مکمل تقویت قوای جنسی

تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرار پایین یا تمرینات سبک با تکرار بالا!

تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرار پایین یا تمرینات سبک با تکرار بالا!

استفاده از مکمل ورزشی متناسب با نیازهای بدن در کنار تمرینات ورزشی مناسب به شما کمک می کند تا در مدت کوتاهی به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنید. همانطور که می دانید پروتئین نقش بسیار مهمی در  عضله سازی دارد. از همین روی استفاده از مکمل بدنسازی پروتئین از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این میان تمرینات ورزشی نیز موضوع مهمی هستند.  تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرار پایین یا تمرینات سبک با تکرار بالا موضوعات چالش برانگیز این روزها در دنیای بدنسازی هستند. هنگامی که پای بدنسازی به میان می آید، پیشنهادات و نصحیتهای ضد و نقیضی نیز در مورد نوع تکنیکها مطرح می شوند. بیشتر کارشناسان بر روی تمرینات استقامتی اتفاق نظر دارند.

 

شما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

تمرینات سنگین یا سبک؟

با این وجود، اختلاف نظری میان کارشناسان در مورد تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرارپایین یا تمرینات سبک با تکراربالا وجود دارد. همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم انجام تمرینات درست ورزشی و مصرف مکمل مناسب ورزشی به عضله سازی کمک شایانی میکند. از همین روی انتخاب تمرینات درست ورزشی بسیار مهم هستند.

به طور کلی کارشناسان ورزشی جدا از این تکنیکها، رژیم غذایی سالم را نیز برای سلامت عمومی بدن و افزایش طول عمر موثر می دانند. مسئله مهم این است که افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید چه کاری انجام دهند؟ در کنار مصرف مکمل بدنسازی مناسب، تمرینات سنگین لیفتینگ را با تکرار پایین انجام دهند و یا تمرینات سبک لیفتینگ را با تکرار بالا را انجام دهند؟

انجام تمرینات سبک لیفتینگ با تکرار بالا یعنی انجام 3 ست با 40 بار تکرار با دمبل دو کیلوگرمی و یا انجام تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرار پایین یعنی انجام 3 ست با 5 بار تکرار با دمبل 14 کیلوگرمی! لوک ورینگنون متخصص حرکات بدنی می گوید: «ستها، تکرارها و وزنه ها نتایج متفاوتی را تولید می کنند».

تمرینات لیفتینگ سبک آسیب کمتری را به بدن وارد می کنند!

مصرف مکمل ورزشی در کنار تمرینات سبک لیفتینگ به شما کمک می کنند بدن لاغری داشته باشید!

بارکور، موسس و مربی سلبریتی معروف نیکی رین، می گوید: «تمرینات سبک لیفتینگ با تکرار بالا راهی مناسب برای کسانی است که می خواهند ماهیچه های کوچک داشته باشند که برجسته نباشد. تمرینات سنگین لیفتینگ باعث برجسته شدن ماهیچه ها می شوند،اما تمرینات سبک با تکرار زیاد باعث می شوند عضلات بلندتر به نظر بیایند زیرا به نیروی کمتری برای انقباض نیاز دارند »

در کنار مصرف مکمل ورزشی مناسب، انجام تمرینات با تکرار زیاد سبب می شود اسید لاکتیک در ماهیچه ها بسوزد و هورمونی به وجود آید که در آینده در ماهیچه ها نشان داده می شود. یکی از اثرات تمرینات سبک با تکرار بالا لرزش ماهیچه هاست.

تمرینات سبک لیفتینگ آسیب کمتری را به بدن وارد می کنند!

اشلی ورما، موسس باشگاه دیفاین در لندن، می گوید:« در کنار مصرف مکمل ورزشی، این تمرینات کل بدن را درگیر می کنند در نتیجه آسیب کمتری به بدن وارد می شود. وقتی می بینم مشتریانم بدنهایشان را با تمرینات زیاد پرورش می دهند بسیار خوشحال می شوم»

اشلی یکی از طرفداران این تکنیک است و بر این باور است که ماندگاری اثرات تمرینات سبک در بدن بیشتر است. او می گوید :« این تمرینات با بالا رفتن سن مشکلات مفاصل را از بین برند اما تمرینات سنگین مشکلات مفاصل را تسریع می بخشند»

مصرف مکمل بدنسازی و تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرار پایین بدن را قوی می کنند!

