زن بدنساز یعنی زنی قدرتمند در دنیایی کاملا مردانه!

زن بدنساز یعنی زنی قدرتمند در دنیایی کاملا مردانه!

زن بدنساز زنی است که با تمام قدرت وارد دنیای مردانه ای شده است!این مصاحبه یکی از مصاحبه های جالب و چالش برانگیز با پگی، خانم بدنساز، است.

لطفا کمی در مورد خودت بگو.

خب، من، زن بدنساز، اهل اسپوکان هستم، 11 سال پیش بعد از اتمام کالج از ایوا نقل مکان کردم. اکنون 36 ساله هستم و در یک شرکت کار می کنم ساعات کاری من در روز 8 تا 12 ساعت است. در کنار کار ورزش می کنم.

اوقات فراغتم را با دوستان و همسرم می گذارنم (این اوقات را صرف ورزش نمی کنم).اکنون به ورزش دوچرخه سواری علاقه دارم، در واقع زیاد وقت آزاد ندارم و نمی تونم زیاد استراحت کنم.

چی شد که به بدنسازی علاقه مند شدی؟

علاقه من به بدنسازی از دوستی ناشی می شه که من را به چالش «تو آن را انجام می دهی، پس من هم می توانم آن را انجام دهم» دعوت کرد.آن موقع پاییز 2003 بود که این کار رو به عنوان یک زن بدنساز شروع کردم و اولین برنامه من آوریل 2004 بود. من تا بهار 2006 این برنامه رو داشتم و مرتبا ورزش می کردم و الان به عنوان یک زن بدنساز از این تغییرات بر روی بدنم بسیار راضی هستم.

چطوری تمرین می کنی؟

تمرین و ورزش من هرجا که باشم ، بسته به برنامه کاری و ساعت بازگشایی باشگاه ساعت 4:45 دقیقه تا 7 صبح شروع می شه.  هر روز ورزش می کنم و بر یک قسمت از بدن کار می کنم، اگر بخواهم می تونم کل هفته را تمرین کنم. صبح جمعه تنها تمرینها و ورزشهای کاردیو رو انجام می دم و مابقی روز رو استراحت می کنم. ورزش های کاهش وزن یک ساعت طول می کشه که کمی بیشتر از زمانی است که روزانه برای کار بر روی عضلات شکم می ذارم.

رقابتهای ورزشی در حیطه بدنسازی زنان چگونه داوری می شود؟

داوران براساس تعاریف، قدرت عضلانی و ظاهر کلی بدنسازان را داوری می کنند. معیارهای معینی وجود دارند که داوران آنها را دنبال می کنند ، اما هنوز قضاوتهای شخصی نیز دخیل هستند.

این رقابتها شبیه رقصیدن است آنچه یک داور فکر می کند خوب است دیگری خوب نمی داند. بعضی از سالها افرادی که بزرگ هستند اما عضلات ضعیفی دارند برنده می شود. متأسفانه ، شما هرگز نمی دانید که چه تغییری باید به خود بدهید.

چگونه خود را برای رقابتها آماده می کنید؟ُ

برای من آماده سازی برای مسابقات یک سال طول می کشد و نیاز به ورزش مستمر دارم. از صحنه دور می شوم و وارد رژیم می شوم برای کار در مناطق ضعیف بدن ، میزان کالری مصرفی را در خارج از فصل افزایش می دهم و حسابی ورزش می کنم.

اما با نزدیک شدن به تاریخ رقابتها کالری دریافتی را کاهش می دهم. تمرین و ورزش های کاردیو را بسته به میزان چربی که می خورم در طول دو تا سه ماه انجام می دهم.

معرفی کوکتل درماهیل و کاربرد انواع آن

زن بدنساز

و یک هفته مانده به رقابت چه کار می کنید؟

هفته ای که برنامه هست  به مدت 4 روز دیگه کلسیم نمی خورم، از دوشنبه تا سه شنبه کربوهیدراتها رو قطع می کنم . بعد از این تا روز جمعه کربوهیدرات رو دوباره وارد رژیم غذاییم می کنم. از جمعه تا شب مسابقه آب بدنم را کاهش می دهم ( در این حین ورزش و تمریناتم رو ادامه می دم).

اما با توجه به اینکه زن هستیم  گاهی اوقات سنجیدن آب و خوردن آن دشوار است. اول سه گالن ، سپس دو، سپس یک و سپس نیمی از گالن! چهار شنبه سعی می کنم دیگر ورزش نکنم.غذا درست میکنم پوستم را رنگ میکنم و سعی می کنم پاهایم را رو به بالا نگه دارم.

در روز جمعه، اگر لازم باشد سفر می روم.خود را در بعد از ظهر وزن می کنم، استراحت می کنم و خودم را در حال تمرین و ورزش تصور می کنم.

و روز مسابقه؟

 روز مسابقه هم همینطور است. در پشت صحنه موزیک گوش می دهم تا آرام باشم و انرژی بگیرم. معمولا با رقبای دیگر زیاد قاطی نمی شوم. وقتی روی صحنه هستم نتیجه ورزش هایی را که به طور مستمر انجام دادم، به داوران نشان می دهم.

دو ماه است که ورزش کرده ام حالا وقت آن است که دیده شوم! زن بدنساز زنی است که با تمام قدرت وارد دنیایی مردانه شده است و تلاش می کند تا به جایگاهی مناسب برسد، این ورزش هنوز برای زنان به خوبی جای نیافتاده است.

وقتی ورزش بدنسازی رو شروع کردی اطرافیان چه عکس العملی نشون دادند؟

ابتدا همه نامطئن بودند. غذایم رو بسته بندی می کردم غذاهایی رو می خوردم که قبلا نمی خوردم، ورزش می کردم و جلو مردم حرکاتم رو انجام می دادم.

من آدم آرام و خجالتی بودم و انتظار نمی رفت که به صورت یک زن بدنساز در صحنه حاضر بشم واین کار رو انجام بدم. اما اطرافیانم همیشه از من حمایت کردن. می دونستن سخت ورزش می کنم و دوست دارم نتیجه کار م رو ببینم.

من روی صحنه بدنساز ی هیچ وقت لبخند نزدم و آنها این حرکت من را خیلی دوست داشتند. همسرم و خانواده خیلی حامی من بود و تمامی حالتهای من مانند خستگی و گرسنگی  رو در حین ورزش ها و تمریناتم تحمل می کردند.

در رابطه با ورزش بدنسازی زنان بزرگترین سوتفاهم چیست؟

مردم فکر می کنند ما در مصرف مکملها غرق شده ایم چون عضلات بزرگتری داریم.مجبور شدم ذهنیتم را تغییر بدم و این رو به عنوان یه تعریف در نظر بگیرم. چون من از چنین چیزهایی بی رویه استفاده نمی کنم. من تنها سخت ورزش می کنم.

پیشنهادتون به افرادی که به ورزش بدنسازی علاقه مند هستند چیست؟

با مربیانی کار و ورزش شون رو شروع کنند که بتونن به اونا مشاوره تغذیه هم بدن. باید در مورد غذاتون مراقب باشید. فکر نکنید از همون اول عضلات شما بزرگ می شن. اگر می خواین وارد رقابتها بشید متعهد باشید و سخت ورزش کنید. گر این بدنساز ی رو دوست دارین بهش بچسبید، در خارج از فصل رقابتها ورزش و تمرین رو رها نکنید. اگر به این ورزش علاقه ای ندارید دنبال علاقه تون برین.

برای تهیه بهترین محصولات دارویی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.