مکمل تقویت قوای جنسی

مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران کدامند؟

مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران کدامند؟

مکملهای ویتامین دار مکملهایی هستند که امروزه برای حفظ سلامتی و تامین نیازهای بدن بسیار مورد توجه هستند! از طرفی دیگر، اخیرا گیاهخواری به یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی تبدیل شده است. این افراد تلاش می کنند رژیم غذایشان را از تمام محصولات حیوانی خالی کنند.

 به همین دلیل شناخت مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران بسیار مهم است. این مکملها مواد مورد نیاز بدن آنها را ( ویتامین ها و مواد معدنی) تامین می کنند و از بروز بیماری های مختلف که به دلیل فقر مواد مورد نیاز بدن رخ می دهد جلوگیری به عمل می آورند.

مکمل دارویی

شما می توانید جهت خرید انواع مکمل دارویی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

اثرات مکملهای غذایی بر سلامتی

مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران انرژی این افراد را بالا می برند و سیستم ایمنی آنها را تقویت می کنند. البته بهتر است بدانید انواع رژیم غذایی گیاهخواری وجود دارد. در برخی از این رژیم ها تنها گوشت حیوانی از رژیم غذایی حذف می شود و امکان استفاده از محصولات لبنی مانند شیر وجود دارد.

به همین دلیل ابتدا باید نوع رژیم گیاهخواری مشخص شود سپس بعد از آن انواع مکملهای مورد نیاز گیاهخواران مشخص شوند و مورد استفاده قرار بگیریند. در این مقاله سعی داریم به تمام مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخوران بپردازیم و اطلاعات کامل در مورد هر مکمل را در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

مکمل های وگان 

همانطور که می دانید گیاهخواری یکی از رژیم های غذایی است که امروزه طرفداران زیادی دارد. اما کسانی که از این رژیم غذایی پیروی می کنند باید مکمل های غذایی را به رژیم خود بیافزایند. در ادامه به معرفی مهمترین مکمل های غذایی گیاهخواران می پردازیم.

مکمل کلسیم یکی از مهم ترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران!

لارن ماناکر متخصص تغذیه به مجله اینسایدر گفت: « با توجه به این واقعیت که گیاهخواران از خوردن لبنیات اجتناب می ورزند باید مکمل کلسیم را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.اگرچه گیاه خواران کلسیم مورد نیاز خود را می توانند از سبزیجات تیره بدست بیاورند! اما سبزیجات کلسیم مورد نیاز بدن را به طورکامل تامین نمی کنند و قرص کلسیم یکی از مهم ترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران است که باید در رژیم غذایی این افراد گنجانده شود»

در واقع وجود کلسیم برای بدن بسیار ضروری است و از بروز بیماری های مختلفی استخوانی، دندانی و سیستم عصبی جلوگیری به عمل می آورد. در نتیجه گیاهخواران به این موضوع باید توجه ویژه ای داشته باشند!

ویتامین B12 یکی از بهترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران!

استفاده از مکملها ی B12 را جدی بگیرید!بر طبق تحقیق صورت گرفته در دانشگاه قطر این ویتامین به ساخته شدن سلول های قرمز و دی.ان.ای در بدن کمک می کند. مرتبا آزمایش خون بدهید و در صورت نیاز از مکملها ی B12 استفاده کنید. گوشت و محصولات لبنی سرشار از این ویتامین هستند. با توجه به اینکه گیاهخوران این محصولات را از رژیم غذایی خود حذف می کنند تامین این ویتامین بسیار مورد توجه است.

به طور کلی مکمل ویتامین b12 یکی از بهترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران و غیر گیاهخواران است که در صورت نیاز باید مورد استفاده قرار گیرد. کمبود ویتامین b12 سبب بروز مشکلات زیادی از جمله خستگی دایم، زردی پوست و از دست دادن حس چشایی می شود.

مکمل های غذایی مورد نیاز گیاهخواران

سرمایه گذاری بر مکملها ی ویتامین دی کار عاقلانه ای است!

استفاده از مکملهای ویتامین دار به ویژه ویتامین دی برای حفظ سلامتی بدن بسیار مهم است! در واقع می توان گفت مکملهای ویتامین دی یکی از معجزه انگیزترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران هستند. دکتر ماناکر می گوید ویتامین دی سبب تقویت استخوان ها وسیستم ایمنی بدن می شود.

