مکمل تقویت قوای جنسی

فقر آهن در دوران بارداری و خطر ابتلای کودک به بیماری اوتیسم!

فقر آهن در دوران بارداری و خطر ابتلای کودک به بیماری اوتیسم!

فقر آهن مسئله بسیار مهمی است که باید در تمامی دوران زندگی به ویژه دوران بارداری جدی گرفته شود! مطالعات صورت گرفته در کشور سوئد حاکی از آن هستند زنانی که از بیماری فقر آهن در اوایل بارداری رنج می برند در خطر داشتن فرزند مبتلا به اوتیسم، ای.دی.اچ.دی و ناتوانی های مغزی هستند.

رنی گاردنر ریس اصلی این مطالعه می گوید: «این پژوهش یک پژوهش علت و معلولی در رابطه با بیماری کم خونی و خطر ابتلا کودک به بیماری های عصبی نیست، کم خونی در اوایل بارداری می تواند منجر به کمبود مواد غذایی در بدن جنین شود!بخش های مختلف مغز و سیستمهای عصبی در تمام مدت بارداری رشد می کنند! در نتیجه اثر بیماری کم خونی در اوایل بارداری بر روی جنین متفاوت با تاثیر بیماری کم خونی بر روی جنین در اواخر بارداری است».

نزدیک به 15 تا 20 درصد از زنان باردار از بیماری فقر آهن در بارداری رنج می برند.بیماری فقر آهن در بارداری معمولا در اواخر بارداری تشخیص داده می شود! زیرا جنین آهن زیادی را از بدن مادر جذب می کند.

تحقیقی در زمینه فقر آهن در بارداری و نتایج آن!

تحقیقی در رابطه با کم خونی در دوران بارداری و نتایج آن بر کودک صورت گرفت!محققان از 300000 هزار مادر و بیش از 500000 هزار کودک متولد شده در بین سالهای 1987 تا 2010 اطلاعات جمع آوری کردند.

نزدیک به 6% از مادران از بیماری کم خونی رنج می بردند.بیماری کم خونی تنها در 5% آنها قبل از 13 هفتگی تشخیص داده شده بود. نزدیک به 5% از کودکانی که از زنان مبتلا به بیماری کم خونی متولد شده بوند، بیماری اوتیسم داشتند! آمارها نشان می دهد که  خطر متولد شدن کودکان مبتلا به:

  • اوتیسم
  • بیماری ای.دی.اچ.دی
  • و ناتوانی های جسمی

از مادران کم خون به ترتیب  44% ، 37% و 120 % بیشتر از مادران سالم بود.این بیماری ها به دلیل فقر آهن و بیماری کم خونی در مادران در اوایل بارداری رخ می دهد!

تیم گاردنر اذعان می دارند که: «کمبود آهن در اوایل دوره بارداری بر رشد مغز جنین تاثیر می گذارد، در نتیجه این زنان حتما باید از مکمل آهن استفاده کنند.» دکتر روت میلانیک می گوید رژیم غذایی در دوران بارداری بسیار مهم است.زیرا مانع از ابتلای کودک به بیماری های مغزی و عصبی می شود.

میلانیک بر این باور است که رشد سریع بدن و مغز کودک در مراحل اولیه بارداری رخ می دهد.اگر بدن مادر مواد مورد نیاز به ویژه آهن را نداشته باشد جنین در خطر بیماری های رشدی قرار می گیرد.

برای تهیه مکمل های بارداری به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از مهمترین مکمل ها برای تامین ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن شربت آهن آیروفیکس دایونیکس فارما است. برای تهیه محصولات و مکملهای دارویی دیگر به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.