مکمل تقویت قوای جنسی

7 قانون برای لاغری با پیاده روی

burning fat and walking 1

بسیاری از افراد که دغدغه کاهش وزن دارند راه های بسیاری را برای رسیدن به این هدف امتحان کرده اند. یکی از راه هایی که همواره توصیه می شود ورزش کردن است. برای ورزش بسیاری به سراغ ورزش های سنگین می روند در حالیکه با انجام پیاده روی نیز می توان به راحتی وزن را کاهش دارد. پیاده روی نه تنها می تواند باعث کاهش وزن شود بلکه نقش مهمی در بهبود حال روحی فرد دارد. لاغری با پیاده روی ممکن است اما اینکار در صورتی اثرگذار است که نکات مهمی در انجام آن رعایت شود. در مطلب امروز به نکات مهمی در رابطه با لاغری با پیاده روی خواهیم پرداخت.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

قانون اول؛ روزانه به میزان 15000 قدم پیاده روی کنید

شاید تا خواندن این مقاله قانون خاصی برای تعداد قدم های خود نداشته اید و هر جا که بی حوصله می شده اید پیاده روی را قطع می کردید و از عدم کاهش وزن خود کلافه بودید. رعایت این قانون می تواند باعث شود روند کاهش وزن را بهتر و سریعتر طی کنید. هر روز هفته و روزی 15000 قدم پیاده روی کنید. نگران توان بدنی خود نباشید. این تعداد قدم هیچگونه فشار و استرسی روی بدنتان ایجاد نمی کند و به راحتی امکان پذیر است.

قانون دوم؛ روزی سه پیاده روی 20 دقیقه ای داشته باشید

در مطالعه انجام شده در دانشگاه واشینگتون نشان داده شد افرادی که پس از هر وعده غذایی حدود 15 دقیقه پیاده روی می کنند سطح قند خون بهتری نسبت به بقیه افراد دارند. این نتیجه نشان می دهد پیاده روی در زمان ناهار می تواند باعث کاهش اشتها و تمایل افراد به غذاهای شیرین گردد. پس می توانید پیاده روی های خود را به قبل یا بعد صبحانه، ناهار و شام موکول کنید.

قانون سوم؛ پیاده روی را در تپه و جاهای بلند انجام دهید

پیاده روی و بالا رفتن از تپه و جاهای بلند به شما کمک می کند عضله سازی کنید. این فرآیند نرخ متابولیک را در بدن شما بالا می برد و کالری سوزی در پی دارد. به همین دلیل سعی کنید سه بار در هفته پیاده روی خود را به این مکان ها منتقل کنید.

قانون چهارم؛ کالری دریافتی روزانه در حد 1600 داشته باشید

بدن هر فرد می تواند نیاز به میزان متفاوتی کالری در روز داشته باشد اما به طور معمول خانم ها برای کاهش وزن، کالری دریافتی روزانه خود را بین 1200 تا 1600 کالری قرار می دهند که سرشار از پروتئین نیز می باشد. بنابراین اگر می خواهید لاغری با پیاده روی را تجربه کنید باید کالری دریافتی خود را نیز کنترل نمایید. درست است که فعالیت بدنی شما، افزایش پیدا کرده اما باید کالری دریافتی کمتر شود تا کاهش وزن رخ دهد.

لاغری با پیاده روی

قانون پنجم؛ پیاده روی قدرتی انجام دهید

یکی از راه های لاغری با پیاده روی این است که در پیاده روی خود در فواصل یک دقیقه ای سرعت بگیرید. این کار باعث می شود ضربان قلب بالا رود و کالری بیشتری بسوزانید. این فواصل قدرتی را به پیاده روی خود اضافه کنید و به مرور سرعت و مدت آن را افزایش دهید. در هنگام پیاده روی سریع تاب دادن و چرخاندن بازو نیز می تواند باعث شود کالری بیشتری بسوزانید و از طرفی قدرت شانه ها را افزایش دهید.

قانون ششم؛ در مسیرهای طولانی پیاده روی کنید

استفاده از مسیرهای طولانی کمک می کند بیشتر راه بروید و کاهش وزن را سریعتر تجربه کنید. پس سعی کنید مسیرهای طولانی تری را برای پیاده روی انتخاب کنید.

قانون هفتم؛ حین پیاده روی تمریناتی با وزن بدن داشته باشید

برای لاغری با پیاده روی می توانید در حین پیاده روی پس از طی مسیری بایستید و تمرین اسکوات در حدود 5 الی 20 بار داشته باشید. در تمریناتی که از وزن بدن در آنها استفاده می شود ضربان قلب بالا می رود، عضله سازی شدت می گیرد و این مسئله بر کالری سوزی بیشتر نیز موثر است.

برای عادت کردن به پیاده روی چه باید کرد؟

لاغری با پیاده روی تنها در صورتی ممکن است که شما به یک برنامه پیاده روی متعهد باشید. برای اینکه بتوانید پیاده روی را در برنامه روزانه خود بگنجانید و به آن عمل کنید، می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

  • از اپلیکیشن و برنامه هایی استفاده کنید که روند برنامه ورزشی شما را پیگیری می کنند و به شما انگیزه می دهند.
  • اگر فرصت کافی ندارید از بازه های کوتاه استراحت پس از وعده های اصلی غذا استفاده کنید و آن را به پیاده روی اختصاص دهید.
  • از فرد دیگری که با شما هم هدف است درخواست کنید تا با هم لاغری با پیاده روی را تجربه کنید.
  • اگر حیوان خانگی دارید او را هر روز به پیاده روی ببرید و به این صورت با یک تیر دو نشان بزنید.
  • خریدهای خانه را سعی کنید پیاده انجام دهید تا به نوعی لاغری با پیاده روی را تمرین کرده باشید.
  • سعی کنید کمی دورتر از مقصد خود پارک کنید یا از وسایل نقلیه عمومی زودتر پیاده شوید تا باقی مسیر را پیاده روی کنید.
  • در گروه هایی عضو شوید که برنامه پیاده روی دارند تا انگیزه لازم برای پیاده روی داشته باشید.

لاغری با پیاده روی

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.