مکمل تقویت قوای جنسی

اشتباهات رایج در آرایش ،این اشتباهات را کنار بگذارید!

اشتباهات رایج در آرایش ،این اشتباهات را کنار بگذارید!

اشتباهات رایج در آرایش کردن می تواند شما را صدها مرحله از زیبایی دور کند! هنر آرایش یک هنر منحصر به فرد است.اما گاهی اشتباهات کوچک در آرایش سبب می شوند که مهارت های آرایشی شما زیر سوال روند. در ادامه به اشتباهات رایج در آرایش می پردازیم که باید از آنها اجتناب ورزید:

 

شما می توانید جهت خرید محصولات آرایشی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

برای آرایش کردن، از کرم پودری که با رنگ پوستتان هم خوانی ندارد استفاده نکنید!

انتخاب رنگ کرم پودر در آرایش مسئله بسیار مهمی است و گاهی همگی ما در انتخاب آن اشتباه می کنیم.ممکن است در نور فروشگاه رنگی را انتخاب کنید که به نظر مناسب می آید. اما وقتی پوست شما زیر نورخورشید قرار می گیرید متوجه می‌شوید  این رنگ کرم پودر مناسب پوست شما نیست و آرایش شما بسیار زننده است.

برای جلوگیری از رنگ پودر نامناسب و آرایش زننده، از تستر کرم پودر استفاده کنید.سپس از مغازه خارج شوید و آن را زیر نور طبیعی امتحان کنید. در صورتی که آرایش خوبی را برای شما به ارمغان آورد برای خرید بازگردید.برخی از کرم پودرها اکسید می شوند و همین امر سبب می شود که تیره شوند.

به همین دلیل کرم پودر را باید بر روی پوست بزنید، سپس 30 ثانیه صبر کنید و دوباره همان رنگ کرم پودر را روی دستتان کنار کرم پودر قبلی بزنید. اگر هر دو یک رنگ بودند این کرم پودر اکسیده نمی شودو اگر رنگ آن تیره تر بود یعنی کرم پودر اکسیده می شود.

این امر بدین معناست که برای خرید این کرم پودر و داشتن آرایش مناسب باید کرم پودری را انتخاب کنید که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد. تعیین رنگ مناسب برای کرم پودر یکی از اشتباهات رایج در آرایش است! به این نکته دقت داشته باشید!

کرم پودر را در کدام قسمت از بدن تست کنیم؟!

دقت داشته باشید امتحان کرم پودر برای تعیین رنگ مناسب برای آرایش بر روی دست کار درستی نیست!زیرا معمولا رنگ پوست صورت افراد با پوست دستشان متفاوت است. برای خرید کرم پودر برای داشتن آرایش درست، باید کرم را روی خط فک خود به طرف گونه ها بکشید و آنها محو کنید.

اگر مشخص نبود که کرم پودر زده اید و رنگ آن با صورت شما هم خوانی داشت.این کرم پودر مناسب شماست و در آرایش صورت به خوبی خود را نشان می دهد. نکته مهم دیگری که باید بدان دقت داشته باشید این است که کرم پودر را باید به روی گردن و حتی گوشهای خود در هنگام آرایش بمالید!

ابروهای خود را بیش از حد تیره نکنید

همگی ما دوست داریم ابروانی زیبا و چشم گیر داشته باشیم تا در آرایش به چشم آیند.یکی از اشتباهات رایج در آرایش تیره کردن بیش از اندازه ابروان است. ابروان در آرایش درست باید دو تا سه درجه از رنگ مو تیره تر باشند تا طبیعی به نظر برسند. اگرچه دوست داریم ابروان حالت قوسی شکل داشته باشند اما نباید در این حالت اغراق کنیم.

در ذهن داشته باشید برای آرایش مناسب برخی از چهره ها باید ابروان تیره داشته باشند و برخی از چهره ها نباید داشته باشند! به طور مثال در آرایش چشمان دودی رنگ ابروان تیره بسیار زیبا تر به نظر می رسند. اما اگر از یک حدی بیشتر تیره شود زننده می شود! در آرایش پوستهای سبزه ابروان باید تیره باشند.اما همین ابروان صورتهای بلوند را خشن می کند. نکته: سعی کنید در آرایش ابروان را زیاد تیره نکنید.

از مداد یا پودری استفاده کنید که یک یا دو درجه از پوست شما تیره تر باشد.سپس به آرامی آن را در ابروان بکشید. در آرایش ابرو از وسط ابرو شروع به کشیدن قوس ابرو بکنید. با این روش، وقتی به قسمتهای داخلی چشم می رسد ابروها طبیعی تر به نظر می رسند.ابروان با بینی فاصله زیادی دارند! درهنگام آرایش سعی نکنید خط ابرو را طوری بکشید که با بینی تشکیل مستطیل بدهد.

