مکمل تقویت قوای جنسی

ترکیب چای با شیر مضر است!

چای و ترکیب آن با شیر چه اثراتی بر سلامتی دارد؟

چای نوشیدنی محبوبی به شمار می رود و افراد زیادی صبح خود را با نوشیدن یک فنجان چای آغاز می کنند.این نوشیدنی شامل آنتی اکسیدانهای طبیعی است که پلی فنول نامیده می شوند و اثرات مثبت زیادی بر بدن دارند! نوشیدن بیشتر از سه لیوان چای در روز خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد! این نوشیدنی از ابتلا به بیماری دیابت جلوگیری به عمل می آورد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

چای خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را تا حد زیادی کاهش می دهد! از مزایای دیگر این نوشیدنی خارق العاده می تواند به کمک به هضم غذا اشاره کرد. همچنین این نوشیدنی محبوب و دوست داشتنی سبب کاهش کلسترول خون می شود و به سلامت قلب کمک می کند. رادیکال های آزاد اکسیژن به دلیل متابولیسم و یا نفوذ مواد خارجی مثل آلودگی دود سیگار و غیره تولید می شوند.

این رادیکال های آزاد برای بدن سمی هستند. وظیفه اصلی آنتی اکسیدان ها، از بین بردن رادیکال های مضر است. چای حاوی میزان زیادی از آنتی اکسیدان ها است و به بیرون ریختن این مولکول های سمی از بدن کمک می کند. هر فنجان چای حاوی 40 میلی گرم کافیئن است ( تقریبا اندازه نیمی از قهوه).هر فرد مجاز است روزانه حداکثر هشت فنجان از این نوشیدنی را مصرف کند.

مصرف بیش از اندازه چای، این نوشیدنی محبوب، چه تاثیری بر سلامتی دارد؟!

مصرف بیش از اندازه چای، این نوشیدنی محبوب، چه تاثیری بر سلامتی دارد؟!

مصرف چای بسیار لذت بخش است اما وقتی به هشت فنجان رسیدید خوردن این نوشیدنی را متوقف کنید !!!!! اگر روزانه بیشتر از هشت فنجان چای بخورید آسیب های جبران ناپذیری به بدن شما وارد خواهد شد. در سال 2013 خانمی تمامی دندانهایی را به دلیل فلورید موجود در این نوشیدنی از دست دارد.او به مدت 17 سال روزانه یک پارچ از این نوشیدنی را می نوشید.

هر پارچ حاوی 100 تا 150 کیسه چای است! بنابراین حفظ تعادل در نوشیدن به سلامتی شما کمک خواهد کرد! اگر می خواهید زندگی سالمی داشته باشید همیشه تعادل را در زندگی خود حفظ کنید.

ترکیب چای و شیر برای سلامتی مضر است!

ترکیب چای و شیر ترکیبی مضر برای سلامتی به شمار می رند. دانشمندان آلمانی مطالعه جالبی را انجام داند که نشان می داد افزودن شیر به آن خاصیت درمانی آن را از بین می برد. این مطالعه به صورت آنلاین در ژورنال سلامت قلب به چاپ رسید.

این پژوهش بر روی 16 زن سالم صورت گرفت که داوطلب شده بودند چای سیاه را همراه با شیر بنوشند و دسته ای دیگر این نوشیدنی محبوب را بدون شیر نوشیدند و سپس  اندازه شریانات قلبی در آنها اندازه گیری شد.

نتایج حاکی از آن بودند آن دسته از افرادی که تنها چای سیاه استفاده کرده بودند به طرز چشم گیری گشادی در رگهایشان رخ داده بود اما در آن دسته از افرادی که از شیر در این نوشیدنی محبوب ستفاده کرده بودند این امر رخ نداده بود. در واقع می توان گفت ترکیب چای و شیر اثرات مفید آن را از بین می برد.

نتایج این مطالعه در مورد افزودن شیر به چای!

محققان به بررسی تاثیرات چای سیاه بر روی آئورت موشها پرداختند و بدین نتیجه رسیدند که چای سیاه سبب تولید اکسید نیتریم می شود که بر روی آئورت موشها اثر می گذارد و آنها را در حالت آرام قرار می دهد.

اما وقتی شیر را به آن اضافه می کنیم هیچ کدام از این تاثیرات رخ نمی دهد. این امر بدین دلیل است که کازیین شیر با آنتی اکسیدان چای ترکیبب می شود و از تولید اکسید نیتریک جلوگیری به عمل می آورد.

مطالعات پیشین نشان می دهند که این نوشیدنی محبوب از بروز بیماریهای قلبی جلوگیری به عمل می آورد اما هیچ کس به بررسی تاثیرات شیری که به این نوشیدنی محبوب اضافه می شود نپرداخته است.

عادت عجیب انگلیسی ها!

دانشمندان شگفت زده بودند چرا بیماری های قلبی میان انگلیسی ها که یکی از مصرف کنندگان بزرگ چای در دنیا هستند، رواج دارد. این امر می تواند به عادت آنها برای افزودن شیر به این نوشیدنی محبوب بازگردد.

محققان به هیچ عنوان نمی گویند که مصرف کنندگان چای به طور ناگهانی این عادتشان را کنار بگذارند بلکه به آنها پیشنهاد می دهند گاهی این نوشیدنی محبوب را بدون شیر بنوشند تا از مزایای آن بهره مند شوند. افزودن شیر به چای خاصیت اثر بخشی آن را بر روی قلب از بین می برد!

حفظ تعادل در زندگی موضوع بسیار مهمی است!

همانطور که بارها شنیده اید حفظ تعادل به سلامتی کمک زیادی می کند. هر نوشیدنی و یا ماده ای هر چقدر هم که مفید باشد اگر در خوردن آن تعادل رعایت نشود آسیبهای زیادی به سلامتی وارد می کند.

بسیاری از افراد هستند که فکر می کنند استفاده بیش از حد از مواد مفید ( انواع میوه، سبزیجات و محصولات لبنی و گوشتی) مزایای زیادی بر سلامتی دارد. اما بهتر است بدانید متحصصان تغذیه همواره به این موضوع اشاره داشته اند که حفظ تعادل در تمامی مراحل زندگی به ارتقای سلامتی کمک شایانی می کند.

نکات پایانی 

چای، نوشیدنی محبوبی است که به دلیل دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی، مزایای بسیاری برای سلامتی دارد، از جمله کاهش خطر حمله قلبی، دیابت و پارکینسون، تقویت سیستم ایمنی و بهبود هضم غذا. مصرف متعادل چای می‌تواند کلسترول خون را کاهش داده و به سلامت قلب کمک کند، اما مصرف بیش از حد آن (بیش از هشت فنجان در روز) می‌تواند مضر باشد. همچنین، افزودن شیر به چای می‌تواند اثرات مفید آن را کاهش دهد. توصیه می‌شود برای بهره‌مندی از فواید چای، مصرف آن را در حد متعادل نگه دارید و آن را بدون شیر بنوشید تا از تمامی خواص آن بهره‌مند شوید. حفظ تعادل در مصرف هر ماده غذایی و نوشیدنی برای بهره‌مندی از مزایای سلامتی آن ضروری است.

 

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.