مکمل تقویت قوای جنسی

دیر انزالی سبب بروز چه مشکلاتی می‌شود؟

اثرات منفی زود انزالی بر رابطه زناشویی

رابطه جنسی رابطه‌ای مهم در بین زوجین به شمار می‌رود، اما عواملی متعددی می‌توانند کیفیت این رابطه را به چالش بکشند و سبب بروز مشکلات زیادی در این زمینه گردد.

یکی از مشکلات در برقراری رابطه جنسی مشکل دیر انزالی یا انزال دیررس در مردان است. این امر مشکلات زیادی را برای مرد و شریک جنسی او به وجود می‌آورد و همین امر خطر بروز مشکلات روانی مانند افسردگی را افزایش می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم به موضوع دیر انزالی در مردان بپردازیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی به این بیماری و روشهای درمان آن خواهید داشت.

دیر انزالی چیست؟

دیر انزالی چیست؟

انزال دیر رس نوعی اختلال است که سبب می‌شود عملکرد جنسی مرد با مشکلات زیادی رو به رو شود. به طور کلی، اگر عمل انزال در مردان بیش از 30 دقیقه طول بکشد، فرد به مشکل انزال دیر رس مبتلاست. مطالعات نشان داده‌اند که خوشبختانه درصد کمی از مردان به این بیماری مبتلا هستند.

عوارض دیر انزالی

عوارض دیر انزالی

اگر رابطه جنسی بیشتر از حد معمول طول بکشد سبب بروز مشکلات زیادی در بین زوجین می‌شود. پریشانی و کاهش میل جنسی یکی از عواملی هستند که در اثر انزال دیر رس مرد رخ می‌دهند. کاهش میل جنسی معمولا به دلیل عدم رضایتی است که در طول رابطه جنسی برای فرد به وجود می‌آید.

افسردگی و اضطراب از عوامل دیگر این مشکل جنسی به حساب می‌روند. اگر مرد نتواند شریک جنسی خود را از ارضا کند، این امر زمینه را برای بروز افسردگی مهیا می‌سازد و اضطراب مرد را افزایش می‌دهد. استرس و اضطراب ناشی از مشکل انزال دیر رس بر کلیه فعالیتهای اجتماعی و فردی مردان اثر می‌گذارد.

انزال زود رس سبب می‌شود اعتماد به نفس مردان به چالش کشیده شود و احساس عدم کفایت در زندگی داشته باشند. زیرا آنها نمی‌توانند لذت جنسی برای شریک احساسی خود به وجود بیاورند و همین امر از لحاظ روانی آنها را بسیار حساس می‌کند.

چرا دیر انزالی به وجود می‌آید؟

چرا دیر انزالی به وجود می‌آید؟

عوامل دیر انزالی به دسته دلایل فیزیکی و روانی تقسیم می‌شوند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

دلایل فیزیکی انزال دیر رس

دلایل فیزیکی این بیماری به شرح زیرند:

 • مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد اضطراب، داروهای ضد فشار خون و انواع مسکن‌ها می‌تواند سبب بروز انزال دیر رس در مردان گردد.
 • استفاده از الکل، مواد مخدر یا داروهای روانگردان نقش بزرگی در بروز این مشکل در مردان دارد.
 • آسیب به نخاع، جراحی، ابتلا به بیماری ام اس و دیابت نیز سبب بروز بیماری انزال دیر رس می‌شود
 • افزایش سن نیز نقش مهمی در عدم تحریک آلت تناسلی برای انزال دارد
 • ابتلا به انواع عفونت و یا بیماری نیز سبب بروز این مشکل در مردان می‌شود
 • ابتلا به بیماری تیروئید کم کار

عوامل روانی دیر انزالی

در کنار عوامل فیزیکی، گاهی برخی از عوامل روانی سبب بروز این مشکل می‌شوند که به شرح زیرند:

 • عدم توجه از سوی پدر و مادر در دوران کودکی
 • سابقه تجاوز جنسی
 • خشم سرکوب شده
 • عقاید مذهبی (مبنی بر اینکه رابطه جنسی یک گناه است)
 • ترس از دستگاه تناسلی زنان به دلیل تربیت نادرست جنسی
 • خود راضایی
 • تماشای فیلمهای بد
 • ابتلا به فانتزی‌های جنسی بیمارگونه (به طور مثال اینگونه مردان فکر می‌کنند که تنها با استفاده از روشهای خاصی می‌توانند ارضا شوند، مانند مالش آلت تناسلی بر شی خاص و موارد اینچنینی)

دیرانزالی چگونه تشخیص داده می‌شود؟

دیرانزالی چگونه تشخیص داده می‌شود؟

برای تشخیص این بیماری فرد باید به پزشک اورولوژیست مراجعه کند و حالات خود را برای دکتر شرح دهد. سپس دکتر وضعیت سلامتی بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد و آزمایش خون و ادرار را برای بررسی مشکل بیمار تجویز می‌کند. اگر این بیماری در اثر مشکلات جسمانی رخ داده باشد، پزشک اقدامات لازم را انجام می‌دهد. در صورتی که فرد مشکلات روانی داشته باشد، پزشک او را به سکس درمانگر ارجاع می‌دهد.

درمان زود انزالی

درمان دیر انزالی

درمان این بیماری یک روند طولانی و زمان بر است و فرد باید وقت زیادی برای درمان بگذارد. در درمان این بیماری باید علت اصلی آن تشخیص داده شود. اگر این دارو در اثر مصرف قرصهای ضد افسردگی و یا قرصهای دیگر باشد، پزشک تلاش می‌کند تا این قرص را با قرصهای دیگر جایگزین کند.

همچنین این افراد باید مصرف مواد مخدر را کنار بگذارند و در این دوران از الکل استفاده نکنند. اگر این بیماری در اثر مشکلات در کودکی و یا خشم سرکوب شده به وجود آمده باشد، بیمار باید جلسات درمانی و مشاوره را تکمیل کند. همچنین داروهای دیگری برای درمان این بیماری تجویز می‌شوند که به شرح زیرند:

 • سیپروهپتادین
 • آمانتادین
 • بوسپیرون

انواع محصولات جنسی را از داروخانه آنلاین بخواهید!

انواع محصولات جنسی را از داروخانه آنلاین بخواهید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و طی بیست و چهار ساعت در تهران و هفتاد و دو ساعت در سایر شهرستانها محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها و محصولات جنسی به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.