مکمل تقویت قوای جنسی

کوچک کردن شکم با ورزش روشی مناسب برای داشتن شکمی صاف!

کوچک کردن شکم با ورزش روشی مناسب برای داشتن شکمی صاف!

کوچک کردن شکم و داشتن شکمی صاف آرزوی تمامی افراد است. اما به نظر می رسد دست یافتن به این آرزو دشوار باشد! در این میان ورزش و استفاده از مکمل بدنسازی مناسب به شما کمک می کند تا به آرزوی خود برسید. کوچک کردن شکم با ورزش روشی مناسب و سالم برای رسیدن به این آرزوی به ظاهر دست نیافتنی است.

اثرات ورزش بر سلامتی!

ورزش سبب جذب اکسیژن بیشتر به بدن می شود، در نتیجه ارگانهای بدن بهتر می توانند فعالیت کنند. ورزش از بروز بیماری های زیادی مانند تحلیل عضلات جلوگیری به عمل می آورد. تحرک و جنب و جوش سبب می شوند که دیگر بدن در حالت رخوت نماند و آسیب نبیند. مطالعات نشان می دهند بدن انسان برای حرکت ساخته شده است و آثار و شواهد آن در ستون فقرات و ساختار بدن مشخص است. ورزش اثرات فوق العاده ای در سلامت روحی و جسمی دارد!

در این میان شکم عضو مهمی از بدن است که به راحتی چربی در آن جمع می شود. کوچک کردن شکم مسئله مهمی تقریبا برای تمامی افراد به حساب می رود. شکم صاف علاوه بر زیبایی اثرات فوق العاده ای بر سلامتی نیز دارد. تجمع چربی در شکم سبب بروز بیمارهای مختلفی از جمله بیماری های قلبی عروقی، گوارشی و دیابت می شود.

کوچک کردن شکم!

کوچک کردن شکم مسئله مهمی است و سالانه هزینه های هنگفتی صرف می شود تا این چربی ها از بین برده شوند. به منظور دست یافتن به این هدف، بیش از 200 مدل دستگاه مختلف بدنسازی وجود دارد و اینگونه ادعا می شود که این ورزش ها شکم را کوچک می کنند. البته باید بدانید استفاده از این دستگاهها به تنهایی مفید نیستند و شما باید مسائل دیگری را نیز در اولیت قرار دهید.

برای کوچک کردن  شکم با ورزش باید ابتدا اطلاعات خود را در مورد عضلات اطراف شکم افزایش دهید. دانستن این مطلب که بدن چگونه چربی سوزی می کند نیز مسئله بسیار مهمی است. برای از بین بردن لایه های چربی موجود در شکم باید بر روی عضلات شکم کار کنید.

مکمل بدنسازی چربی سوز به کاهش وزن و از بین بردن چربی ها بدن از جمله شکم کمک شایانی می کند. شما می توانید با استفاده از این مکمل بدنسازی در کنار روش های دیگر به کوچک کردن شکم کمک کنید.

بهترین روش چیست؟

به طور کلی بهترین روش برای کوچک کردن شکم انجام ورزش از جمله ورزشهای ترکیبی است. در ادامه به معرفی ورزش هایی می پردازیم که به صاف کردن شکم کمک می کنند.

ورزش پلایومتریک حرکتی تاثیرگذار برای کوچک کردن شکم با ورزش!

پلایومتریک ورزشی مناسب برای کوچک کردن شکم است. حرکات پلایومتریک تمریناتی هستند که به قدرت بالای بدنی نیاز دارند. در پلایومتریک تمرینات کاردیو و مقاومتی با هم ترکیب می شوند.

پلایومتریک ورزشی است که توانایی فرد را در سرعت و قدرت افزایش می دهد. این ورزش در سال 1970 در اروپای شرقی رواج یافت. سپس مربیان ورزشی در دیگر رشته ها بدان روی آوردند.

برای شروع تمرینات پلایومتریک باید بدن انعطاف پذیری کافی داشته باشد. بنابراین قبل از شروع این ورزش بهتر است ورزشهای انعطافی را انجام دهید و بدن خود را آماده سازید. تمرینات هوازی از مهم ترین فاکتورهای آمادگی جسمانی برای انجام این ورزش به شمار می روند.

