مکمل تقویت قوای جنسی

هر آنچه باید در مورد رژیم فیبر یا F factor بدانید

رژیم فیبر

افرادی که در مسیر رژیم قرار دارند ممکن است با رژیم های متنوعی در این مسیر روبرو شوند. یکی از این رژیم ها، رژیم فیبر است که از سه وعده غذایی و یک میان وعده تشکیل شده است. از آنجا که این رژیم سرشار از فیبر است می تواند در کاهش وزن شما بسیار موثر باشد. در ادامه با این رژیم بیشتر آشنا خواهید شد.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید قرص لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

رژیم فیبر چیست؟

رژیم فیبر یکی از رژیم های معقول است و به شما اجازه می دهد انواع غذاهای مفید را میل نمایید. در این رژیم همه چیز طبق عادات غذایی شما پیش می رود. تمرکز این رژیم بر بالا بودن فیبر در وعده های غذایی است و توانسته به افراد در کاهش وزن بسیار کمک کند هر چند این رژیم منتقدان خاص خود را دارد. طبق گزارشی چاپ شده در نیویورک تایمز برخی از افراد معتقد بوده اند این رژیم باعث مشکات جسمی در آنها شده است. در ادامه بیشتر با این رژیم آشنا خواهید شد.

از چه مواد غذایی می توانیم در رژیم فیبر استفاده کنیم؟

از آنجا که این رژیم بر فیبر تمرکز دارد حجم بیشتر هر وعده فرد از فیبر تشکیل می شود. فیبر را می توان از مواد غذایی زیر دریافت کرد:

 • حبوبات
 • غلات کامل
 • سبزیجات
 • دانه ها
 • انواع آجیل

برنامه رژیم فیبر چگونه دنبال می شود؟

همانطور که اشاره شد رژیم فیبر از سه وعده غذایی و یک میان وعده تشکیل شده است. در این رژیم مقدار زیادی کربوهیدرات سالم و پروتئین بدون چربی وجود دارد. گاهی نیز می توانید غذاها و نوشیدنی های متفرقه استفاده کنید. این برنامه به صورتی طراحی شده تا با توجه به خواص فیبر برای مدت طولانی شما را سیر نگه دارد و از طرفی احساس محرومیت از مواد غذایی را در خود احساس نکنید.
در رژیم فیبر شما نیاز ندارید کالری بشمارید اما باید به مصرف کربوهیدرات توجه داشته باشید. توجه به کربوهیدرات و شمارش آنها، به طور ضمنی میزان کالری مصرفی را نیز نشان می دهد. هر گرم کربوهیدرات 4 کالری دارد، زمانیکه مصرف آن کاهش یابد میزان کالری هم کاهش می یابد. هر چند محدود کردن کربوهیدرات در این رژیم موقتی است.
مرحله اول این رژیم برای دو هفته طراحی شده است. مبدع این رژیم ادعا می کند پس از دو هفته فرد حدود 2 تا 3 کیلو وزن از دست می دهد. در مرحله های بعدی رژیم، مواد غذایی حاوی کربوهیدرات دوباره به رژیم باز می گردند و با طی شدن مرحله سوم تناسب اندام ایجاد شده تثبیت می شود. نمونه ای از این رژیم به شرح زیر است:

 • شروع رژیم: در این مرحله باید 35 گرم فیبر و 35 گرم کربوهیدرات در 3 وعده غذایی مصرف شود.
 • میانه رژیم: 35 گرم فیر و کمتر از 75 گرم کربوهیدرات در 6 وعده غذایی روزانه می تواند مصرف شود. در این مرحله میان وعده ها اضافه شده اند.
 • تثبیت کاهش وزن: دراین مرحله اجازه دارید 35 گرم فیبر و کمتر از 125 گرم کربوهیدرات در 9 وعده غذایی مصرف کنید. میان وعده ها نیز در این مرحله وجود دارند.

رژیم فیبر

فیبر استفاده شده در این رژیم باید چگونه مصرف شود؟

در این رژیم باید به صورت روزانه 35 گرم فیبر مصرف کنید. 6 گرم این فیبر باید از نوع محلول باشد. فیبر محلول، در آب حل می شود و در روده حالتی ژله ای به خود می گیرد. این حالت کمک می کند حرکات روده منظم تر شود. پس این تقسیم بندی را در میزان فیبر مصرفی حتما رعایت نمایید.

آیا واقعا این رژیم در کاهش وزن موثر است؟

رژیم فیبر بر استفاده از غذاهای سالم، کامل و غیرفرآوری تاکید دارد و به همین دلیل می تواند به کاهش وزن منتج شود. فیبر همواره ماده ای موثر در حفظ وزن یا رسیدن به وزن مناسب بوده است. مطالعات نشان داده اند مصرف فیبر می تواند به کاهش وزن، جلوگیری از چاقی و بیماری های مزمن یاری رساند.

مزایای رژیم فیبر

تحقیقات مشخصی در رابطه با تاثیر این رژیم بر سلامتی انجام نشده است اما به طور کلی مصرف فیبر می تواند برای بخش های مختلف بدن سود داشته باشد:

 • بهبود سلامت قلب: رژیم های غذایی حاوی فیبر بالا می توانند به کاهش کلسترول بد کمک کنند و از صلب شرایین، تجمع پلاک در عروق و در نتیجه بیماری های قلبی جلوگیری نمایند.
 • کاهش قند خون: مصرف غذاهای حاوی فیبر از افزایش قند خون جلوگیری می کند و درصد ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهند.
 • جلوگیری از یبوست: فیبر در افزایش دفعات مدفوع و تنظیم حرکت روده ها موثر است.

رژیم فیبر

معایب رژیم فیبر

 • این برنامه غذایی اهمیت ورزش در رژیم را نادیده می گیرد زیرا اعتقاد دارد ورزش باعث افزایش اشتها می گردد.
 • تاکید بر فیبر باعث می شود فرد از مصرف پروتئین ها و چربی ها دوری کند.
 • مصرف بیش از حد فیبر می تواند باعث نفخ معده، اسهال و گرفتگی عضلات شود. این عوارض طبیعی است و زمانی ایجاد می شود که فیبر کار خود را به درستی انجام دهد اما ممکن است برای برخی مشکل ساز باشد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.