مکمل تقویت قوای جنسی

عوارض جانبی مکمل افزایش سطح تستوسترون کدامند؟

عوارض جانبی مکمل افزایش سطح تستوسترون کدامند؟

مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون نوعی مکمل مخصوص بدنسازی است که عوارض زیادی را به همراه دارد. همانطور که شاهد آن هستیم، از تبلیغات لباس زیر گرفته تا ابر قهرمان یک فیلم هالیوودی همگی بدن هایی عضلانی دارند.

این مدل ها اغلب استفاده از مکمل ها به ویژه مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون را در ذهن تداعی می کنند. این مدلها چشم های دختران و زنان را به سوی خود جذب می کنند.

در نتیجه فشار و تمایل برای رسیدن به سطح خاصی از تناسب اندام و مصرف مکملها به ویژه تستوسترون در بین مردان زیاد است.  در بازار انواع متفاوتی از محصولات و مکمل های بدنسازی برای افراد مختلف موجود هستند.

این مکمل ها معمولا مورد توجه کسانی هستند که فکر می کنند به سطح دلخواهشان در بدنسازی و عضله سازی نرسیده اند! این محصولات شامل داروها و یا مکمل های هورمونی مانند تستوسترون هستند و به افراد کمک میکنند عضلاتشان را بزرگتر کنند.

banner 1جهت خرید مکمل بدنسازی می توانید از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکمل تستوسترون و  افزایش میل جنسی، اما به چه قیمتی!

درست است که این محصولات به افراد کمک می کنند تا سطوح انرژی شان را بالا ببرند و میل جنسی شان را بهبود ببخشند، اما باید بدانید بسیاری از این مکمل های هورمونی می توانند خطر نازایی را افزایش دهند.

برین لوین، ریس بخش CCRM New York، اذعان می دارد که مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون تقریبا به معنای پیشگیری از بارداری است. استفاده از تستوسترون و یا استروید آنابولیک باعث حجم دهی به عضلات می شود.در ابتدا باور عموم این بود که مصرف این مکمل هورمونی باروری را افزایش می دهد.

اما در واقع بعدها مشخص شد که مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون بر باروری تاثیر منفی دارد. این تحقیق دو بخش متفاوت از یک نقطه نظر را نشان می داد:

  • بخش اول و کوتاه مدت در مصرف این مکمل هورمونی جذب نگاه زنان است!
  • بخش دوم و دراز مدت در مصرف این مکمل هورمونی آسیب به سیستم باروری است!

استفاده از استروید سبب حجم دهی به عضلات می شود اما تنها دوز کمی از این مکمل انرژی را افزایش می دهد و میل جنسی را بهبود می بخشد.

هورمون تستوسترون چیست؟

هورموت تستوسترون یک هورمون جنسی مردانه در رشد جنسی و تولید مثل است. در واقع می توان گفت تستوسترون مهم ترین هورمون مردانه است. البته بدن زنان نیز این هورمون را ترشح می کند اما میزان ترشح آن نسبت به مردان بسیار پایین است. در بدن زنان تخمدانها این هورمون را تولید می کنند. اما میزان ترشح این هورمون تقریبا یک دهم بدن مردان است.

به همین دلیل عضله سازی در مردان بیشتر از زنان صورت می گیرد. بسیاری از زنان برای عضله سازی به مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون روی می آورند. بهتر است بدانید این مکمل می تواند آثار مضر زیادی بر سلامتی داشته باشد. میزان ترشح هورمون تستوسترون در سن بلوغ افزایش پیدا میکند و همین امر سبب بروز ویژگی های خاصی در پسران نوجوان از جمله موارد زیر می شود :

  • بم شدن صدا
  • رشد آلت تناسلی
  • رشد موهای صورت

هورمون تستوسترون در تولید اسپرم های مردانه، توزیع چربی در بدن و حفظ قدرت عضلانی نقش بسیار مهمی دارد. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان به استفاده از مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون روی می آورند تا با افزایش این هورمون در بدن عضلات خود را برجسته بکنند.

