مکمل تقویت قوای جنسی

بیورزونانس درمانی (فرکانس درمانی) چیست و چگونه عمل می کند؟

بیورزونانس درمانی

بیورزونانس درمانی که به نام فرکانس درمانی نیز شناخته می شود، یک تکنیک پزشکی جایگزین است که هدف آن تشخیص و درمان بیماری های مختلف با اندازه گیری و دستکاری فرکانس های الکترومغناطیسی بدن است. طرفداران این درمان معتقدند که اختلالات یا عدم تعادل در فرکانس های طبیعی بدن می تواند به بیماری کمک کند و بازگرداندن این فرکانس ها می تواند باعث بهبودی شود.

اصول اساسی فرضیه زیر برای درمان بیورزونانس توسط آخرین اکتشافات در مکانیک کوانتومی و بیوفیزیک تأیید شده است. ما سعی می کنیم در اینجا به سادگی توضیح دهیم که بیورزونانس درمانی چیست و چگونه کار می کند.

بیورزونانس درمانی یا فرکانس درمانی چیست؟

درمان بیورزونانس یک روش پزشکی است که تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف را با شناسایی و تغییر فرکانس‌های الکترومغناطیسی بدن پیشنهاد می‌کند. فرض اصلی این درمان این است که اختلالات در میدان های الکترومغناطیسی طبیعی بدن می تواند منجر به بیماری شود و این اختلالات را می توان با استفاده از دستگاه های پزشکی تخصصی شناسایی و اصلاح کرد.

پزشکان ادعا می کنند که درمان بیورزونانس می تواند برای تشخیص و درمان طیف گسترده ای از شرایط، از جمله آلرژی، درد مزمن، اختلالات گوارشی، بیماری های خود ایمنی و حتی سرطان استفاده شود.

بیورزونانس درمانی و دوگانگی موج-ذره

اکتشافات انجام شده در فیزیک کوانتومی نشان داده است که همه ذرات ماده دارای ویژگی های امواج و ذرات هستند. این بدان معنی است که همه مواد – و بنابراین تمام سلول های بدن، اعضای بدن، و همچنین ویروس ها، باکتری ها، سموم و غیره – امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند. بسته به ماهیت آنها، همه مواد دارای طول موج یا فرکانس معمولی خاص با ویژگی های بسیار فردی هستند. این به عنوان الگوی فرکانس شناخته می شود.

فرض اصلی بیورزونانس درمانی این است که هر سلول، اندام و سیستم بدن انسان فرکانس یا ارتعاشات الکترومغناطیسی خود را تولید می کند. تصور می‌شود که این فرکانس‌ها در حضور سموم، عوامل بیماری‌زا یا سایر عوامل استرس‌زا تحریف یا مختل می‌شوند. دستگاه‌های بیورزونانس برای اندازه‌گیری این فرکانس‌ها و شناسایی هرگونه عدم تعادل استفاده می‌شوند.

ارتباط سلول ها در بیورزونانس درمانی

همانطور که در عصر ارتباطات و اطلاعات زندگی می کنیم، زمان آن فرا رسیده است که با این واقعیت روبرو شویم که بدن نیز می تواند عملکرد و تنظیم خود را انجام دهد زیرا ارتباطات و در نتیجه تبادل اطلاعات بین سلول های مختلف بدن صورت می گیرد.

تحقیقات در مورد بیوفوتون ها بر این فرض استوار است که سلول ها با تغییر اطلاعات انرژی از طریق “فلاش های نور” (تابش فوتون) که نوسانات الکترومغناطیسی هستند با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. آنها اطلاعات را روی فرکانس های خاصی رد و بدل می کنند.

این تبادل اطلاعات در بدن های سالم که تعادل و جریان انرژی سالم وجود دارد بدون مانع عمل می کند. در نتیجه، هر سلول و بخشی از بدن قادر به انجام وظیفه خود است، امواج سالم به جای امواج ناسالم. با این حال، جایی که سلول های ناسالم وجود دارد، فرکانس های ناسالم ایجاد می شود. این فرکانس ها را می توان با استفاده از روش بیورزونانس تشخیص داد.

