مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل ورزشی و مکمل بدنسازی را هوشمندانه انتخاب کنید!

مکمل ورزشی و مکمل بدنسازی را هوشمندانه انتخاب کنید!

مکمل ورزشی و مکمل بدنسازی نامی زیبا و اغوا کننده  برای ورزشکاران و تمامی افرادی است که به زیبایی اندام خود اهمیت می دهند .دنیای رنگارنگ مکمل بدنسازی افراد زیادی را به سوی خود جذب می کند و هریک در رابطه با قدرت خود چیزی می گویند. اغراق در برجسته سازی عضلات و بهبود عملکرد از مواردی هستند که در اینگونه تبلیغات به چشم می خورند!

اما برای انتخاب مکملهای مناسب باید به سوالاتی پاسخ دهیم: آیا می خواهید عملکرد خود را در ورزش ارتقا دهید و یا هدف شما عضله سازی است؟ مشخص سازی هدف یکی از مهم ترین مواردی است که به شما کمک می کند مکمل ورزشی مناسب را انتخاب کنید. اگر ورزشکار هستیند  مطمنا در تقلا هستید که مکمل بدنسازی مناسب را انتخاب کنید!

کدام مکمل بدنسازی را انتخاب می کنید؟

خوشحالم که این سوال به ذهن شما خطور کرده است. بسیاری از ورزشکاران استقامتی به طور منظم از سه نوع مکمل ورزشی در رقابتها استفاده می کنند. مکمل ورزشی انواع متفاوتی دارد. رایج ترین آنها کراتین، پروتین، ویتامین و مواد معدنی هستند. تحقیقات زیادی این زمینه صورت گرفته است.

مکمل بدنسازی کراتین چه اثری بر بدن دارد؟

کراتین ماده ای است که به طور طبیعی در عضلات موجود است که در فرآیند متابولیسم عضلات مورد استفاده قرار می گیرد. به همین افرادی که به باشگاه می روند از این مکمل بدنسازی برای افزایش حجم عضلات خود استفاده می کنند.

مصرف این مکمل ورزشی در میان ورزشکاران بسیار رایج است. مشکلی که وجود دارد بسیاری از ورزشکاران برای رسیدن به حجم بالای عضلات بی رویه از این مکمل استفاده می کنند و همین امر مشکلات زیادی را در بدن آنها به وجود می آورد.

اثرات مثبت مکمل ورزشی کراتین بر بدن!

در مباحث مرتبط با عضلات و عضله سازی کراتین ماده ای نام آشنا برای تمامی افراد است. مطالعات زیادی به آثار مکمل بدنسازی کراتین بر بدن پرداخته اند و همگی آنها این موضوع را تایید می کنند که این مکمل ورزشی به تقویت و افزایش حجم عضلات کمک می کند. همچنین تحقیقات (البته تحقیقات کمی در این زمینه صورت گرفته است) به این موضوع اشاره دارند که مکمل بدنسازی کراتین نیروی عضلانی را در افراد میانسال افزایش می دهد.

مکمل کراتین سبب افزایش وزن می شود!

تحقیقی در این رابطه به انجام پذیرفت و نتایج آن حاکی از آن بودند که مصرف مکمل ورزشی کراتین سبب افزایش وزن می شود. این محققان به این موضوع اشاره می کنند که مصرف کراتین سبب می شود آب بیشتری مصرف شود در نتیجه وزن افزایش پیدا می کند. این محققان به این موضوع اشاره می کنند که این افزایش وزن در تمرینات سنگین بدنسازی رفع می شود.

اثرات مثبت مکمل ورزشی کراتین بر بدن!

کدام مکمل ورزشی کراتین را مصرف کنیم؟

بهتر است بدانید که برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که همگی کیفیت مشابهی ندارند. همانطور که می دانید کیفیت مواد به کار رفته در مکمل بدنسازی سبب می شود تاثیر مکمل افزایش پیدا کند. در نتیجه بهتر است کراتینی را خریداری کنید که نتایج آن مشخص شده باشد. ممکن است مکمل ورزشی کراتین با کیفیت خوب کمی گران قیمت باشد اما به همان اندازه اثرات مثبتی بر بدن دارد.

