مکمل تقویت قوای جنسی

روغن برنزه کننده چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

روغن برنزه کننده چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در تابستان سال 1923 کوکو شانل، طراح مشهور مد، زمان زیادی را در آفتاب هنگام قایق سواری بین پاریس و کن گذارند و رنگ پوست او تغییر کرد. همین موضوع سبب شد که این صحنه به یک صحنه مد تبدیل شود و روندی محبوب در میان کسانی شود که به زیبایی خود اهمیت می دهند. پس از آن هزاران محصول به عنوان روغن برنزه به بازار معرفی گردید که این روغن ها با جلوگیری از آسیب به بافت پوستی به برنزه شدن و تغییر رنگ کمک می کنند. امروزه در سراسر دنیا، هر تابستان افراد به کنار استخرها و لب ساحل می روند تا با استفاده از این محصولات رنگ پوست خود را تغییر دهند.

برنزه کنندهشما می توانید جهت خرید برنزه کننده از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

روغن برنزه کننده چیست؟

روش کار این محصولات بدین گونه است که با جذب و تمرکز اشعه خورد بر روی پوست به تغییر رنگ کمک می کنند. اگر چه پوست با قرار گیری در نور آفتاب و بدون استفاده از این روغن ها نیز می تواند تغییر رنگ بدهد، اما این روغن ها روند تغییر رنگ را تسریع می بخشند و از بروز آفتاب سوختگی های شدید بر روی پوست جلوگیری می کنند. در وافع، این روغن ها توانایی ملانوسیت های پوستی را در تولید ملانین بالا می برند به همین دلیل پس از استفاده از این محصولات رنگ زودتر تغییر می کند.

ویژگی های روغن برنزه

ویژگی های روغن برنزه

روغن برنزه، که بسیاری از افراد با نام روغن آفتاب گرفتن آن را می شناسند، باید دارای ویژگی های خاصی باشند تا آسیب پوستی ناشی از قرار گرفتن در زیر اشعه خورشید را به حداقل برسانند.

هیدروکسی استون

هیدروکسی استون یکی از موادی که در این روغن ها به کار برده می شود. هیدروکسی استون یک قند طبیعی بی رنگ است که از نظر شیمیایی با آمینو اسیدهای طبیعی موجود در لایه خارجی پوست واکنش نشان می دهد. در اثر این واکنش شما زودتر به رنگ دلخواه خود می رسید و دیگر نیازی نیست که مدتی طولانی در زیر آفتاب بنشینید و به پوست خود آسیب وارد کنید.

مواد مرطوب کننده

یکی از مواد اصلی این روغن ها مواد مرطوب کننده است. پوست پس از قرار گیری در زیر نور مستقیم خورشید آب خود را از دست می دهد و دیهدراته می شود. همین امر سبب بروز مشکلات زیادی از جمله پیری پوست و خشکی می شود. اما در این محصولات از مواد مرطوب کننده استفاده می شود و این مواد با تزریق رطوبت به بافت پوستی از آسیب به پوست جلوگیری می کنند.

ویتامین E

یکی دیگر از موادی که معمولا در انواع روغن برنزه مورد استفاده قرار می گیرد ویتامین ایی است. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است و نقش اصلی آن جلوگیری از پیری پوست و بروز چین و چروک بر روی پوست است. محصولاتی که حاوی این ویتامین هستند به افزایش لطافت و انعطاف پذیری پوست کمک می کنند. از موادی دیگری که در این محصولات استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گلیسیرین
  • عصاره آلوئه ورا ( برای کاهش التهاب پوست)
  • مواد محافظ SPF

بهتر است بدانید که در روغن های برنزه معتبر از مواد محافظ SPF استفاده می شود، این مواد خطر آسیب های پوستی را به کمترین میزان می رسانند. اما باید بدانید که میزان SPF این روغن ها زیاد بالا نیست. در نتیجه، شما باید ساعات مشخصی را در زیر نور آفتاب بنشینید. قرارگیری بیش از حد در زیر نور آفتاب ( حتی در صورت استفاده از روغن برنزه) می تواند به بافت پوستی آسیب وارد کند.

آیا از این روغن برنزه می توان بر روی صورت استفاده کرد؟

آیا از این روغن می توان بر روی صورت استفاده کرد؟

شما هرگز نباید این روغن را به صورت خود بزنید. این روغن حتی اگر حاوی SPF باشد نمی تواند از پوست صورت محافظت کند. با توجه به این موضوع که پوست صورت حساس ترین پوست بدن است، استفاده از این روغن باعث آسیب می شود. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که در این صورت پوست صورت و بدن دو رنگ می شود و بسیاری از افراد به این موضوع علاقه ندارند. برای اینکار پیشنهاد می شود این روغن را به مدت نیم ساعت بزنید و در زیر آفتاب باشید، سپس روغن را از روی پوست صورت خود بشویید و از ضد آفتاب استفاده کنید. در همین مدت کم رنگ پوست صورت و بدن یکی می شود.

روغن برنزه اکلیلی

برخی از تولید کنندگان برای اینکه به جذابیت و زیبایی محصولات خود بیافزایند از روغن های اکلیلی استفاده می کنند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا این اکلیل ها در روند برنز شدن موثر هستند! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هرگز به این صورت نیست! این اکلیل ها تنها جذابیت و درخشندگی پوست شما را در زمانی که در زیر نور خورشید قرار گرفته اید زیاد می کنند.

روغن برنزه خانگی

شما می توانید از برخی از روغن ها به عنوان روغن برنزه نیز استفاده نمایید. این روغن ها به شرح زیرند:

  • روغن جوانه گندم
  • روغن زیتون
  • روغن فندق
  • روغن نارگیل
  • روغن آووکادو
  • روغن کنجد

سوالات پرتکرار در مورد روغن برنزه کننده

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در مورد این محصول پاسخ دهیم.

آیا باید روغن برنز را از روی پوست پاک کرد؟

توصیه می شود 2 تا 3 ساعت پس از آفتاب گرفتن این روغن را از روی پوست خود پاک کنید.

آیا لایه برداری به تغییر رنگ کمک می کند؟

بله! لایه برداری پوست قبل از حمام آفتاب گرفتن به تغییر رنگ سریع کمک می کند. اما با توجه به این موضوع که پس از لایه برداری پوست حساس می شود توصیه می شود 2 تا 3 روز قبل از حمام آفتاب از لایه بردار استفاده کنید.

روغن برنز کننده با کیفیت را از کجا سفارش دهیم؟

اگر به دنبال انواع محصولات مراقبت از پوست مانندروغن برنزه کننده، تونر، سوختگی، شامپو بدن، شوینده صورت، ضد آفتاب و لوسیون می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولات این سایت دارای مجوزهای بهداشتی هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.