کاربردهای بیورزونانس درمانی

گفته می شود که درمان بیورزونانس برای طیف گسترده ای از شرایط پزشکی قابل استفاده است، از جمله:

 • آلرژی و حساسیت
 • درد و التهاب مزمن
 • اختلالات گوارشی
 • بیماری های خود ایمنی
 • عفونت ها و اختلالات سیستم ایمنی
 • شرایط عصبی
 • سرطان و سایر بیماری های مزمن

بیورزونانس درمانی

دستگاه‌های بیورزونانس درمانی و تکنیک‌های اندازه‌گیری

دستگاه‌های بیورزونانس درمانی معمولاً از اجزای اصلی زیر تشکیل شده‌اند:

الکترودها: اینها رابط اصلی بین بیمار و دستگاه هستند. آنها در نقاط مختلف بدن، اغلب دست ها و پاها، برای تشخیص سیگنال های الکترومغناطیسی بدن قرار می گیرند.

نوسان سازها و تقویت کننده ها: این دستگاه از این قطعات الکترونیکی برای اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و تولید فرکانس های خاصی که اعتقاد بر این است که درمانی هستند، استفاده می کند.

رابط کامپیوتری: بسیاری از دستگاه‌های بیورزونانس شامل یک سیستم کامپیوتری هستند که داده‌های الکترودها را پردازش می‌کند و به پزشک اجازه می‌دهد تا پارامترهای درمانی را کنترل کند.

گردش کار کلی دستگاه‌های بیورزونانس درمانی شامل:

 • اندازه گیری فرکانس های “بیوانرژیک” بیمار با استفاده از الکترودها.
 • تجزیه و تحلیل این اندازه گیری ها برای شناسایی هرگونه عدم تعادل یا اختلال.
 • تولید و انتقال فرکانس های اصلاحی به بدن از طریق الکترودها.

هدف بازگرداندن تعادل و هموستاز با “اصلاح” اختلالات الکترومغناطیسی درک شده توسط بیمار است.

تغییرات و قابلیت های دستگاه‌های بیورزونانس درمانی

طیف گسترده ای از دستگاه‌های بیورزونانس درمانی با ویژگی ها و قابلیت های مختلف موجود است:

 1. دستگاه های پایه که فقط توانایی اندازه گیری فرکانس های بدن را دارند، بدون اینکه هیچ گونه قابلیت تولید فرکانس داشته باشند.
 2. دستگاه‌های پیشرفته‌تر می‌توانند فرکانس‌های خاصی را اندازه‌گیری و منتشر کنند، که تصور می‌شود اثرات «درمانی» را ارائه می‌کنند.
 3. برخی از دستگاه ها برای شناسایی و خنثی کردن فرکانس سموم، آلرژن ها یا عوامل بیماری زا طراحی شده اند.
 4. برخی از آنها می‌توانند شرایط سلامت خاص را بر اساس فرکانس‌های اندازه‌گیری شده تشخیص دهند.
 5. نمونه هایی از دستگاه‌ها علاوه بر اجزای بیورزونانس، از روش‌های اضافی مانند نور درمانی یا تولید میدان مغناطیسی استفاده می‌کنند.
 6. برخی دیگر از دستگاه‌های بیورزونانس نیز توانایی انتشار فرکانس‌های خاصی را دارند که اعتقاد بر این است که ارتعاشات مخرب شناسایی شده در بیمار را خنثی می‌کنند.

تصور می شود که این فرکانس “بازخورد” به بازیابی رزونانس طبیعی بدن کمک می کند.

تنش های شناسایی شده با الگوهای فرکانس مناسب با استفاده از دستگاه BICOM درمان می شوند

فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن نه تنها در سطح بیوشیمیایی توسط وسایل شیمیایی تنظیم می شود، بلکه توسط انرژی الکترومغناطیسی نیز تنظیم می شود. درمان بیورزونانس نزدیک به کانال‌های جریان انرژی حیاتی (مریدین‌ها) عمل می‌کند، همان کانال‌هایی که در طب سوزنی استفاده می‌شوند.

