مکمل تقویت قوای جنسی

میکرونیدلینگ چیست و موارد کاربرد آن کدامند؟

میکرونیدلینگ چیست و موارد کاربرد آن کدامند؟

میکرونیدلینگ یک روش درمانی برای جوانسازی و ترمیم پوست است. در این روش با استفاده از سوزن های کوچک در پوست خراشهایی ایجاد  میشود و همین امر به ساخت کلاژن کمک می کند. در واقع بزرگترین مزیت این روش جوانسازی پوست با استفاده از ساخت کلاژن است. در نتیجه این درمان پوست صافتر، محکمتر و روشنتر می شود و زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد. همانطور که می دانید بعد از 30 سالگی ساخت کلاژن و الاستین در پوست کم کم کاهش پیدا می کند، به همین دلیل این روش می تواند به جوانسازی و حفظ کلاژن سازی کمک شایانی بکند.

میکرونیدلینگ برای رفع جای زخم و چین و چروک!

از این روش برای رفع  جای زخم،چین و چروک و منافذ صورت استفاده می شود و آثار آن بلافاصله نمایان می شود. با اینکه در این روش از سوزن استفاده می شود و خراشهایی را بر روی پوست ایجاد می کند اما این روش کاملا بدون درد و زخم است. فقط ممکن است بعد از انجام این روش قرمزی و التهابی بر روی صورت ایجاد شود (که دلیل آن خراشهایی است که در طی انجام این روش بر روی پوست ایجاد شده است)، اما بعد از چندین ساعت ( والبته پیروی از دستورات پزشک) این قرمزی و التهاب نیز از بین می رود.

میکرونیدلینگ چیست؟

این روش یک روش درمانی و زیبایی پوست است که با استفاده از سوزنهای بسیار باریک حفره هایی بر روی پوست ایجاد می شود.  در واقع با ایجاد حفره های بسیار کوچک بر روی صورت شرایطی به وجود می آید تا سرم ها و مواد مخصوص وارد فضای داخلی پوست بشوند.

این مواد به ترمیم، جوانسازی و کلاژن سازی پوست کمک می کند و سبب می شود پوست شروع به تولید کلاژن و الاستین بکند. میکرونیدلینگ برای بهبود و یا رفع جای چروک، جوش، زخم و اسکارهای پوستی بسیار مناسب است.

شاید به نظر برسد این روش، یک روش زیبایی است که به تازگی استفاده از آن مطرح شده است، اما بهتر است بدانید این روش 50 سال قدمت دارد و آثار آن بر روی پوست به اثبات رسیده اند.

روند انجام میکرونیدلینگ به چه صورت است؟

برای انجام این روش، در مرحله اول، کرم بی حسی بر روی صورت مراجعه کننده زده می شود. سپس با گاز استریل این مواد بی حسی را از روی صورت پاک می کنند. سپس پزشک ( و یا تکنسین زیر نظر پزشک) با استفاده از دستگاهی مخصوص حفره هایی را بر روی صورت ایجاد می کند. به طور کلی این روش درمانی – زیبایی 20 تا 30 دقیقه به طول می انجامد. بعد از چند روز بهبودی به طور کامل حاصل می شود و آثار زیبایی و جوانسازی پوست قابل مشاهده هست. به همین دلیل این روش طرفداران زیادی دارد.

نکات ایمنی که در انجام میکرونیدلینگ باید در نظر داشته باشید!!

نکات ایمنی که در انجام میکرونیدلینگ باید در نظر داشته باشید!!

میکرونیدلینگ آسیب فراوانی به وجود نمی آورد، دوران نقاهت ندارد و به طور کلی روشی کاملا ایمن است. اما توجه داشته باشید این روش برای کسانی که از داروهای ضد آکنه استفاده می کنند و یا  باردار هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در چند روز اولیه بعد از انجام میکرونیدلینگ  ممکن است مختصری قرمزی و التهاب روی پوست ایجاد شود.اما قرمزی و التهاب به زودی از بینر می رود و جای هیچ گونه نگرانی نیست. مسئله بسیار مهم این است که اینکار باید در محیطی کاملا استریل و توسط  پزشک متخصص صورت پذیرد.  ممکن در برخی موارد، تکنیسین زیبایی میکرونیدلینگ را انجام می دهد اما این کار الزاما باید تحت نظارت مستقیم پزشک باشد.

