مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار برای سلامتی مضر است!

مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار برای سلامتی مضر است!

مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار از آن دسته محصولاتی است که ورزشکاران به عنوان جایگزین وعده های غذایی از آنها استفاده می کنند. مصرف این مکمل ها برای ورزشکاران استقامتی ضروری است. امروزه استفاده از محصولات پروتئینی بسیار رایج است و نیازی نیست برای خرید آنها به  فروشگاه مواد غذایی یا سالن ورزشی بروید.

بلکه در هر سوپر مارکتی به راحتی می توانید انواع مکمل بدنسازی را پیدا کنید. اگر به بدنسازی می روید تا لاغر شوید و یا عضله سازی کنید باید محصولات پروتینی مصرف کنید. همانطور که می دانید پروتئین نقش بسیار مهمی در عضله سازی و حفظ سلامت عمومی بدن دارد. بدون پروتئین زندگی امکان پذیر نیست.

مکمل پروتئینشما می توانید جهت خرید مکمل پروتئین وی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

فواید مصرف پروتئین بر بدن

فواید مصرف پروتئین بدین صورت هستند:

  • مصرف پروتئین ( و در این مورد ویژه شکلات پروتئین بار) از بروز سرطان جلوگیری به عمل می آورد.
  • حجم عضلات را افزایش می دهد.
  • سبب کاهش وزن می شود.

این ویژگی ها از مهم ترین ویژگی های مکملهای پروتئین هستند. اما باید بدانید مصرف این مکمل ها به ویژه شکلات بار هنوز بحث برانگیز است و باید تحقیقات جامع تری در این زمینه صورت گیرد.

مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار، شکلاتی شکوهمند!

مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار، شکلاتی شکوهمند!

تخته های کاراملی پوشیده از شکلات همراه با بافتی از نان شیرینی میوه دار همواره با شکوه به نظر می رسند. اگر  شکلات پروتئین مزه شکلات محبوب شما را بدهند، تمایل بیشتری به مصرف آنها خواهید داشت.

به طور مثال شکلات نارگیلی ناترامینو 30 درصد شکلات شیری دارد و شامل شیره شکری، گلوکز و انواع دیگر قند است. اما باید توجه داشته باشید که کالری این گونه محصولات پروتئنی بسیار بالاست و همین امر تهدیدی برای سلامتی به حساب می رود.

ممکن است در طول استفاده از این شکلاتهای پروتئین بار به مشکلات و بیماری هایی مانند بیماری دیابت و یا افزایش قند خون دچار شوید. ریانون لامبرت، متخصص تغذیه و سخنگوی انجمن مواد غذایی، به مجله اینسایدر گفت: « محصولات و مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار  آنقدر که مردم فکر می کنند مفید نیستند. این شکلاتها پروتئین  بالایی دارند اما شکر و شیرین کننده های مصنوعی موجود در آنها ممکن است مضر باشند! »

پروتئین موجود در این شکلات ها بدین معنا نیست که آنها مفید هستند!

نیکولاس لودلام راین، متخصص تغذیه، خاطر نشان کرد:« مردم مصرف محصولات پروتینی و مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار را برای سلامتی مفید می دانند و اغلب به اشتباه فکر می کنند که چون پروتئین آنها بالاست، برای سلامتی بسیار مفید هستند. بالا بودن پروتین موجود در این محصولات بدین معنا نیست که مواد تشکیل دهنده نیز مفید هستند و شکر آنها کم است. به طور مثال یکی از محصولات پروتئینی کمپانی مارس 15 گرم شکر دارند.این مقدار 50 درصد بالاتر از مصرف مجاز شکر به طور روزانه است»

کمپانی مارس به مجله اینسایدر گفت:« اخیرا، محصولات پروتینی و شکلاتی مارس 200 کالری کمتر و 10 گرم پروتئین اضافی دارند و شکر آنها  40%  کمتر است. مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار اسنیکرز 30% شکر کمتر از شکلاتهای استاندارد دارند.افرادی که به دنبال پروتین بیشتر هستند می توانند از شکلاتهای  پروتین دار اسنیکرز با 18 گرم پروتین استفاده کنند»

آیا مصرف مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار باعث کاهش وزن می شوند؟

محصولات پروتینی و شکلاتی کالری بالایی دارند و انرژی روزانه را تامین می کنند اما وزن را کاهش نمی دهند. برای کاهش وزن باید کالری کم مصرف کنید و با توجه به اینکه کالری این مکملها بالاست باعث کاهش وزن نمی شوند.

آیا پروتین موجود در شکلات پروتئین بار یکسان است؟

اعتبار غذایی موجود در این شکلات ها متفاوت است. دلیل اصلی استفاده از این شکلاتها پروتئین بالای آنها برای ماهیچه سازی و ترمیم آسیبهای بعد از بدنسازی است.

همه محصولات پروتینی و شکلاتی پروتین یکسانی ندارند و باید قبل از تصمیم برای خرید مقدار پروتئین آنها را بررسی کنید. برخی از این محصولات شکر بیشتری دارند و برخی شکر کمتر.برخی ویتامین های اضافی دارند و برخی ویتامین های کمتر. پیشنهاد ما به شما این است که حتما قبل از خرید مواد تشکیل دهنده این مکملها را بررسی کنید و با توجه به نیازتان خرید کنید.

