مکمل تقویت قوای جنسی

نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه

نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه

رابطه عاطفی یکی از پیچیده ترین مسائل در زندگی افراد است. رابطه عاطفی خوب می تواند باعث شکوفایی فرد شود و در مقابل رابطه عاطفی مخرب و اشتباه می تواند تاثیرات روانی مخربی روی فرد ایجاد کند. بسیاری مواقع افراد در روابط اشتباه قرار دارند بدون اینکه بدانند. در ادامه این مقاله به نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه می پردازیم تا دید بازتری نسبت به اینگونه روابط داشته باشید.

نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه

 • تبدیل به فرد دیگری شده اید

روابط مخرب می توانند باعث شوند فرد پس از مدتی احساس کند ویژگی های فردی خود را از دست داده است و یا آنها را پنهان می کند. این اتفاق به صورت تدریجی رخ می دهد و بسیاری مواقع فرد متوجه آنها نیست و به همین دلیل نمی تواند تصمیم به قطع رابطه بگیرد.
گاهی این اتفاق از طریق کنترل گری رخ می دهد. کنترل گری لزوما با خشونت همراه نیست. اینکار می تواند با محبت شریک عاطفی شما انجام شود و به مرور شما را زیر سطله خود ببرد. درک نادرست از مفهوم محبت که باعث از خود گذشتی در فرد می گردد می تواند باعث این اتفاق شود.

 • احساس نظاره گر بودن در رابطه دارید

یکی از نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه این است که بسیاری مواقع افراد در رابطه قدرت تصمیم گیری ندارند و رابطه را هدایت نمی کنند بلکه اجازه می دهند رابطه جلو رود بدون اینکه در پیش رفتن آن نقشی داشته باشند. منظور این است که رابطه برای بسیاری فقط به این معنی است که تنها نباشند و در تاریخ های مهم هدیه بدهند و دریافت کنند. در واقع رابطه معنی دیگری برای آنها ندارد و نوعی روزمرگی برایشان محسوب می شود. اگر در رابطه ای قرار دارید که شریک عاطفی شما رابطه را به این سمت هدایت می کند پس باید در این مورد اقدامی انجام دهید.

 • به فرد مقابل اعتماد ندارید

اگر در حین رابطه احساس می کنید شریک عاطفی شما مثل قبل صداقت ندارد یا در حالت کلی چنین فردی نیست باید به فکر ترمیم رابطه یا جدا شدن از این رابطه باشید.

نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه

 • برای اثبات ارزش خود تلاش می کنید

تلاش برای اثبات ارزش ها خود به طور کلی خصیصه جالبی در زندگی نیست و اگر اینکار در رابطه عاطفی انجام شود می تواند خبر از بودن در یک رابطه اشتباه بدهد. رابطه باید به گونه ای پیش برود که شما نیازی برای اثبات خود نداشته باشید. افرادی که دچار کم ارزش در رابطه شده اند این موقعیت ها را زیاد تجربه می کنند:

 • احساس می کنند در رابطه دیده نمی شوند.
 • به ایده های آنها توجه نمی شود.
 • شریک عاطفی شما شاید به حرف های شما گوش دهد اما درکی از آنها ندارد.
 • به ندرت می توانید درباره خود صحبت کنید.

نکته قابل توجه این است که فرد مقابل وظیفه ندارد در شما احساس ارزشمند بودن ایجاد کند بلکه باید فضای امنی در رابطه ایجاد کند تا شما دچار این حس نشوید.

 • تلاش در رابطه را متوقف کرده اید

اگر رابطه تان خسته کننده شده و روند ثابتی را پیش گرفته و هیچ تلاشی برای ایجاد هیجان در آن نمی کنید احتمالا نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه را دارید. بهتر است با شریک عاطفی خود در این مورد برای تغییر شرایط صحبت کنید و در صورت عدم تمایل او، رابطه را ترک کنید تا آسیب کمتری در آینده ببینید.

 • تفاوت بسیاری با فرد مقابل دارید

تفاوت بین انسان ها وجود دارد. اما وقتی تفاوت های بین دو نفر آنقدر زیاد است که باعث تعارض و مشکلاتی برای طرفین می شود بهتر است در این رابطه نمانید. به طور مثال افکار بسیار متفاوت می تواند به مرور باعث ایجاد فاصله بین طرفین شود.

 • هدف های متفاوتی دارید

اگر در ابتدای رابطه در مورد آینده مشترک صحبت کرده اید و نکاتی را در این رابطه مشخص نموده اید اما در میانه رابطه یکی از طرفین هدف خود را تغییر داده است پس این رابطه آینده روشنی نخواهد داشت.

 • در آینده یکدیگر نقشی ندارید

بسیاری مواقع در رابطه ای هستید که فرد مقابل در برنامه ریزی های آینده خود نقشی برای شما در نظر نگرفته است. این به این معنی است که شما در زندگی فرد ارزش خاص و جایگاه ماندگاری ندارید. همچنین اگر این مسئله در مورد خود شما صدق می کند پس طرف مقابل شما فرد مورد نظرتان نیست و در یک رابطه اشتباه گیر افتاده اید.

 • احساس تنهایی در رابطه دارید

احساس تنهایی در کنار شریک عاطفی از نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه است. این مسئله عدم رابطه عمیق شما را نشان می دهد. پس اگر با هم وقت می گذرانید اما احساس خوبی ندارید این رابطه اشتباه است.

 • نمی توانید احساسات خود را بیان کنید

در رابطه سالم فرد مقابل به شما اجازه می دهد در مورد احساسات خود صحبت کنید تا از آنها با خبر باشد و به آنها اهمیت بدهد. اگر امکان این ابراز را ندارید حتما در یک رابطه اشتباه قرار گرفته اید.

 • همدیگر را مقصر می دانید

یکی از نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه این است که در مواقعی که اتفاق ناخوشایندی افتاده همدیگر را مقصر می دانید و سرزنش می کنید. بدون مسئولیت پذیری رابطه به فنا می رود و باید به این مسئله توجه داشته باشد.

نشانه های بودن در یک رابطه اشتباه

 • جرو بحث های بی نتیجه دارید

اگر مدام با هم بحث های بدون نتیجه دارید احتمالا در یک رابطه اشتباه قرار دارید. بحث و جدل بدون نتیجه تاثیرات منفی روی رابطه دارد و به جدایی می انجامد.

 • به روابط جایگزین فکر می کنید

اگر به فکر یافتن فرد دیگری برای رابطه هستید پس احتمالا مشکلات جدی در رابطه دارید. این مسئله زنگ خطری است که باید شما را نسبت به مشکلات رابطه هوشیارتر سازد که یا آنها را برطرف کنید یا به آن رابطه خاتمه دهید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.