از انجام این کار در سالنهای زیبایی و توسط افراد غیر متخصص به شدت پرهیز کنید. زیرا در این صورت خطر بروز انواع عفونتهای پوستی وجود دارد و گاهی این مشکلات قابل جبران نیستند.

میکرونیدلینگ در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

از این روش برای درمان جای زخمها، جای آکنه و چروک های ظریف ناشی از افزایش سن استفاده می شود:

 • اسکار آکنه روی پوست (جای جوش)
 • انواع جای زخم و اسکار
 • لک (ناشی از افزایش سن و آفتاب)
 • خطوط و چروک های ظریف پوست
 • منافذ بزرگ و باز پوست
 • کاهش انعطاف پذیری پوست (به دلیل کاهش کلاژن و الاستین)
 • پوست ناهموار

همچنین این روش پوست را روشن تر، شفاف تر و سفت تر می کند.نتایج ایده آل و مطلوب میکرونیدلینگ پس از انجام چندین جلسه بر روی صورت به طور کامل قابل مشاهده هستند. مراقبتهایی که پس از انجام اینکار باید صورت بگیرد بسیار پر اهمیت هستند.

بعد از انجام میکرونیدلینگ چه کارهایی را باید انجام دهیم و چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟!

پس از انجام میکرونیدلینگ ازاستعمال کرم های محرک و لایه بردار بپرهیزید.از ماسک های ویتامینه یا کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و تا سه روز آرایش نکنید! سعی کنید روزی 3 الی 4 بار از کرم های ترمیم کننده پوست استفاده کنید.از کمپرس آب سرد و ماسک های خنک کننده استفاده کنید. به موارد زیر پس از انجام این کار توجه داشته باشید:

 • ازاستعمال کرم های محرک و لایه بردار بپرهیزید.
 • از ماسک های ویتامینه یا کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.
 • تا 3 روز از کرم های آرایشی استفاده نکنید.
 • روزی 3 الی 4 بار از کرم های ترمیم کننده پوست استفاده کنید.
 • از کمپرس آب سرد و ماسک های خنک کننده استفاده کنید.
 • استحمام پس از 24 ساعت بلامانع خواهد بود.
 • از کندن پوسته ها و ایجاد خراش بر روی پوست جدا خوداری کنید.
 • از قرارگرفتن در معرض نورخورشید خودداری کنید و از کرم ضد آفتاب قوی و مناسب استفاده کنید.

زیبایی مسئله بسیار مهمی است، اما بهتر است قبل از اقدام به استفاده از روشهای زیبایی روش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبایی خود لذت ببرید.

زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می شود فرد موفق تر عمل کند. به همین دلیل اگر می خواهید در زندگی اجتماعی خود فردی موفق باشید، با رعایت تمامی نکات و انتخاب روش مناسب، به زیبایی خود اهمیت بدهید.

در پایان این نکته را متذکر می شوم که روشهای زیبایی باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرند. از انجام این روشها در سالنهای زیبایی و زیر نظر افراد غیر متخصص به شدت بپرهیزید.

برای خرید محصولات پوستی به کجا مراجعه کنیم؟

اگر به دنبال بهترین محصولات مراقبت از پوست مانند برنزه کننده، تونر، شامپو بدن، شوینده صورت، ضد آفتاب، لوسیون، ماسک صورت، مرطوب کننده، پن، کرم دست، آرایش ناخن، مایع لنز هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

نویسنده: دکتر مریم فیض مکتوبی، پزشک

حوزه فعالیت: پوست و زیبایی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.