مکمل تقویت قوای جنسی

9 فایده بازی کامپیوتری

بازی کامپیوتر

بازی کامپیوتری یکی از پدیده های دنیای امروز ما هستند و بسیار در دسترس افراد در سنین مختلف می باشند. ما همواره از آسیب های بازی کامپیوتری شنیده ایم و کمتر به فواید این بازی ها اشاره شده است.

فواید بازی کامپیوتری

جالب است بدانید بازی کامپیوتری اثرات مثبتی بر روی افراد دارند که در این مقاله به آنها می پردازیم.

تاثیر مثبت بر عملکرد اجرایی فرد

بازی کامپیوتری می توانند به فرد در مواجهه با مشکلات و پیدا کردن راه حل، برای حل مشکل یاری رسانند. افرادی که به بازی کامپیوتری می پردازند ذهن خود را پرورش می دهند تا همزمان قادر به پردازش و انجام چند کار همزمان باشد. این ویژگی بازی کامپیوتری باعث می شود انعطاف پذیری مغز بالا رود و فرآیند زوال ذهنی در افراد مسن نیز کاهش یابد. همچنین این بازی ها باعث ترشح هورمون های دوپامین و آدرنالین در فرد می شوند و این مسئله انعطاف پذیری مغز را افزایش می دهد.

کمک به درمان افسردگی و اضطراب

بازی کامپیوتری می توانند در بهبود افسردگی و اضطراب نقش مهمی داشته باشند. در مطالعات انجام شده در سال 2009 نشان داده شد بازی کامپیوتری می توانند در بهبود افسردگی موثر باشند. همچنین پژوهش ها حاکی از این هستند افرادی که دارای تیپ شخصیتی بسیار فعال می باشند با انجام بازی کامپیوتری می توانند انرژی خود را تخلیه کنند و این مسئله به کاهش استرس آنها یاری می رساند.

بازی کامپیوتر

بهبود مهارت های ارتباطی روزمره فرد

یکی از مزایای بازی کامپیوتری این است که می تواند بین عملکرد دست و چشم هماهنگی ایجاد کند. همچنین این بازی ها باعث می شوند حافظه فرد تقویت شود و او بتواند حین بازی و همچنین در زندگی روزمره تصمیم گیری را تمرین نماید.

قدرت رهبری شما را بالا می برد

برخی بازی کامپیوتری حس رهبری و مدیریت فرد را تشویق می کنند. در این گونه بازی ها فرد در مقام یک رهبر یا مدیر، جامعه ای را در بازی هدایت می کند و این مسئله باعث می شود فرد بتواند در دنیای واقعی و در موقعیت های شغلی یا اجتماعی توانایی مدیریتی بهتری داشته باشد.

کاهش دهنده درد

محققان دانشگاه واشینگتن با طراحی بازی ای به نام دنیای برفی و سنجش تاثیر آن بر بیماران با شدت درد بالا متوجه شدند این بازی در کاهش درد این بیماران بسیار موثر است. در این بازی فرد خود را در یک سرزمین پوشیده از برف می بیند و گلوله های برفی را به سمت آدم برفی ها و پنگوئن ها پرتاب می کند. با تمرکز فرد بر روی بازی و انحراف افکار او از درد، این بیماران به مسکن کمتری نیازمند بوده اند.

تقویت بینایی فرد

بسیاری بر این تصورند تماشای تلویزیون و یا انجام بازی کامپیوتری به کاهش بینایی فرد منجر می شود در صورتیکه محققان دانشگاه مک مستر کانادا به این نتیجه دست یافته اند که افراد مبتلا به بیماری آب مروارید می توانند با انجام بازی هایی که دارای هدف گذاری هستند و فرد به هدف های مشخصی شلیک می کند بینایی خود را تقویت کنند. سرعت بالای این بازی ها و نیاز به تمرکز می تواند باعث بهبود بینایی فرد شود.

بهبود روحیه برای مقابله با بیماری های مزمن

مطالعه انجام گرفته در دانشگاه یوتا نشان داد افراد مبتلا به بیماری و اختلالاتی نظیر افسردگی، پارکینسون و اوتیسم با انجام بازی کامپیوتری به صورت منظم، می توانند روحیه و استقامت خود را در مقابل مشکلات بیماری بهبود بخشند. این بازی ها از آنجاییکه باعث ساز و کاری مثبت در فرد می شوند به فرد در مقابله با بیماری کمک می نمایند.

بازی کامپیوتر

بهبود تمرکز فرد در مطالعه

یکی از مشکلاتی که برخی افراد دارد خوانش پریشی می باشد. این بیماری نادر باعث عدم تمرکز فرد حین مطالعه متون می شود. عدم تمرکز باعث می شود فرد نتواند بر روی سطور نوشته و کلمات و جملات تمرکز نماید و مدام دچار پرش ذهنی می گردد. طبق تحقیقات بازی کامپیوتری می توانند تمرکز فرد را افزایش دهند و به بهبود این مشکل به فرد یاری رسانند.

افزایش فعالیت فیزیکی فرد

امروزه بازی هایی به بازار آمده اند که نیازمند تحرک فرد حین بازی می باشند. این بازی ها نیازمند جنب و جوش هستند و فرد را به فعالیت وا می دارند. از طرفی برخی بازی ها کاملا مشابه ورزش های واقعی طراحی شده اند و باعث می شوند فرد به پیگیری آنها در دنیای واقعی جذب شود و به ورزش و فعالیت های فیزیکی روی آورد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.