مکمل تقویت قوای جنسی

کراتین مو به سود مو است یا به ضرر مو؟!

کراتین مو به سود مو است یا به ضرر مو؟!

کراتین مو و یا درمان با کراتین یک روش شیمیایی برای بهبود و حفظ سلامتی مو است. کراتین در سالن های زیبایی انجام می شود و معمولا به مدت 6 ماه مو را صاف و درخشان نشان می دهد. کراتینه سبب افزایش براقیت و زیبایی مو می شود. به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد.این روش فواید بسیار زیادی برای مو دارد و عوارض آن نیز قابل کنترل است. منابع خارجی زیادی به بررسی اثرات کراتین بر مو پرداخته اند. در ادامه تلاش می کنیم تا کراتین مو را از تمامی جهات مورد بررسی قرار دهیم.

موی کراتینهشما می توانید جهت خرید محصولات موی کراتینه از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

کراتین مو چیست؟

در این روش موها با استفاده از شامپو ( این شامپو نباید حاوی نرم کننده و یا مواد ویتامینه باشد) شسته می شود. پس از آن مواد کراتین به مو زده می شوند و به مدت 30 دقیقه بر روی مو باقی می مانند. پس از 30 دقیقه مواد از روی موها شسته می شوند و اتو کشی مو آغاز می گردد. اتوکشی مو در کراتینه اهمیت زیادی دارد و با ید لایه های نازک مو جدا شوند و دست کم 7 تا 10 با با اتوهای مخصوص کشیده شوند.

مزایای کراتین کردن مو

همگی ما در مورد مزایای کراتین کردن مو شنیده ایم و ممکن است بسیاری از افراد به ما توصیه کنند که برای کراتین کردن اقدام کنید. در ادامه به معرفی فواید این روش می پردازیم.

موهای صاف و براق

کراتین سلولهای مرده و یا خشک مو را پوشش می هد و به آن ها آب رسانی می کند. در نتیجه تمامی سلولهای مو در یک راستا قرار می گیرند و همین امر سبب می شود مو صاف و براق به نظر بیاید. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند کسانی که موهای خشک و یا ورز دارند باید برای کراتین مو اقدام کنند. زیرا رطوبت مو این افراد کم است و همین امر باعث بروز مشکلاتی نظیر شکستگی و یا مو خوره می شود.

نتایج طولانی مدت

یکی از مواردی که سبب شده است کراتین کردن مد نظر قرار گیرد ماندگاری بالای آن است. کراتین معمولا 6 ماه باقی می ماند و در این مدت موها زیبا و لطیف هستند.

موهای قابل کنترل تر

این ویژگی برای کسانی که دارای موهای خشک و پر هستند بیشتر قابل لمس است. کنترل موهای خشک و پر بسیار دشوار است و زمان زیادی نیاز دارد تا فرد موهای خود را بشوید و یا خشک کند. با استفاده از کراتین رطوبت مو افزایش پیدا می کند و همین امر سبب می شود کنترل مو راحت تر شود.

رشد مو

پروتئین کراتین مو در ساختار مو به طور طبیعی وجود دارد. اگر این پروتئین کاهش پیدا کند مو خشک و شکننده می شود. به همین دلیل کراتین کردن موها را تقویت می کند و به آنها استحکام می بخشد. این امر می تواند سبب رشد سریع تر موها شود.

کراتین مو و بارداری

خطرات احتمالی درمان کراتین

با اینکه این روش دارای فواید زیادی است، اما عوارضی را نیز می تواند به همراه داشته باشید که در ادامه به این موضوع می پردازیم.

فرمالدئید

هموراه توصیه می شود برای کراتین مو به مراکز معتبر مراجعه کنید. اگر کراتینی که به مو زده می شود دارای فرمالدئید باشد، استنشاق آن بسیار خطرناک است. فرمالدئید چیزی است که موها را صاف تر نشان می دهد. این ماده بسیار سمنی است و می تواند به سلامتی آسیب وارد کند. محصولات کراتینی وجود دارند که فاقد فرمالدئید هستند، اما قدرت اثربخشی آنها به اندازه فرمالدئید نیست.

هزینه

معمولا هزینه کراتین کردن بسیار بالاست، به ویژه اگر بخواهید این کار را در مراکز معتبر انجام دهید و از موادی با کیفیت بالا استفاده کنید.

نگهداری سخت

افرادی که موهای خود را کراتین می کنند باید الزاما از شامپو بدون سولفات استفاده کنند. همچنین، باید قبل از حمام برخی از روغن های درمانی را به مو خود بزنند و پس از حمام نیز از ماسک مو و روغن های درمان استفاده کنند. همچنین، موارد دیگری که پس از کراتین مو باید مد نظر گرفته شوند به شرح زیرند:

  • کسانی که موهای خود را کراتین می کنند نباید به استخر بروند. زیرا آب کلر کراتین مو را از بین می برد و باعث آسیب به مو می شود.
  • کسانی که موهای خود را کراتین می کنند باید 3 تا 4 روز صبر کنند و پس از آن به حمام بروند. در طی این مدت این افراد نباید عرق کنند، نباید موهای خود را ببندند و یا پشت گوش بگذارند.

کراتین و بارداری

با توجه به این موضوع که دوران باردرای دوران بسیار حساسی است، توصیه می شود زنانی که باردار هستند موهای خود را کراتین نکنند.

کراتین مو و تیروئید

یکی از مواردی که بر روی ساختار مو اثر می گذارد بیماری تیروئید است که ممکن است باعث خشکی و وزی مو شود. کسانی که به بیماری تیروئید مبتلا هستند می توانند موهای خود را کراتین کنند، اما برای کنترل خشکی و وزی مو باید مشکل تیروئید خود را برطرف کنند.

خرید محصولات کراتین مو

وقتی موهای خود را کراتین کردید باید از محصولات مناسب موهای کراتینه مانند ماسک مو و شامپو مخصوص استفاده کنید. برخی از شامپوهای با کیفیت و بدون سولفات به شرح زیر هستند:

برای خرید محصولات موهای کراتینه می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی این مرکز بهره مند گردید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.