مکمل تقویت قوای جنسی

ساپیوسکشوال کیست و چه مشخصاتی دارد؟

ساپیوسکشوال

در نظر افراد معیارهای متفاوتی برای جذب شدن به فردی دیگر وجود دارد؛ برای برخی ظاهر فیزیکی و نوع رفتار مهم می باشد و برای بسیاری هوش و ذکاوت طرف مقابل معیار مهمی در جذب شدن می باشد. افرادی که جذب هوش و ذکاوت طرف مقابل می شوند و این مسئله آنها را به داشتن رابطه و پیشرفت آن سوق می دهد ساپیوسکشوال هستند. در ادامه با مشخصات اینگونه افراد بیشتر آشنا خواهید شد.

ساپیوسکشوال کیست؟

ساپیوسکشوال (Sapiosexual) از دو کلمه «Sapiens» به معنی خردمند یا باهوش و «Sexual» تشکیل شده است. فرد ساپیوسکشوال طبق تعریق دیکشنری اوربان برای ایجاد رابطه جنسی، بیش از هر معیار دیگری به هوش و ذکاوت طرف مقابلش توجه دارد و آن را ملاک ایجاد پیوند قرار می دهد. در واقع این فرد با هوش و ذکاوت طرف مقابل تحریک می شود و هوش او برایش مجذوب کننده است. از آنجا که طرز تفکر برای این افراد بسیار جذب کننده است این افراد بیشتر جذب اساتید دانشگاه، معلم ها، کتابدارها و سایر افراد مشغول در موسسات و فعالیت های علمی – آموزشی می شوند.

ساپیوسکشوال

با مغز شروع می شود

از آنجایی که جاذبه بر روی عقل یا نحوه عملکرد ذهن یک فرد متمرکز است، افرادی که ساپیوسکشوال هستند تا زمانی که ذهنشان توسط یک شریک بالقوه تحریک نشود، جاذبه احساس نمی کنند. هیچ شهوت، دوست داشتن، خواستن یا ارضای جنسی وجود ندارد مگر اینکه ابتدا مغز در سطح فکری تحریک شده باشد.

وقتی ساپیوسکشوال ها در جستجوی شریک زندگی هستند، به جای ظاهرشان، بیشتر بر هوش همسر احتمالی خود تمرکز می کنند. این بدان معنی است که ویژگی های سطحی مانند شکل بدن، اندازه یا ویژگی های صورت در اولویت دوم قرار می گیرند. از آنجایی که هوش بیشتر از ظاهر ارزش دارد، افراد ساپیوسکشوال ممکن است به احتمال زیاد جذابیت خود را برای دیگران به گونه‌ای نشان دهند که روی ظاهر متمرکز نباشد.

ویژگی های افراد ساپیوسکشوال

فرد ساپیوسکشوال نشانه های بارزی دارد که در ادامه با مهم ترین آنها آشنا می شوید:

نیاز به گفتگو و مباحثه دارد

افرادی که می توانند درباره افکار، سوال ها و اطلاعاتشان در زندگی صحبت کنند برای فرد ساپیوسکشوال بسیار جذاب می باشند. این افراد به گفتگوهای محاوره ای معمولی تمایلی ندارند و به گفتگوهای چالشی علاقه مندند. فرد ساپیوسکشوال علاقه دارد با فردی که خود انتخابش کرده و هوش و ذکاوت بالایی دارد در روندی روزانه صحبت کند. اگر این نیاز فرد از طرف شریک عاطفی او تامین نشود به فرد ساپیوسکشوال احساس نارضایتی دست خواهد داد.

علاقمند به یادگیری هستند

فرد ساپیوسکشوال از هر فرصتی برای یادگیری استفاده می کند و مجذوب فردی می شود که او نیز چنین ویژگی ای داشته باشد. افراد ساپیوسکشوال تمایل دارند با فردی وارد رابطه شوند که از خودشان باهوش تر است تا نکته های جدیدی از فرد مقابل یاد بگیرند. این افراد معمولا شنونده های خوبی هستند زیرا به دنبال یادگیری می باشند و شرکت در مباحث چالشی و همایش های ناآشنا برایشان بسیار جذاب است.

به توانایی های ذهنی فرد و نه مدارک او توجه دارند

برای فرد ساپیوسکشوال مدارک یا درجه علمی فرد جذابیتی ندارد بلکه هوش و توانایی اوست که فرد را مجذوب می کند. اگر فردی دارای مدارج علمی بالایی باشد اما هوش بالایی نداشته باشد برای این افراد جذابیتی ندارد.

از گفت و گوهای کوتاه بیزارند

این افراد ترجیح می دهند گفتگوهای طولانی با طرف مقابل خود داشته باشند. گفتگوی کوتاه برای آنها ناخوشایند است و تمایلی به صحبت با چنین افرادی را ندارند. آنها عاشق شاخ و برگ دادن گفتگو و مواجه شدن با سوال ها و ایده های جدیدتر در گفتگو هستند.

