مکمل تقویت قوای جنسی

واحد اندازه گیری داروهای مایع را بهتر بشناسید!

واحد اندازه گیری داروهای مایع را بهتر بشناسید!

شربت را چگونه می خورید؟آیا خوردن دارو های مایع مانند شربت ها کار ساده ای است؟ شما در یک لحظه شربت را درون قاشق می ریزید و می خورید! اما باید بدانید کار به همین سادگی نیست و بسیاری از افراد در مقدار آن اشتباه می کنند. برای خوردن شربت و یا هر مکمل دارویی مایع باید با واحد اندازه گیری داروهای مایع آشنایی داشته باشید. عدم آشنایی با این امر سبب می شود دارو را بیش از حد و یا کمتر از مقدار تجویز شده مصرف کنید و همین امر مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد.

مخصوصا اگر از بیماری های کبد و کلیوی رنج می برید شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا عدم توجه به این امر سبب می شود که کبد آسیب ببیند. استفاده بیش از حد از هر دارو و یا مکملی سبب التهاب کبد می شود و در موارد حاد خطر مرگ وجود دارد. به همین دلیل بهتر است وقت بگذارید و این مقاله را تا پایان بخوانید. شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع سبب می شود به حفظ سلامت خود ( و کودکانتان که شما باید دارو را به آنها بدهید) کمک کنید!

تحقیقات در مورد شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع چه چیزی را نشان می دهند؟

با توجه به اینکه شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع از اهمیت زیادی برخوردار است بسیاری از محققان به بررسی این موضوع پرداخته اند. تحقیقی در ژرنال Pediatrics به چاپ رسید که از خانواده ها خواسته شده بود دوز مایع دارویی را که می خورند اندازه گیری کنند.

نکته جالب این بود 84% آنها دست کم یکبار در تعیین دوز داروها اشتباه کرده بودند. 29% از آنها در اندازه گیری دورز دارو کاملا اشتباه کرده بودند و دو برابر دوز تجویز شده دارو خورده بودند. این امر بسیار تامل برانگیز است.

مصرف بیش از اندازه دارو در کودکان بسیار خطرناک است. زیرا سیستم ایمنی کودکان به اندازه کافی رشد نکرده است و تقویت نشده است. مصرف بیش از حد دارو سبب آسیب به سیستم ایمنی کودکان و ارگانهای دیگر بدن آنها می شود. این تحقیق لزوم شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع را می رساند به همین دلیل بسیاری از پزشکان و محققان تلاش به برگزاری ورک شاپهای مختلف برای آموزش این موضوع کردند.

خب! اکنون سوال این است که چگونه میزان درستی از دارو های مایع را مصرف کنیم و چگونه از اشتباه در اندازه گیری آنها جلوگیری به عمل آوریم؟! برای شناخت دقیق واحد اندازه گیری داروهای مایع بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید.

از قاشق به عنوان واحد اندازه گیری داروهای مایع استفاده نکنید!

از قاشق به عنوان واحد اندازه گیری داروهای مایع استفاده نکنید!

این موضوع بسیار پر اهمیت است. حتی اگر در دستور العمل آمده است یک قاشق چایخوری از این شربت را بخورد هرگز سراغ کشوی قاشق ها نروید. قاشق ها اندازه های متفاوتی دارند و همین امر باعث اشتباه شما می شود. یکی از بهترین روشها برای شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع استفاده  از سرنگ دارویی است. این سرنگها همه جا در دسترس هستند و اغلب رایگان عرضه می شوند.

واحدها را بشناید!

این قسمت بسیار مهم و حیاتی است و همینجاست که اغلب مردم اشتباه می کنند.دوز مصرفی دارو ی شما ML (میلی لیتر) است یا  cc (سانتی متر مکعب)، قاشق غذاخوری، قاشق چایخوری و یا اونس؟ متاسفانه پزشکان از تمامی این اصطلاحات استفاده می کنند.