بنابراین این مکملها باید در رژیم غذایی گیاهخواران گنجانده شوند! ویتامین دی که به طور مصنوعی به غذا افزوده می شود منبع خوبی برای تامین این ویتامین به شمار نمی آید. برای استفاده از مکملها ی ویتامین دی  آزمایش خون بدهید و با پرشک خود مشورت کنید.

مکمل زینک یکی از مهم ترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران!

مصرف زینک و یا مکملهای زینک دار را جدی بگیرید. این مکمل یکی از مهم ترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران است. دنیلو گیردانو، استاد دانشگاه تگزاس، در تحقیقاتش نشان داد که زینک برای حفظ متابولیسم کربوهیدارت ها، تولید تستسترون و عملکرد سیستم ایمنی بدن حیاتی است.

گیاهخواران باید غذاهای سرشار از زینک را مصرف کنند یا از قرص زینک دار استفاده کنند . گیردانو پیشنهاد می دهد اگر تمایلی به استفاده از مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران ندارید می توانید جوانه گندم و حبوبات را به رژیم غذایی خود بگنجانید.

با این وجود مصرف مکملها ی زینک دار نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است قبل از شروع مصرف این مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران به پزشک مراجعه کنید.

مکملها ی غنی از اسیدهای اشباع شده امگا 3 را استفاده کنید!

اسیدهای اشباع شده امگا 3 در بسیاری از دانه ها و آجیل ها پیدا می شوند. اما متخصص تغذیه، اسکات کیتلی، به مجله اینسایدر گفت اسیدهایی مانند اسید آلفالینولنیک توسط بدن ساخته نمی شوند.

بهتر است استفاده از مکملها ی روغنی( که یکی از مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران است ) به رژیم غذایی افزوده شود. در این صورت می توانید اطمینان حاصل کنید که مواد مورد نیاز بدن تامین می شوند.

مصرف آهن برای زنان بسیار ضروری است!

مصرف مکملها ی آهنی برای بدن بسیار ضروی و حیاتی است. آهن یکی از مهم ترین و بهترین مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران است. دکتر الیزابت تراتنر، متخص تغذیه، به مجله اینسایدر گفت آهن برای انتقال اکسیژن در بدن ضروری است.

مصرف سبزیجات به تنهایی آهن مورد نیاز بدن را تامین نمی کند.دکتر الیزابت به زنان پیشنهاد می دهد روزانه 15 میلی گرم مکملها ی آهنی مصرف کنند و این مقدار برای زنان باردار  25 میلی گرم است. دکتر الیزابت پیشنهاد می دهد قرص آهن و یا مکملها ی آهنی را  دو قسمت کنید ( هر قسمت 9 میلی گرم).سپس روزانه دو نوبت مصرف کنید تا دچار یبوست نشوید.

برای سلامت روده پروبیوتیک ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید!

مصرف مکملها ی پروبیوتیک دار را جدی بگیرید!متخصص تغذیه دکتر سارا گرینفیلد می گوید:«کار روده جداسازی مواد مغذی از غذاها است». او خاطر نشان می کند غذاهای فیبرداری که گیاه خواران استفاده می کنند برای سلامت روده مفید هستند.

اما افزودن مکملها ی پروبیوتیک دار به رژیم غذایی به حفظ تعادل روده  کمک کند و سبب رشد باکتری های مفید در روده شود. در واقع مکملهای پروبیوتیک دار یکی از مکملهای غذایی مورد نیاز گیاهخواران هستند که به حفظ سلامت آنها کمک زیادی می کنند.

مولتی ویتامین برای گیاهخواران

مولتی ویتامین یکی از مکمل هایی است که گیاهخواران باید به رژیم غذایی خود بیافزایند. با توجه به این موضوع که رژیم این افراد محدود است، این افراد باید با استفاده از مکمل های مولتی ویتامین انواع ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کنند. برای تهیه بهترین مکمل های مولتی ویتامین به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

در رژیم گیاهخواری چی بخوریم؟

همانطور که در این مقاله متوجه شده اید برخی از گیاهخوارن می توانند از فرآورده های دامی استفاده کنند، این افراد می توانند با استفاده از شیر و یا پنیر کلسیم مورد نیاز بدنشان را تامین کنند. اما برخی از گیاهخوران رژیم سختی دارند و هیچ فرآورده دامی مصرف نمی کنند. مکمل هایی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم از جمله محصولاتی هستند که تمامی گیاهخواران باید مصرف کنند. برای تهیه این مکمل ها می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. 

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.