مکمل تقویت قوای جنسی

ورزش برای نارسایی قلبی می تواند به بهبود بیماریهای قلبی کمک کند!

ورزش برای نارسایی قلبی می تواند به بهبود بیماریهای قلبی کمک کند!

تحرک بدنی مهمترین گام برای حفظ سلامتی قلب است. قلب یک عضله حیاتی در بدن است که نقش بسیار مهمی را در بدن ایفا می کند، اگر این عضله آسیب ببیند خطر آسیب های جدی به سلامتی وجود دارد. به طور کلی موادی نظیر کلسترول بالا، قند بالا و فشار خون بالا می توانند به قلب آسیب وارد کنند. اما نگران نباشید! شما با چند ورزش ساده می توانید از بروز نارسایی قلبی جلوگیری کنید. در ادامه تلاش می کنیم به معرفی انواع ورزش برای نارسایی قلبی بپردازیم.

قلب و عروقشما می توانید جهت خرید قرص قلب و عروق از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ورزش برای نارسایی قلبی

کری جی استوارت، فیزولوژیست در مرکز تحقیقات ورزشی جان هاپکینز، می گوید: «ورزش های هوازی و تمرینات مقاومتی مهمترین موارد در سلامت قلب هستند. این ورزش ها به اکسیژن رسانی کمک می کنند و در بهبود نارسایی قلبی موثر هستند»

ورزش هوازی، ورزش برای نارسایی قلبی

ورزشهای هوازی گردش خون را در بدن بهبود می بخشند و همین امر باعث کاهش فشار خون بالا می شود. در مطالعه ای میزان پمپاژ خون از قلب بر روی تردمیل اندازه گیری شد. این مطالعه نشان می داد که پمپاژ خون در حین انجام این ورزش ها به میزان زیادی بالا می رود و همین امر مشکلات قلبی را کنترل می کند. همچنین، ورزش های هوازی خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 را کاهش میدهند و در صورت ابتلا به این بیماری آن را به خوبی کنترل می کنند.

مقدار ورزش هوازی برای بیماران قلبی

توصیه می شود بیماران قلبی حداقل 30 دقیقه در روز ورزش های هوازی انجام دهند. اگر نمی توانند باید حداقل 5 روز در هفته به مدت 30 دقیقه این ورزش ها را انجام دهند.

ورشهای هوازی شامل چه ورزشهایی می شوند؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که ورزشهای هوازی شامل چه مواردی هستند! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این ورزش ها شامل موارد زیر هستند:

  • پیاده روی سریع
  • دویدن
  • شنا
  • دوچرخه سواری
  • بازی تنیس

ورزشهای مقاومتی بهترین ورزش برای نارسایی قلبی

ورزشهای مقاومتی

استوارت می گوید تمرینات مقاومتی برای کسانی که توده چربی زیادی در بدن دارند و به بیماریهای قلبی مبتلا هستند بهترین گزینه است. این ورزش ها می توانند توده های چربی را در بدن از بین ببرند و عضلات را نرم تر کنند. همچنین، این ورزش ها میزان کلسترول را در خون کاهش می دهند و این موضوع نقش مهمی در حفظ سلامت قلب دارد. بنابراین انواع ورزش های مقاومتی می توانند به عنوان ورزش برای نارسایی قلبی در نظر گرفته شوند.

مقدار ورزش استقامتی برای بیماران قلبی

توصیه می شود بیماران قلبی ( که می خواهند با ورزش برای نارسایی قلبی سلامتی خود را ارتقا دهند) حداقل دو روز غیر متوالی در هفته تمرینات مقاومتی را انجام دهند.

ورزشهای استقامتی شامل چه ورزشهایی می شوند؟

ورشهای استقامتی به شرح زیر هستند:

  • تمرین با وزنه های آزاد (مانند وزنه های دست ، دمبل یا هالتر)
  • استفاده از نوارهای مقاومتی
  • حرکت اسکات

کشش ، انعطاف پذیری و تعادل

باید بدانید که تمرینات کششی به طور مستقیم به حفظ سلامت قلب کمک نمی کند. این تمرینات به حفظ سلامتی سیستم اسکلت و عضلانی کمک می کنند و دردهای مفصلی و گرفتگی عضلات را کاهش می دهند. در نتیجه افراد راحت تر می توانند به انواع ورزش برای نارسایی قلبی بپردازند. زیرا بدن آنها برای ورزش آماده شده است.استوارت می گوید:«اگر بنیان اسکلتی و عضلانی خوبی داشته باشید، می توانید تمریناتی را که به قلب شما کمک می کند انجام دهید». توصیه می شود ورزش های کششی و انعطاف پذیری را هر روز انجام دهید.

ورزش مناسب برای تپش قلب

تپش قلب یکی از بیماریهای قلبی است که می تواند آسیب های زیادی به سلامتی وارد کند. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال ورزش برای نارسایی قلبی تپش قلب هستند. توصیه می شود کسانی که تپش قلب دارند روزانه پیاده روی کنند و تلاش کنند در این مدت ذهن خود را آرام سازند. همچنین، ورزشهایی مانند یوگا نقش موثری در کنترل تپش قلب دارد.

ورزش برای گرفتگی رگ قلب

گرفتگی رگ قلب به دلایل متفاوتی از جمله وجود چربی در رگ ها رخ می دهد. همانطور که در این متن اشاره کردیم ورزش های هوازی یکی از انواع ورزش برای نارسایی قلبی گرفتگی قلب هستند. پیاده روی سریع، شنا، دویدن و تنیس می توانند توده های چربی را در بدن از جمله ببرند و به درمان گرفتگی قلب کمک کنند.

در پایان این متن به این موضوع اشاره می کنیم کسانی که به انواع نارسایی قلبی مبتلا هستند و به دنبال انواع ورزش برای نارسایی قلبی هستند، باید تمرینات خود را زیر نظر مستقیم مربی انجام دهند و با پزشک خود در ارتباط باشند.

سوالات پرتکرار در مورد ورزش برای نارسایی قلبی

سوالات پرتکرار در مورد ورزش برای نارسایی قلبی

در این قسمت تلاش می کنیم تا به سوالات پرتکرار شما در این زمینه پاسخ دهیم.

آیا با ورزش مشکلات قلبی بدتر می شوند؟

همانطور که گفتیم ورزش برای نارسایی قلبی به کاهش وزن و کاهش فشار خون کمک می کند و نقش موثری در سلامت قلب دارد. اما برخی از مطالعات نشان می دهند اگر این ورزش ها به طور اصولی برای بیماران قلبی طراحی نشوند و زیر نظر پزشک و مربی انجام نگیرند خطر حمله قلبی را افزایش میدهند.

بهترین ورزش برای تقویت قلب

یکی از سوالات پرتکرار در مورد بهترین ورزش برای نارسایی قلبی یا تقویت قلب است. مطالعات نشان می دهند که پیاده روی بهترین ورزشی است که به سلامت قلب کمک می کند.

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.