مکمل تقویت قوای جنسی

تغییر جنسیت مرد به زن چگونه انجام می شود؟

تغییر جنسیت مرد به زن

تغییر جنسیت مرد به زن مناسب مردانی است که تمایل دارند جنسیت خود را تغییر دهند و آلت تناسلی مردانه خود را به زنانه تبدیل کنند. این عمل کمک می کند تا فردی که دچار آشفتگی جنسی است بتواند به یک وضعیت نسبتا ثابت برسد. افراد دارای ناهنجاری شخصیت جنسی، بین جنسیت بیولوژیکی و هویت جنسی خود احساس ناهماهنگی می کنند و دچار مشکلات بسیاری در زندگی می شوند. برای تغییر جنسیت مرد به زن روش های متفاوتی وجود دارد. برخی بیماران با مشاوره به نتیجه دلخواه خود می رسند. برخی در کنار مشاوره هورمون تراپی می کنند و در نهایت اگر این کارها باعث آرامش فرد نشد نیاز به عمل جراحی تغییر جنسیت است. در این مقاله به تغییر جنسیت مرد به زن و مراحل آن می پردازیم.

مراحل تغییر جنسیت مرد به زن

مراحل تغییر جنسیت مرد به زن شامل چندین مرحله است که در ادامه به آنها می پردازیم:

هورمون تراپی

در تمامی مراحل عمل تغییر جنسیت به هورمون تراپی نیاز است. هورمون ها کمک می کنند تغییر در شکل ظاهری مردان و ایجاد ظاهری زنانه تر راحت تر صورت بگیرد. همچنین هورمون تراپی کمک می کند فرد از نظر روانی نیز با بدن جدید خود بتواند هماهنگ شود. مردانی که برای زن شدن تحت درمان هورمون تراپی هستند روند تغییر بدنشان سریعتر پیش می رود.

برداشتن بیضه ها (اورکیکتومی)

این عمل همانطور که از نامش پیداست برای برداشتن بیضه ها انجام می شود. پیشنهاد می شود پیش از برداشتن آلت تناسلی این عمل انجام شود تا بیمار کمتر به هورمون زنانه نیاز داشته باشد. در این عمل کیسه پوستی بیضه ها نگه داشته می شود تا بعدا در هنگام جراحی شبیه سازی آلت زنانه از آن استفاده شود. به دلیل اینکه ممکن است این پوست کوچک شود و دچار آسیب گردد پزشکان ترجیح می دهند این مرحله را همزمان با دیگر مراحل جراحی تغییر جنسیت انجام دهند.

تغییر جنسیت مرد به زن

برداشتن آلت تناسلی مردانه (پنکتومی)

در برخی موارد بیمار نسبت به ایجاد اندام تناسلی زنانه مطمئن نیست و این عمل جداگانه انجام می شود. در این روش آلت تناسلی مردانه برداشته می شود و قسمت های ابتدایی واژن و مثانه زنانه ایجاد می شود تا فرد بتواند نشسته ادرار کند. در صورت تمایل فرد به ادامه تکمیل فرآیند تغییر جنسیت قسمت هایی از بافت آلت مردانه برای مرحله ایجاد واژن و کلیتوریس نگه داشته می شود. هر چند توصیه می شود برای افرادی که تمایل به ایجاد آلت تناسلی زنانه دارند این عمل همزمان با واژینوپلاستی انجام شود تا پوست استفاده شده در عمل برای ایجاد اندام جدید، احساس اندام واقعی را داشته باشد. زیرا فاصله دار بودن این عمل ها باعث می شود پوست واقعی و حساس اندام تناسلی که در واژن جدید به کار می رود حس های قبلی را نداشته باشد.

ساختن اندام تناسلی زنانه

فرآیند ساختن اندام تناسلی زنانه شامل واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و کلیتوروپلاستی است. این مراحل با توجه به نیازهای فرد انجام می شوند. در قدم اول پوست آلت تناسلی مردانه برداشته می شود و به کمک آن دیواره های داخل واژن طراحی می شود. در صورت نیاز به پوست اضافه از پوست کیسه بیضه یا قسمت زیر شکم پوست برداشته می شود. اگر برگرداندن آلت تناسلی مرد ممکن نباشد از بخشی از روده بزرگ برای طراحی واژن استفاده می گردد.
برای ایجاد کلیتوریس از قسمت کوچک سر آلت تناسلی مرد که پوستش بسیار حساس است استفاده می گردد. لابی های داخلی با استفاده از پوست باقیمانده آلت تناسلی و لابی های خارجی با استفاده از پوست بیضه ایجاد می گردد.
همچنین در طی عمل بافت نعوظ آلت تناسلی برداشته می شود تا در هنگام تحریک باعث تورم واژن و کلیتوریس نشود. همچنین مجرای ادراری در این عمل کوتاه می شود و در موقعیت مناسبی قرار می گیرد. غده پروستات که در قسمت بالای مثانه قرار دارد برداشته نمی شود.

تغییر جنسیت زن به مرد

عمل های جانبی برای تغییر جنسیت مرد به زن

جدای از عمل جراحی آلت تناسلی، عمل های دیگری نیز ممکن است برای فرد لازم باشند. عمل های مربوط به جراحی سینه، عمل صورت و جراحی تغییر صدا.
جراحی مربوط به صورت با حذف یا کوچک کردن استخوان های صورت انجام می شود. در این جراحی استخوان هایی که در سن بلوغ در مردان بیشتر رشد کرده اند هدف هستند. به طور مثال استخوان پیشانی در مردان برجسته تر است و لبه های استخوان حدقه بسیار برجسته است. در عمل جراحی صورت استخوان پیشانی تراشیده می شود تا خوش فرم تر گردد. گاهی نیز ممکن است جراحی بینی یا فک نیز در فرد لازم باشد.
در جراحی تغییر صدا، قسمت برجسته گلو تراشیده می شود و برای اصلاح کلفتی صدا با استفاده از لیزر، تارهای صوتی مورد هدف قرار می گیرند.
برای سینه ها نیز اگر مصرف هورمون کمکی به رشد سینه ها نکند فرد می تواند تحت جراحی پروتز سینه قرار گیرد.
لیزر موهای زائد نیز از جمله اقداماتی است که توصیه می شود. هرچند لیزر بیضه ها باید قبل از جراحی واژن انجام شود تا کیسه های بیضه عاری از مو باشند و بتواند برای واژن مورد استفاده قرار گیرد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم نغمه امیری کارشناس و درمانگر اختلالات جنسی و مشاور مجرب در حوزه مسائل زناشویی هستند که در زمینه استفاده از مکمل های تقویت قوای جنسی و باروری خانم ها و آقایان بسیار باسابقه می باشند.شما میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه همه موضوعات جنسی با پشتیبانی سایت داروخانه آنلاین تماس بگیرید.