کوچک کردن شکم!

این تمرینات برای ورزشکاران با تجربه و حرفه ای بیشتر از کسانی که به تازگی ورزش را شروع کرده اند و یا افرادی که سن بالایی دارند، مفید هستند. زیرا در این نوع تمرینات خطر آسیب دیدگی ( مانند کوفتگی، آسیب به تاندون پا ) وجود دارد. به همین دلیل بهتر است سر خود و بدون نظر مربی این ورزش را شروع نکنید.

پرش های عمقی که در طول این ورزش انجام می شوند توانایی و قدرت عضلات پا را افزایش می دهند اما اگر بدن آمادگی لازم را برای انجام این ورزش نداشته باشد به شدت آسیب می بیند. قبل از شروع این ورزش با مربی خود مشورت کنید و در صورت تشخیص مربی این ورزش را انجام دهید.

تمرینات مفید!

برخی از تمرینات مفید برای کوچک کردن شکم در ورزش پلایومتریک بدین صورت هستند: به حالت X انگلیسی بایستید و سپس بپرید. اینکار را تا جایی که می توانید و بدنتان به شما اجازه می دهد، انجام دهید.

تشک ورزش را بر روی زمین بگذارید، سپس بدن خود را به طرف تشک قرار دهید. دستهایتان و پاهایتان را بر روی زمین قرار دهید و مانند خط کش قرار بگیرید. سپس بالا و پایین روید. این ورزش اثرات فوق العاده ای در کوچک کردن شکم دارد.

 ورزش منحنی معکوس برای کوچک کردن شکم!

منحنی معکوس یکی از ورزش هایی است که برای کوچک کردن شکم بسیار مفید است. برای انجام این ورزش باید بدین صورت عمل کنید. ابتدا روی زمین دراز بکشید و دست ها را در موازات با بدن قرار دهید. سپس پاها را بالا ببرید و در زاویه 90 درجه نسبت به زمین قرار دهید. پاهایتان را تا زاویه 45 درجه به درون شکم پایین بیاورید. این کار را ابتدا 25 مرتبه انجام دهید سپس این مقدار را افزایش دهید.

پلانک روشی فوق العاده برای کوچک کردن شکم باورزش!

پلانک مانند منحنی معکوس ورزشی فوق العاده برای کوچک کردن شکم است. برای انجام این ورزش بر روی کف دست و مچ پاهایتان قرار گیرید. سپس حدود 30 ثانیه بدن را به حالت خط کش و صاف نگه دارید. اگر در ابتدای ورزش هستید این حرکت را چندین بار انجام دهید. سپس بعد از چند روز تلاش کنید یک پا را بالا ببرید فشار بیشتری را به عضلات شکم وارد کنید. حدود 15 سانتی متر پا را بالا نگه دارید و 10 تا 15 ثانیه در این حالت باقی بمانید.

آب کردن شکم با درازنشست!

حرکت دراز نشست حرکتی آشنا برای کوچک کردن شکم است که تقریبا تمامی افراد با آن آشنایی دارند. برای نتیجه گرفتن از این حرکت سعی کنید این ورزش را 25 مرتبه بی وقفه انجام دهید سپس این تعداد را به 35 بار برسانید.

حرکت نرمشی اسکوات برای کوچک کردن شکم با ورزش!

حرکت نرمشی اسکوات ورزش دیگری برای کوچک کردن شکم است. برای انجام این ورزش پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. در این ورزش زانو و مچ پا باید رو به جلو باشد و کمر در پوزیشن صاف قرار گیرد. سپس به آرامی به پایین بیایید و هنگامی که ران ها در موازات یکدیگر قرار گرفتند دوباره به موقعیت اول بازگردید. این ورزش را با 20 تا 25 بار تمرین در روز آغاز کنید سپس به تعداد آن بیافزاید.

ورزش کوهنوری روشی مناسب برای کوچک کردن شکم با ورزش!