اما با توجه به اینکه شما باید از سرنگ برای واحد اندازه گیری داروهای مایع استفاده کنید و سرنگ بر مبنای میلی لیتر است پس بهتر هست با اندازه میلی لیتر در واحدهای دیگر آشنا باشید:

  • 1 قاشق چای خوری = 5 میلی لیتر (برای اندازه گیری دوز دارو)
  • 1 قاشق غذا خوری = 15 میلی لیتر (برای اندازه گیری دوز دارو)
  • 1 اونس = 30 میلی لیتر (برای اندازه گیری دوز دارو)
  • ریاضی خود را تقویت کنید.

بهتر است همین الان بنشینید و بر روی واحدهای اندازه گیری کار کنید. شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع در دنیای مدرن امروزی بسیار پراهمیت است. با دسترسی به اینترنت به راحتی می توانید واحدهای اندازه گیری را به هم تبدیل کنید و با استفاده از سرنگ مقدار درستی از دارو را مصرف کنید و یا به کودک خود بدهید.

این موضوع به ظاهر ساده اثر بسیار زیادی بر سلامتی دارد. تحقیقات نشان می دهند افرادی که از سرنگ به عنوان واحد اندازه گیری داروهای مایع استفاده می کنند و این داروها را به اندازه درست مصرف می کنند زودتر از افرادی که به این موضوع اهمیت نمی دهند بهبود پیدا می کنند.

پس بهتر است از این به بعد در کنار داروهای مایع خود یک سرنگ نیز داشته باشید و داروهای مایع را به اندازه کافی مصرف کنید.

تقویت ریاضی برای شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع!

اغلب اشتباهات از نشناختن درست واحدهای ریاضی سرچمشه می گیرد. به طور مثال گاهی گفته می شود تنها 0.5 میلی لیتر دارو مصرف شود و شخص 5 میلی لیتر دارو مصرف می کند.

یعنی 10 برابر بیشتر!!! بنابراین بهتر است قبل از مصرف دارو به اعداد دقت داشته باشید و یا از پزشک کمک بگیرید. شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع و استفاده از سرنگ برای مصرف این داروها از بروز این اشتباهات تا حد زیادی جلوگیری می کند.

مسئله مهم دیگر این است که شما باید به سلامتی خود اهمیت دهید و هرگر نباید دارویی را سرسری مصرف کنید. این امر از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور مثل بسیاری از افراد در هنگام خوردن قرص و یا کپسول آب نمی خورند و یا آب کمی می نوشند. این امر در دراز مدت بر سلامتی آنها اثر می گذارد.  

عادت کنید وقت بگذارید و نسخه را به خوبی بررسی کنید. این کار باید برای شما به یک عادت تبدیل شود. زیرا با بررسی درست نسخه متوجه می شوید که دارو را باید چگونه مصرف کنید.  مقدار دوز مصرفی دارو را با دقت اندازه گیری کنید و هر شبحه ای وجود دارد رفع کنید. اینگونه به سلامت خود و فرزندی که شما باید به او دارو دهید کمک می کنید. شناخت واحد اندازه گیری داروهای مایع به شما کمک می کند اثر بخشی دارو و یا مکمل های مایع را در بدن بالا ببرید!

قرص تقویت سیستم ایمنیشما میتوانید جهت خرید قرص تقویت سیستم ایمنی بدن از فروشگاه داروخانه آنلاین اقدام به خرید نمایید.

نکات پایانی

هرگز داروهای مایع را با قاشق های خانگی یا ظروف غذاخوری که برای خوردن و یا سرو غذا استفاده می شود اندازه نگیرید. اندازه آنها یکنواخت نیست و این باعث می شود که دارو خیلی زیاد یا خیلی کم استفاده شود. اگر به شما گفته می شود قاشق چای خوری، قاشق غذاخوری یا میلی لیتر مصرف کنید، همیشه مطمئن شوید که از یک دستگاه اندازه گیری استفاده می کنید که به وضوح با دوز شما مشخص شده است.

برخی از دستگاه‌های اندازه ‌گیری خوراکی با ترکیبی از قاشق چای‌خوری، قاشق غذاخوری و علامت‌های میلی‌لیتری (mL) عرضه می‌شوند. بنابراین ضمن مطالعه مجله سلامت داروخانه آنلاین، حتماً از پزشک یا داروساز خود بپرسید که برای اندازه گیری دوز خود از کدام علامت استفاده کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.