کراتین پودری یا مایع؟

مکمل بدنسازی کراتین به دو صورت پودری و مایع در بازار موجود است. محققان به بررسی این موضوع پرداختند و نتایج تحقیقات حاکی از آن است که کراتین مایع در سیستم گردش خون بدن تجزیه می شود به همین دلیل بهتر است از کراتین پودری استفاده شود.

بسیاری از محققان به طور صد در صد استفاده از مکمل های پودری را پیشنهاد می دهند. مکمل بدنسازی پودری را به راحتی می توانید با آبمیوه ترکیب کنید و طعم آن را به طعم دلخواه خود تغییر دهید. همچنین قند موجود در آبمیوه سبب می شود سطح انسولین خون افزایش پیدا کند و همین امر بر جذب کراتین در بدن تاثیر می گذارد.

البته ذکر این نکته حایز اهمیت است اگر از بیماری دیابت رنج می برید هرگز مکمل پودری کراتین را به آب میوه اضافه نکنید و یا برای انجام اینکار با پزشک مشورت کنید. همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم اگر این پودر کیفیت خوبی نداشته باشد در ظرف ته نشین می شود و خوردن آن اثر خاصی بر رشد عضلات ندارد. مکمل بدنسازی پروتین و آمینو اسید نیز برای بدن فواید زیادی دارد که در یک مقاله جداگانه به آن پرداختیم.

ویتامین ها!

ویتامینها به دو دسته ویتامینهای قابل حل در آب و قابل حل در چربی تبدیل می شوند و هریک اثر خاصی بر بدن دارند. ویتامین ها برای حفظ سوخت و ساز بدن ضروری هستند. اگر بدن از کمبود ویتامین رنج ببرد نمی تواند به درستی کار کند و از اختلالات زیادی رنج می برد. ویتامین ها AوBوCوDوEو K هر یک اثر خاصی بر بدن دارند و کمبود هریک از این ویتامینها بر کارکرد بخشی از بدن اثر می گذارد. بنابراین اگر می خواهید در تمرینات ورزشی بهترین نتیجه را بگیرید باید نیاز بدن به ویتامینها را تامین کنید در غیر اینصورت نمی توانید نتیجه مورد نظر را بدست بیاورید. مکمل ویتامین دار در کنار مکمل بدنسازی به شما کمک می کند به اهداف خود نزدیک شوید.

عملکرد مکمل بدنسازی در بدن!

برخی از این مکملها استقامت بدن را افزایش می دهند، در حالیکه برخی دیگر باعث سنتز پروتین در عضلات و افزایش حجم آنها می شوند. به طور مثال مصرف  مکمل بدنسازی کراتین، کراتین موجود در ماهیچه را افزایش می دهد که سبب می شود تولید انرژی افزایش یابد و یا انرژی با آهنگ بیشتری تولید شود.

انتخاب مکمل مناسب برای تقویت و حجم دهی به عضلات بسیار حیاتی است و سبب می شود بدن شما زودتر ریکاوری شود و بتواند سخت تر تمرین کند. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است قبل از انتخاب مکمل و توجه به تبلیغات با مربی خود مشورت کنید. مشخص سازی هدف در تعیین مکمل مناسب نقش حیاتی دارد.

در این مسیر هوشیار باشید و به هیج عنوان تحت تاثیر تبلیغات اغراق آمیز قرار نگیرید. این موضوع را در نظر داشته باشید تمامی مکمل ها برای شما مفید و کارآمد نیستند! مکمل بدنسازی باید با توجه به نیاز بدن شما انتخاب شود، استفاده سرخود و ناآگانه از مکملها آسیب جدی به بدن وارد می کنند.

برای تهیه مکمل بدنسازی اصل به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه مکمل بدنسازی اصل می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان داروخانه بهره مند شوید.

محصولات جنسی
آقای سید علی عباسیان کارشناس حرفه ای ورزشی و تغذیه، مشاوری مجرب و با سابقه ای طولانی در زمینه استفاده صحیح از مکمل های ورزشی و مکمل های غذایی بوده و برنامه های ورزشی و تغذیه ای ایشان به صورت تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و آماتور نتیجه بخش بوده است. آقای عباسیان مفتخر به اخذ گواهینامه های مربیگری و کار با دستگاه های ورزشی، تغذیه و مکمل های ورزشی هستند و شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی به وبسایت داروخانه آنلاین مراجعه کرده و یا با شماره 72023-021 تماس حاصل نمایید.