اثرات مثبت استفاده از  شکلات پروتئین بار کدامند؟

اگرچه برخی از افراد شکلاتهای پروتئین دار را مواد غذایی سالمی نمی دانند اما این امر بدین معنا نیست که جایگاهی در سلامتی و رژیم متعادل ندارند. این مکمل ها پروتئین روزانه بدن را تامین می کنند. علاوه بر این، آنها از شکلاتهای معمولی لذیذتر و انرژی بخش تر هستند.

آیا استفاده از این شکلات ها ضروری است؟

کارشناسان بر این عقیده هستند که به طور ایده آل پروتین مورد نیاز بدن باید از غذاهای سالم تامین شود. لودلامرین می گوید:« پیشنهاد ما این است که ابتدا محتوای شکر مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار  را با شکر موجود در شکلات مورد علاقه خود مقایسه کنید.سپس اقدام به خرید کنید» به طور کلی در خرید محصولات پروتئینی، پروتین باید در اولویت شما باشد!

آیا مصرف مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار عوارض جانبی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم مصرف این مکمل مانند مصرف هر مکمل دیگری دارای عوارض جانبی است که سبب می شوند در مورد استفاده از آنها کمی محتاط باشید. در ابتدای امر باید بگوییم افرادی که از مشکلات کلیوی و کبدی رنج می برند در استفاده از مکمل های پروتئین دار به ویژه مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار باید بسیار محتاط باشند.

تحقیقات اخیر نشان می دهند مصرف بیش از اندازه پروتئین سبب می شود کلسیم به خوبی در بدن جذب نشود و همین امر سبب بروز بیماری پوکی استخوان می شود. در نتیجه اگر مشکلات استخوانی دارید بهتر است قبل از مصرف مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار با پزشک خود مشورت کنید. مصرف مکمل پروتئین به ویژه مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار مشکلات گوارشی زیادی از جمله:

  • نفخ
  • یبوست
  • گاز معده

را به وجود می آورد. اگر از مشکلات گوارشی رنج می برید در برابر مصرف این مکملها محتاط باشید. همانطور که می دانید تمامی مکملهایی که تولید می شوند حاوی مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده هستند. این مواد در دراز مدت آسیب جدی به کبد وارد می کنند. همچنین مصرف مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار بدن را در برابر مشکلات کم آبی قرار می دهد. به همین دلیل بهتر است قبل از مصرف این مکمل بسیار محتاط باشید.

نکات پایانی 

مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار یکی از محصولات محبوب ورزشکاران است که به عنوان جایگزین وعده‌های غذایی و برای عضله‌سازی و حفظ سلامت عمومی بدن استفاده می‌شود. این محصولات به راحتی در سوپرمارکت‌ها یافت می‌شوند. با این حال، مصرف این مکمل‌ها همچنان بحث‌برانگیز است و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد. فواید مصرف پروتئین شامل افزایش حجم عضلات، کاهش وزن و جلوگیری از بروز سرطان است، اما شکلات‌های پروتئینی علاوه بر پروتئین بالا، حاوی قند و شیرین‌کننده‌های مصنوعی نیز هستند که می‌توانند مضر باشند و منجر به بیماری‌هایی مانند دیابت شوند.

مصرف مکمل بدنسازی شکلات پروتئین بار باعث کاهش وزن نمی‌شود زیرا این محصولات کالری بالایی دارند. پروتئین موجود در این شکلات‌ها یکسان نیست و محتوای غذایی آن‌ها متفاوت است؛ بنابراین، بررسی مواد تشکیل‌دهنده قبل از خرید ضروری است. اثرات مثبت این شکلات‌ها شامل تأمین پروتئین روزانه بدن و لذیذتر بودن نسبت به شکلات‌های معمولی است. اما مصرف این مکمل‌ها می‌تواند عوارض جانبی مانند مشکلات کلیوی و کبدی، کاهش جذب کلسیم، مشکلات گوارشی و آسیب به کبد به دلیل مواد شیمیایی و نگهدارنده‌ها داشته باشد. افرادی با مشکلات کلیوی، کبدی، گوارشی و استخوانی رو به رو هستند باید در مصرف این مکمل‌ها محتاط باشند و قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

محصولات جنسی
آقای سید علی عباسیان کارشناس حرفه ای ورزشی و تغذیه، مشاوری مجرب و با سابقه ای طولانی در زمینه استفاده صحیح از مکمل های ورزشی و مکمل های غذایی بوده و برنامه های ورزشی و تغذیه ای ایشان به صورت تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و آماتور نتیجه بخش بوده است. آقای عباسیان مفتخر به اخذ گواهینامه های مربیگری و کار با دستگاه های ورزشی، تغذیه و مکمل های ورزشی هستند و شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی به وبسایت داروخانه آنلاین مراجعه کرده و یا با شماره 72023-021 تماس حاصل نمایید.