اشتباهات رایج در آرایش

اگر پوستتان آماده نیست آرایش نکنید

آماده سازی پوست یک نکته کلیدی برای یک آرایش فوق العاده است. باید اطمینان حاصل کنید که پوست شما آمادگی پذیرش آرایش را دارد. پوست خشک سبب می شود در هنگام آرایش کرم پودر بر روی پوست ترک بردارد. عدم پوست چرب سبب می شود آرایش روی صورت بماسد.  عدم اهمیت به نوع پوست یکی از اشتباهات رایج در آرایش است. قبل از آرایش صورت خود را با تمیز کننده پاک کنید و سبب یک مرطوب کننده بزنید.

خط سایه نباید مشخص باشد

در رابطه با آرایش و سایه چشم اولین و کلیدی ترین نکته این است که سایه را طوری بزنید که خط آن باقی نماند. در آرایش درست، سایه پشت چشم نباید به صورتی باشد که خط آن قابل تشخیص باشد. خط سایه را محو کنید.

 از کانتور در تمامی قسمتهای صورت استفاده نکنید

برای اینکه آرایش شما کامل به نظر بیاید باید کانتور را در قسمتهای مختلف صورت بکشید. به طور مثال کانتور باید برجستگی گونه ها را نشان دهد. در آرایش، اگر کانتور را در قسمتهای اشتباهی بزنید، حالت صورت غیر طبیعی می شود و این یکی از اشتباهات رایج در آرایش است.

با توجه به نوع چشمی که دارید مداد چشم بکشید و آرایش کنید

کشیدن مداد چشم در آرایش بسیار مهم است. در هنگام آرایش، اگر می خواهید چشمان شما ریزتر به نظر بیایند به صورت زیر عمل کنید: مداد مشکی داخل چشم بکشید و اگر می خواهید چشم شما درشتر به نظر بیایند مداد سفید داخل چشم بکشید. همچنین در آرایش می توانید کمی سایه قهوه ای زیر چشمان خود بکشید. این کار سبب می شود چشمان شما درشت به نظر بیایند. علاوه بر این در هنگام آرایش چشم می توانید خط چشم را از گوشه بیرونی چشم به تا وسط چشم بکشید!

این کار نیز سبب می شود چشم درشت تر به نظر بیاید. اگر می خواهید در هنگام آرایش چشمان شما دودی به نظر بیاید مداد چشم قهوه ای تیره و یا مداد دودی را زیر چشم بکشید و خط آن را محو کنید. عدم توجه به حالت چشم یکی از اشتباهات رایج در آرایش است.

به طور اغراق آمیز خط لب نزنید

در هنگام آرایش، اگر خط لب خود را خیلی برجسته و بیش از حد بکشید.لبهای خود را مانند تفنگی می کنید که آمده شلیک است و این قطعا اشتباه است. یکی از اشتباهات رایج در آرایش استفاده اغراق آمیز از خط لب است. در آرایش مناسب خط لب را نیز باید محو کنید.

برای آرایش لب، خط لبی را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی لب شما نزدیک است.خط لب را اندازه لب خود و به طرف داخل بکشید نه خارج. در هنگام آرایش، برای کشیدن خط لب، نباید لبها را چرب کنید.

نکات پایانی

اشتباهات رایج در آرایش می‌توانند به سادگی زیبایی طبیعی شما را زیر سوال ببرند. یکی از این اشتباهات، استفاده از کرم پودری است که با رنگ پوست هماهنگی ندارد. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است کرم پودر را در نور طبیعی تست کنید و از تستر استفاده نمایید تا مطمئن شوید که رنگ آن اکسیده نمی‌شود. همچنین، کرم پودر را روی خط فک بزنید و نه روی دست، تا بهتر بتوانید رنگ مناسب را انتخاب کنید. اشتباه دیگر، تیره کردن بیش از حد ابروها است. ابروها باید دو تا سه درجه تیره‌تر از رنگ مو باشند و از مداد یا پودری استفاده کنید که یک یا دو درجه تیره‌تر از پوستتان باشد تا ابروها طبیعی‌تر به نظر برسند.

آماده نبودن پوست برای آرایش نیز می‌تواند تاثیر منفی زیادی بر نتیجه نهایی داشته باشد. پوست را قبل از آرایش تمیز و مرطوب کنید تا کرم پودر و دیگر محصولات به خوبی روی پوست بنشینند. همچنین، سایه چشم را به گونه‌ای بزنید که خط آن محو شود و مشخص نباشد. برای کانتور نیز باید دقت کنید که آن را در قسمت‌های مناسب صورت بزنید تا حالت طبیعی و زیبایی به چهره بدهد. در مورد مداد چشم، بسته به نوع چشم‌ها از مداد سفید یا مشکی استفاده کنید تا اندازه چشم‌ها را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان دهید. در نهایت، خط لب را اغراق‌آمیز نکشید و از خط لبی با رنگ طبیعی لب استفاده کنید و آن را به طرف داخل لب بکشید. با رعایت این نکات، می‌توانید از اشتباهات رایج در آرایش جلوگیری کرده و ظاهری زیبا و طبیعی‌تر داشته باشید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.