همچنین مطالعات و تحقیقات جدید نشان می دهد که هورمون تستوسترون در جلوگیری از ابتلا به بیماری پوکی استخوان بسیار مهم است. همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم این هورمون مهم ترین هورمون مردانه است.

مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون در زنان چه عوارضی دارد؟

علایم کمبود ترشح تستوسترون در بدن کدامند؟

همانطور که می دانید با افزایش سن ترشح تمامی هورمون ها در بدن کاهش پیدا می کند و هورمون تسترون از این قاعده مستثنی نیست. اگر این هورمون در بدن کاهش پیدا کند علایمی در بدن بروز پیدا می کند که هشداری برای کاهش این هورمون در بدن هستند.

مهم ترین علایمی که در صورت کاهش این هورمون در بدن بروز پیدا می کند اختلالات جنسی در مردان است. کمبود این هورمون در بدن سبب می شود اختلالاتی در نعوظ رخ دهد و همین امر سبب کاهش میل جنسی می شود. در صورت کاهش میل جنسی بیضه ها کوچک می شوند و همین امر سبب بروز افسردگی و یا عدم توانایی و تمرکز در مردان می شود.

همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم هورمون تستوسترون نقش مهمی در عضله سازی دارد. اگر ترشح این هورمون در بدن کاهش پیدا کند بر توده عضلانی اثر می گذارد و سبب تحلیل آن می شود و همین امر یکی از دلایلی است که سبب می شود بسیاری از مردان در سنین بالا از مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون استفاده کنند.

البته ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که تنها کاهش تستوسترون باعث بروز مشکلات نعوظ نمی شود. عوامل زیادی هستند که بر این امر اثر می گذارند. در صورت مشاهده چنین حالتهایی بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید و هرگز بدون مشورت با پزشک قرص و یا مکملی را مصرف نکنید.

مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون در زنان چه عوارضی دارد؟

همانطور که بدان اشاره کردیم بسیاری از زنان برای عضله سازی به مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون روی می آورند. مصرف این مکمل سبب می شود میزان هورمون تستوسترون در بدن زبان بالا رود.

با توجه به اینکه افزایش این هورمون در زنان ، بدن را از چرخه طبیعی خارج می کند سبب بروز عوارض جانبی در بدن می شود. افزایش سطح تستوسترون در بدن زنان باعث بروز چنین مشکلاتی می شود:

در صورت بروز چنین علایمی بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید. مخصوصا اگر ورزشکار هستید و از مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون استفاده می کنید باید نزد پزشک بروید و وضعیت سلامتی خود را بررسی کنید.

اگر این هورمون در بدن در اثر استفاده از مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون افزایش یافت و یا مشکلات دیگری در بدن وجود داشت که سبب شد سطوح این هورمون در بدن بالا روند،  احتمال بروز عوارض جانبی دیگر نیز وجود دارد. 

به طور مثال لکنت و یا گرفتگی زبان، تنگی نفس، اختلالات خواب و یا رشد بیش از اندازه پروستات و یا سینه از عوارضی هستند که می توانند به افزایش این هورمون در بدن مرتبط باشند. در صورت بروز هریک از این علایم سریعا به پزشک مراجعه کنید.

مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون و ناباروری!

مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون و ناباروری!

دکتر کاترین مکنایت، متخصص ناباروری در هوستون، در مورد مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون می گوید: « تعداد زیادی از زوج ها را دیده ام که به دلیل استفاده مردان از مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون بارور نمی شوند. زیرا هورمون تستسترون بر اسپرم مردان تاثیر می گذارد.»

وی بر این باور است که امروزه باید بر سلامتی مردان و نوع استفاده آنها از مکمل ها به ویژه مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون متمرکز شویم. این امر کمک می کند تا میل جنسی آنها بهبود یابد و بدنشان احساس خستگی نکند.