هنگامی که انرژی آزادانه از طریق این کانال ها جریان می یابد، بدن در حالت هموستاز نگه داشته می شود و عملکرد طبیعی می تواند ادامه یابد. یک جریان موج مختل و مضر (ناشی از آلرژن ها، سموم و موارد دیگر) منجر به اختلال در هموستاز می شود. دستگاه BICOM امکان حذف امواج ناسالم را با وارونگی الگوهای ناهماهنگ فراهم می کند. این فرکانس های بد را خنثی می کند.

این درمان با استفاده از این دستگاه‌ها برای انتشار فرکانس‌های الکترومغناطیسی که اعتقاد بر این است که فرکانس‌های مخرب در بدن را خنثی می‌کند، کار می‌کند. این نظریه برای “بازگرداندن” ارتعاشات طبیعی بدن و بازیابی هموستاز است. تکنیک های خاص مورد استفاده در درمان بیورزونانس می تواند متفاوت باشد، شامل:

 • اندازه گیری فرکانس های الکترومغناطیسی بدن با استفاده از الکترودهایی که روی پوست قرار می گیرند
 • قرار دادن بدن در معرض فرکانس های خاص تولید شده توسط دستگاه بیورزونانس
 • انتقال فرکانس‌های «خنثی‌شده» به بدن برای مقابله با ارتعاشات مخرب

بیورزونانس درمانی

مکانیسم های پیشنهادی پزشکان

پزشکان بیورزونانس مکانیسم‌های موثری را فرض می‌کنند که از طریق آنها درمان ممکن می شود:

اصلاح عدم تعادل الکترومغناطیسی: فرض اصلی این است که بازگرداندن فرکانس های الکترومغناطیسی طبیعی بدن می تواند اختلالاتی را که به بیماری و بیماری کمک می کند برطرف کند. گفته می‌شود که با انتشار فرکانس‌های «درست»، درمان هموستاز را دوباره برقرار می‌کند.

حذف سموم و عوامل بیماری زا: اعتقاد بر این است که بیورزونانس قادر به شناسایی و خنثی کردن فرکانس مواد مضر مانند سموم محیطی، فلزات سنگین و عوامل عفونی است. تصور می شود که این کار منبع عدم تعادل بدن را از بین می برد.

بهبود ارتباطات سلولی: پزشکان پیشنهاد می‌کنند که سیگنال‌های الکترومغناطیسی ساطع شده توسط دستگاه‌های بیورزونانس می‌توانند ارتباطات بین سلولی بدن را تقویت کنند و به تنظیم و هماهنگی مؤثرتر فرآیندهای فیزیولوژیکی اجازه دهند.

تعدیل سیستم ایمنی: برخی از پزشکان ادعا می کنند که درمان بیورزونانس می تواند سیستم ایمنی را با بهینه سازی میدان های الکترومغناطیسی بدن تقویت کند و در نتیجه توانایی آن را برای دفاع در برابر بیماری ها افزایش دهد.

با این حال، شواهد علمی حمایت از این مکانیسم های پیشنهادی بسیار محدود است. بیشتر ادعاها در مورد اثرات بیورزونانس درمانی بر میدان های انرژی بدن و فرآیندهای فیزیولوژیکی محتمل است.

نکات پایانی

در کل، نمی توان گفت که بیورزونانس درمانی برای درمان بیماری است، اما به تقویت عملکردهای طبیعی در ارتباطات سلولی کمک می کند. بیورزونانس درمانی همچنان یک رویکرد بحث برانگیز است و قبل از اینکه بتوان آن را به عنوان یک مداخله پزشکی قانونی در نظر گرفت، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. بیماران باید با احتیاط به این درمان برخورد کنند و در مورد هر گونه برنامه ای برای استفاده از آن با پزشک خود یا مشاورین مجله سلامت داروخانه آنلاین، صحبت کنند.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.