مکمل تقویت قوای جنسی

افسردگی ناباروری چه نشانه های در زنان نابارور دارد؟

افسردگی ناباروری

باردار شدن برای بسیاری از زنان بسیار مهم است. برخی از زنان دغدغه مادر شدن دارند و ناباروری می تواند برای آنها کابوسی بزرگ باشد. عدم امکان بارداری می تواند زنان را دچار مشکلات روحی روانی جدی مانند افسردگی سازد. اضطراب و افسردگی ناباروری می تواند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در مطلب امروز به افسردگی ناباروری بیشتر خواهیم پرداخت.

تقویت قوای جنسی بانوانشما می توانید جهت خرید مکمل تقویت قوای جنسی بانوان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

شناخت علائم افسردگی ناباروری

افسردگی ناباروری به وضعیتی گفته می شود که برخی از زنان دچار ناباروری به آن دچار می شوند. مطالعات نشان داده اند استرسی که زنان نابارور تحمل می کنند مشابه استرس بیماران سرطانی و قلبی می باشد. زمانیکه باروری با چالش مواجه می شود برخی از زنان دچار افسردگی ناباروری می شوند. این مشکل می تواند از طریق نشانه های زیر قابل شناسایی باشد:

فکر کردن بیش از حد به ناباروری

فکر کردن به موضوع ناباروری در زمانی که شما درگیر درمان این مشکل هستید می تواند وجود داشته باشد و طبیعی است، اما زمانیکه در زندگی روزمره و در باقی لحظات غرق در این موضوع باشید می تواند نشانه ای از افسردگی باشد. به طور مثال اگر زمانی که با دوستانتان بیرون هستید مدام به ناباروری فکر می کنید یا زمانی که در حال لذت بردن از زندگی هستید ناگهان فکر بارداری تمرکز شما را بهم می ریزد دچار افسردگی ناباروری شده اید.

احساس گناه دارید

برخی از زنان به دلیل عدم ناباروری احساس گناه دارند. احساس گناه می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. دلایلی همچون چرا زودتر ازدواج نکردم؟ چرا تخمک ام را منجمد نکرده ام و یا چرا به عفونت مقاربتی دچار شده ام که باعث ناباروری شده است؟ همگی این افکار می توانند حس گناه در فرد ایجاد کنند. احساس گناه در مورد رفتارهایی که به اشتباه انجام شده اند باید ایجاد شود و نباید به بیماری سلامتی ربط داده شود.

افسردگی ناباروری

احساس بی ارزشی دارید

برخی از زنان به دلیل عدم ناباروری احساس شرمندگی یا بی ارزشی دارند. این زنان نگرانند دیگران به دلیل ناباروری آنها را کمتر دوستش داشته باشند یا همسرشان آنها را ترک کند. همچنین برخی حس می کنند دچار نقص و عیبی هستند.

احساس غم و اندوه مداوم دارید

غم و اندوهی که در نتیجه رویداد ناخوشایندی مانند منفی بودن تست بارداری باشد طبیعی است اما زمانی که ناراحتی طولانی شود و هفته ها و ماه ها طول بکشد می تواند نشانه ای از افسردگی ناباروری باشد.

دچار انزوای اجتماعی شده اید

اگر از خانم های باردار و یا افرادی که فرزند و نوزاد دارند اجتناب می کنید این مسئله طبیعی است اما اگر بیشتر وقت ها در تنهایی به سر می برید یا از خانواده و دوستان دوری می کنید به احتمال دچار افسردگی ناباروری شده اید.

از فعالیت های گذشته لذت نمی برید

اگر از فعالیت هایی که قبلا آنها را دوست داشتید و از انجامشان لذت می بردید دیگر لذت نمی برید احتمالا افسردگی ناباروری دارید. افسردگی ناباروری می تواند درک شما را از زندگی تغییر دهد.

احساس اضطراب یا پانیک دارید

اضطراب می تواند در مواقعی که منتظر جواب تست بارداری هستید و یا در مورد مسائل مربوط به درمان ناباروری وجود داشته باشد. اما اگر این اضطراب از بین نمی رود و در تمام زندگی روزمره شما نفوذ دارد و گاهی دلیلی برای آن پیدا نمی کنید، احتمال بسیار دچار افسردگی ناباروری شده اید.

در تمرکز کردن مشکل دارید

عدم تمرکز با حواس پرتی در طول روز و هنگام فعالیت هایی مانند کتاب خواندن نشان داده می شود. افسردگی ناباروری می تواند با مشغول کردن فکر به ناباروری در تمام طول روز و هفته، باعث مشکلات تمرکز شود.

در رابطه جنسی دچار مشکل هستید

برای بارداری بسیاری مواقع زوج ها ناچارند حتی زمانیکه به رابطه جنسی نیازی ندارند آن را انجام دهند. این کار می تواند تاثیراتی روی رابطه جنسی حتی هنگام نیاز داشته باشد. بسیاری مواقع زوج ها فراموش می کنند که رابطه جنسی چیز فراتر از فرزندآوری است و این موضوع می تواند بر رابطه آنها اثر بگذارد. همچنین افسردگی ناباروری نیز می تواند بر این رابطه اثر بگذارد و آن را دچار مشکل کند.

افسردگی ناباروری

در رابطه با همسر دچار مشکل شده اید

ناباروری می تواند برخی از زوج ها را به هم نزدیک کند و برخی را از هم دور. اگر لذت بردن با یکدیگر را فراموش کرده اید، نگران ترک شدن از سمت همسر هستید و یا مدام در مورد تصمیمات مربوط به درمان ناباروری در حال بحث و مجادله اید باید با یک مشاور صحبت کنید.

دچار پر اشتهایی یا بی اشتهایی شده اید

برخی از زنان که به افسردگی ناباروری دچار هستند از غذا خوردن برای سرکوب احساسات خود استفاده می کنند و پس از آن دچار احساس گناه می شوند. برعکس این حالت نیز وجود دارد. افسردگی ناباروری می تواند باعث بی اشتهایی شود.

به سرعت خشمگین می شوید

افسردگی ناباروی می تواند شما را به سادگی دچار خشم کند. خشم و فرسودگی از ناباروری می تواند باعث شود سر هر موضوع پیش پا افتاده ای دچار خشم شوید.

دچار مشکلات خواب شده اید

افسردگی ناباروری می تواند باعث بدخوابی شود. اگر دچار کم خوابی و یا پرخوابی شده اید و در ساعت های نامناسبی خواب را به بیداری ترجیح می دهید به احتمال دچار افسردگی ناباروری هستید.

به خودکشی فکر می کنید

اگر بر اثر ناباروری دچار افکار مخربی مانند خودکشی یا مرگ هستید دچار افسردگی ناباروری شده اید. در چنین مواقعی باید هر چه زودتر از مشاور کمک بگیرید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.