اگر می خواهید ماهیچه های برجسته داشته باشید باید در کنار مصرف مکمل بدنسازی مناسب از این تکنیک پیروی کنید. ورتینگون یکی از ورزشکاران پیشین  بین المللی  در عرصه بدنسازی می گوید:« این تمرینات بدن را مقاوم می کنند. بنابراین انجام 5 یا 6 ست، با 3 یا 4 بار تکرار در میان ورزشکارانی که می خواهند عضله داشته باشند، رایج  است»

البته او به این موضوع اشاره می کند که تمرینات سنگین لیفتینگ باعث نمی شوند سریعا عضلات شما برجسته شوند.شما تنها وقتی ماهیچه های برجسته خواهید داشت که بدن شما کالری اضافه تر از آنچه می سوزاند داشته باشد برای جذب کالری اضافی باید از مکمل بدنسازی مناسبی استفاده کند.

او خاطر نشان می کند:«تمرینات سبک با تعداد تمرین بالا در واقع هیچ سودی ندارند.یا بهتر است بگوییم تنها در مراحل اولیه پس از آسیب مفید هستند. استقامت چیزی نیست که بدنسازان می خواهند. دوندگان به استقامت نیاز دارند. اگر بخواهم کلی بگوم زیبایی یعنی کاهش چربی اطراف عضله! در نتیجه بدن باید کالری بیشتری دریافت کند و برای عضله سازی باید تمرینات سنگین انجام دهد»

علم در این مورد چه می گوید؟

در سال 2012 تحقیقی از سوی دانشگاه مک مستر انجام شد که این دو تکنیک را با هم مقایسه کرد. محققان به بررسی تاثیرات هر دو تمرین بر ماهیچه ها پرداختند. این امر شگفت آور بود که  ماهیچه ها در تمرینات سبک و سنگین به یک اندازه رشد و فرسودگی پیدا کرده بودند.با این وجود نتایج حاکی از آن بودند افرادی که می خواهند قوای بدنی خود را افزایش دهند باید تمرینات سنگین را انجام دهند.

نکاتی که باید در نظر بگیریم:

در هر دو تکنیک باید زمان استراحت میان ستها کوتاه باشد. میزان کالری بدن باید بیشتر از کالری سوخته شده باشد تا فشار کمتری به مفاصل وارد شود. در نتیجه مصرف مکمل بدنسازی مناسب بسیار مهم است.

در هر دو تکنیک ماهیچه ها رشد می کنند اما اگر می خواهید قوای بدنی بیشتری داشته باشید تکنیک تمرینات سنگین را به کار ببرید. در این تکنیک با توجه به اینکه ماهیچه ها تحت فشار بیشتری هستند باید دوران ریکاوری طولانی تر داشته باشید.

اینکه هدف شما از تمرین بدنسازی چیست نوع تمرین شما را مشخص می کند. انجام هر یک از این تمرینات برای بدن مفید است. می توانید هر دو تکنیک را به صورت ترکیبی انجام دهید.مهم ترین فاکتور در ورزش بالابردن استقامت بدن است که هدف نهایی هر ورزشی است. به طور کلی اگر می خواهید در ورزش موفق باشید، هدف خود را مشخص کنید و متناسب با آن هدف ورزش و مکمل بدنسازی مناسب را انتخاب کنید.

نکات پایانی 

استفاده از مکمل‌های ورزشی متناسب با نیازهای بدن و تمرینات ورزشی مناسب، به رسیدن سریع‌تر به اهداف ورزشی کمک می‌کند. پروتئین نقش مهمی در عضله‌سازی دارد و مکمل‌های بدنسازی پروتئین از اهمیت زیادی برخوردارند. تمرینات ورزشی نیز از اهمیت بالایی برخوردارند و بین تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرار پایین و تمرینات سبک با تکرار بالا، اختلاف نظر وجود دارد. کارشناسان ورزشی بر روی اهمیت تمرینات استقامتی و رژیم غذایی سالم اتفاق نظر دارند.

تمرینات سبک لیفتینگ با تکرار بالا برای افرادی که می‌خواهند عضلات بلندتر و کمتر برجسته داشته باشند مناسب است و آسیب کمتری به بدن وارد می‌کند. در مقابل، تمرینات سنگین لیفتینگ با تکرار پایین برای برجسته‌سازی عضلات و افزایش قوای بدنی موثر است. تحقیقاتی نشان داده‌اند که هر دو نوع تمرین می‌توانند به رشد ماهیچه‌ها منجر شوند، اما برای افزایش قوای بدنی تمرینات سنگین بهتر هستند. انتخاب نوع تمرین بستگی به اهداف فرد دارد و می‌توان هر دو تکنیک را به صورت ترکیبی انجام داد. مصرف مکمل بدنسازی مناسب و توجه به کالری مصرفی و استراحت میان ست‌ها نیز اهمیت زیادی دارد.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.