ورزش کوهنوری حرکت ورزشی  مناسب برای کوچک کردن شکم است. برای انجام این ورزش باید در حالت شنا قرار گیرید. دست هایتان را به اندازه کافی باز کنید تا وزنتان بر روی دستهایتان قرار گیرد. زانوی راست را تا مقابل شانه راست به جلو بیاورید سپس پا را به عقب ببرید و این حرکت را با پای دیگر انجام دهید. این ورزش را با روزی 30 مرتبه در روز آغاز کنید و سپس مقدار آن را افزایش دهید.

بالا آوردن ماهیچه سرینی روشی فوق العاده برای کوچک کردن شکم با ورزش!

یکی دیگر از ورزش های مفید برای کوچک کردن شکم بالا آوردن ماهیچه سرینی بزرگ است. برای انجام این کار روی زمین دراز بکشید و شکم خود را بالا بیاورید. کف پاها باید دقیقا بر روی زمین قرار گیرد. این حرکت را 30 مرتبه در روز انجام دهید.

ورزش مرد عنکبوتی برای کوچک کردن شکم!

یکی دیگر از ورزش های مخصوص کوچک کردن شکم حرکت مرد عنکبوتی است. برای انجام این ورزش به حالت شنا قرار بگیرید و سینه را پایین بیاورید. سپس د پای راست را بالا بیاورید و زانویتان را خم کنید. در این ورزش کمر باید ثابت بماند.

حرکت پلانک چرخشی برای کوچک کردن شکم!

پلانک چرخشی یکی دیگر از ورزشهای مخصوص کوچک کردن شکم است. برای انجام این ورزش بر سمت راست بدن خود دراز بکشید. سپس بدن را به آرامی بالا بیاورید به گونه ای که وزن بدن بر روی دست و پای راست قرار گیرد. دست چپ خود را رو به بالا بکشید. سپس به موقعیت اولیه بازگردید و این کار را با طرف دیگر بدن انجام دهید.

موارد دیگر!

مواردی هستند که باید در روند کوچک کردن شکم با ورزش در نظر داشته باشید!  همانطور که می دانید اگر می خواهید بدن از مزایای ورزش بهره مند شوید باید اینکار را اصولی و با پیروی از قوانین ورزشی انجام دهید. هنگامی که این ورزش ها را برای کوچک کردن شکم انجام می دهید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • در طول تمرینات ورزشی باید آب بنوشید. در این صورت آب مورد نیاز بدن شما تامین می شود و دیگر از کمبود آب رنج نخواهید برد.
 • برای کوچک کردن شکم با ورزش استفاده از الکل را کنار بگذارید.
 • از مصرف نوشیدنی های گازدار و مخمرها بپرهیزید.
 • برای کوچک کردن شکم، تلاش کنید غذای شما حاوی چربی زیادی نباشد. چربی سبب می شود وزن بدن بالا رود و زحمات شما را در ورزش بی نتیجه می کند. مصرف چربی ترانس را کنار بگذارید.
 • نوشیدنی های حاوی قند را مصرف نکنید.
 • برای کوچک کردن شکم از رژیم غذایی سرشار از پروتین پیروی کنید.
 • مکمل بدنسازی پروبیوتیک را مورد استفاده قرار دهید.
 • می توانید از مکمل بدنسازی کراتین و گلوتامین استفاده کنید.
 • استراحت و خواب کافی مولفه ای کلیدی در کاهش چربی های بدن و داشتن بدنی سالم به شمار می روند.
 • اگر در ابتدای ورزش هستید هرگز با زیاده روی در انجام حرکات ورزشی بدن خود را خسته نکنید. این کار سبب می شود بدن شما در حالت فرسایشی قرار گیرد و به زودی ورزش کردن را کنار بگذارید.
 • در طول ورزش هر زمان که احساس خستگی کردید، بنشینید و چند ثانیه استراحت کنید. سپس نفس عمیقی بکشید و به ورزش خود ادامه دهید.
 • استرس خود را کاهش دهید.

برای تهیه مکمل بدنسازی به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه بهترین  مکمل بدنسازی مانند پروتئین وی، گینر، کراتین، ویتامین بدنسازی، آمینو اسید بدنسازی، مکمل پمپ، گلوتامین، سی ال ای و قرص کافئین می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.