برخی از اثرات جانبی این مکمل ها قابل برگشت هستند.اما کارشناسان هشدار می دهند بهتر است از هر چیزی که سطوح هورمون تستسترون را بالا می برند پرهیز کنید.

زیرا استفاده از این مکمل های هورمونی به ویژه مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون بدن شما را مقاوم می کند. به طور کلی هر چقدر مغز بیشتر هورمون تستسترون را در خون احساس کند، به بیضه ها کمتر دستور می دهد که تستسترون بسازند.

مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون و ریزش مو!

ریزش مو یکی دیگر از اثرات جانبی استفاده از مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون است که بیشتر بدنسازان با آن رو در رو هستند. با بالا رفتن سطح این هورمون در بدن مردان، بدن از چرخه طبیعی خارج می شود.در نتیجه بدن دیگر به طور طبیعی تستسرون تولید نمی کند و منجر به ضعف بنیه می شود.

جنکینز می گوید مصرف مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون باعث کوچک شدن بیضه ها و مشکلات نعوظ می شود. و بدترین بخش مصرف این مکمل چیست؟ ممکن است ناباوری درمان شود اما کچلی برای همیشه باقی می ماند.

همانطور که می دانید عضله سازی و افزایش حجم عضلات برای بدنسازان و ورزشکاران بسیار مهم است. مکمل های بدنسازی زیادی برای این موضوع در بازار موجود است.

اما بهتر است قبل از استفاده از مکملهای بدنسازی به این موضوع توجه داشته باشید که مصرف این مکملها عوارض جانبی نیز به همراه دارد. بهتر است عوارض جانبی هر مکمل را قبل از مصرف به دقت بررسی کنید و در صورت تایید مربی و نیاز بدن مکمل را مصرف کنید.

هرگز سرخود استفاده از مکملی را شروع نکنید و یا استفاده از آن را قطع نکنید. در این مقاله به عوارض جانبی مکمل بدنسازی افزایش سطح تستوسترون پرداختیم. بهتر است با مطالعه دقیق و مشورت با مربی خود در مورد مصرف این مکمل هوشمندانه تصمیم بگیرید.

نکات پایانی 

مکمل‌های بدنسازی که باعث افزایش سطح تستوسترون بین ورزشکاران حرفه‌ای و بدنسازان میشود محبوبیت زیادی دارند این مکمل‌ها به عضله‌سازی و افزایش انرژی کمک می‌کنند. با این حال، این مکمل‌ها که شامل هورمون‌های تستوسترون و استرویدهای آنابولیک هستند، می‌توانند خطرات جدی مانند نازایی و آسیب به سیستم باروری را هم به همراه داشته باشند. مصرف طولانی‌مدت این مکمل‌ها ممکن است مشکلات جدی در سیستم گوارشی، کبدی و سایر بخش‌های بدن ایجاد کند. هورمون تستوسترون نقش حیاتی در رشد جنسی و تولید مثل دارد و کمبود آن می‌تواند منجر به اختلالات جنسی، عدم نعوظ، کاهش میل جنسی، افسردگی و کاهش تمرکز شود.

مصرف مکمل‌های افزایش تستوسترون در زنان نیز می‌تواند عوارض جدی مانند قاعدگی نامنظم، سندروم تخمدان پلی‌کیستیک، کلفت شدن صدا و افزایش موی بدن را به همراه داشته باشد. افزایش غیرطبیعی تستوسترون در زنان باعث اختلال در چرخه طبیعی بدن می‌شود .
بنابراین، ورزشکاران باید با احتیاط و تحت نظر پزشک یا مربی از این مکمل‌ها استفاده کنند و از مصرف خودسرانه پرهیز کنند. برای خرید این مکمل‌ها می‌توانید از طریق وب‌سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید

پودر پروتئینجهت خرید پروتئین وی می توانید از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

 

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.