شناخت بیشتر باعث جذب بیشتر آنها در رابطه می شود

این افراد به آرامی درگیر یک رابطه می شوند. آنها تمایل دارند برای شناخت عمق فرد و دانش و هوش او به خود زمان بدهند. این افراد به مرور و با شناخت شخص و پی بردن به هوش هیجانی، دانش، هوش، شیوه صحبت و رویکردشان در حل مشکلات می توانند رابطه عمیقی را با او برقرار کنند.

ساپیوسکشوال

از رفتارها و صحبت های احمقانه و پرخاشگرانه پرهیز می کنند

این افراد نمی توانند افرادی را که می خواهند به شیوه ای احمقانه و با ابزار زور حرف خود را ثابت کنند تحمل نمایند. همچنین افرادی که به راحتی موضع خود را پس می گیرند برای این افراد جذاب نیستند. در مقابل افرادی که در کمال آرامش در موقعیت های دشوار به دنبال راه حل می گردند و از هوش خود برای حل مشکلات استفاده می کنند برای آنها بسیار جذابند.

قرار در کتابفروشی ها را ترجیح می دهند

این افراد ترجیح می دهند اولین برخورد خود با فرد را در محیط هایی مانند کتاب فروشی تجربه کنند. از دید آنها کتابفروشی مکانی است که می توان در آن افرادی را یافت که از لحاظ فکری و هوشی بالاتر از افراد معمولی قرار دارند.

رعایت قواعد دستوری برای این افراد مهم است

فرد ساپیوسکشوال از جمله بندی های نادرست و عدم رعایت قواعد دستوری به شدت بیزار است و در صورتیکه فرد مقابل اشکالات بسیاری در این موارد داشته باشد از ادامه رابطه با او خودداری می کنند.

زمان انجام کارهای مورد علاقه خود

ملاقات با افراد در حالی که به دنبال علایق و فعالیت های اوقات فراغت مورد علاقه خود هستید، یکی از بهترین راه ها برای ملاقات با افراد همفکر است. هر چیزی که باعث می شود دوپامین سخاوتمندانه جریان یابد، جایی است که باید برای ملاقات با فرد ایده آل خود بروید.

افرادی که خود را به عنوان ساپیوسکشوال معرفی می کنند معمولاً گوشه نشینی و نوازش را دوست دارند، بنابراین مکان هایی مانند آبگرم، سالن های مو، فروشگاه های ناخن، استودیوهای یوگا، موزه ها، گالری های هنری، نمایش ها و مکان های موسیقی زنده مکان های خوبی برای جستجوی شریک ایده آل هستند.

هر کسی می تواند ساپیوسکشوال باشد

برخلاف محدودیت‌های جنسیتی، ساپیوسکشوالیتی هیچ محدودیتی ندارد. شما می توانید مردان، زنان، افراد ترنس، افراد دوجنسه یا هر فردی با هر جنسیت یا هویت جنسی را دوست داشته باشید. شما آزادید که به هر کسی که انتخاب می کنید جذب شوید.

چه دلایلی در بروز تمایل ساپیوسکشوال موثر هستند؟

بخش بزرگی از شخصیت ما در دوران کودکی شکل می گیرد. رابطه با پدر و مادر و ارتباطات دیگر فرد در کودکی، می تواند در بروز تمایل ساپیوسکشوال موثر باشند. بسیاری مواقع معیارهای ما در واقع همان چیزهایی هستند که دلمان می خواهد در وجود خود داشته باشیم اما در دیگری آنها را جستجو می کنیم.

به طور مثال فردی که تمایل دارد با فرد باهوشی ارتباط داشته باشد شاید آرزوی داشتن این هوش را در خود داشته است و یا می خواهد با رابطه با آن فرد درک عمیق تری از خود پیدا کند یا شخصی که در دوران کودکی همیشه شنونده این بوده که کم هوش یا خنگ است به احتمال در آینده جذب افراد باهوش خواهد شد تا این نیاز را ارضا کند. بنابراین نوع باورهایی که در کودکی در ذهن فرد نهادینه شده است می توانند اصلی ترین دلیل بروز گرایش ساپیوسکشوال در فرد باشد.

نکات پایانی

ساپیوسکسشوالیتی نوعی از تمایلات جنسی است که بیشتر جذب محتویات ذهن فرد می شود تا ظاهر بدن او. برای افرادی که ساپیوسکشوال هستند، طرز فکر دیگران یک ویژگی بسیار جذاب است. اگر تشخیص داده اید که ساپیوسکشوال هستید، یک قدم دیگر به درک خود و شناسایی آنچه در یک شریک بالقوه می خواهید نزدیک تر شده اید. وقتی بدانید چه کسی هستید و از یک رابطه چه می خواهید، احتمالاً موفقیت بیشتری در زندگی مشترک خود خواهید داشت. بنابراین اگر در تلاش برای کنار آمدن با هویت خود هستید، ضمن مطالعه مجله سلامت داروخانه آنلاین، به یک متخصص سلامت روان مراجعه نمایید.

 

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.