مکمل تقویت قوای جنسی

آشنایی با روش‌ های پیکرتراشی غیرتهاجمی

nonsurgical body sculpting 1

کاهش وزن و زیبایی اندام دغدغه بسیاری افراد می باشد. برای کاهش وزن افراد به سراغ روش های متفاوتی همچون رژیم، ورزش و عمل های جراحی می روند. روش های جراحی که به آن پیکرتراشی نیز گفته می شود دو دسته هستند؛ دسته ای که تهاجمی می باشند و ممکن است خطراتی را برای فرد به همراه داشته باشند و دسته دیگر که غیرتهاجمی نام دارند و ایمن تر می باشند. در مقاله امروز به روش‌ های پیکرتراشی غیرتهاجمی خواهیم پرداخت.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید مکمل لاغری و کاهش وزن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

پیکرتراشی غیرتهاجمی یا بدون جراحی چیست؟

پیکرتراشی غیرتهاجمی روشی است که از آن برای برداشتن یا کاهش چربی های سرسخت مانند چربی های شکمی که در برخی با رژیم و ورزش از بین نمی روند، استفاده می شود. پیکرتراشی غیرتهاجمی روش های مختلفی دارد که خطرات پیکرتراشی تهاجمی یا با جراحی را در بر نخواهند داشت.
باید دانست پیکرتراشی غیرتهاجمی روشی برای کاهش وزن نیست. بلکه این روش مناسب افرادی است که به وزن دلخواه خود رسیده اند و شاخص توده بدنی مناسبی دارند اما می خواهند چربی هایی را که در فرآیند رژیم و ورزش آب نشده اند از بین ببرند. افرادی که قصد دارند از این روش ها استفاده کنند باید شاخص توده بدنی کمتر از 30 داشته باشند. این روش ممکن است به چند جلسه درمان برای رسیدن به نتیجه ایده آل نیاز داشته باشد.

روش های پیکرتراشی غیرتهاجمی

پیکرتراشی غیرتهاجمی در روش های متفاوت خود به کاهش و از بین بردن کیسه های چربی سرسخت می پردازد و به چهار شکل می تواند انجام شود:

 • سرما درمانی
 • لیزر درمانی
 • نور قرمز
 • رادیو فرکوئنسی
 • تزریق دئوکسی کولیک اسید

سرما درمانی (کرایولیپولیز یا CoolSculpting)

سرما درمانی یکی از روش های پیکرتراشی غیرتهاجمی است که از سرما برای هدف قرار دادن و نابودی سلول های چربی در نقاط مختلف بدن استفاده می کند. این روش مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا (FDA) می باشد. در سرما درمانی بافت های اطراف ناحیه مورد نظر هیچ آسیبی نمی بینند. در این روش چربی ها توسط سرما نابود و از طریق سیستم لنفاوی از بدن دفع می شوند. چربی هایی که از این طریق از بین می روند امکان بازگشت نخواهند داشت. از این روش برای چربی های نواحی زیر می توان استفاده کرد:

 • ران
 • شکم
 • بازو
 • پهلو
 • زیر باسن
 • چربی پشت بدن
 • غبغب

این پیکرتراشی غیرتهاجمی برای یک ناحیه از بدن حدود 30 تا 60 دقیقه زمان می برد و حدود 25 درصد از چربی را در هر جلسه درمانی کاهش می دهد. ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه چند جلسه درمان نیاز باشد.

لیزر درمانی (SculpSure)

در این روش از پیکرتراشی غیرتهاجمی، انرژی لیزر سلول های چربی را حرارت می دهد و نابود می سازد. دمای بالای لیزر می تواند باعث مرگ سلول های چربی شود و سپس این چربی توسط سیستم لنفاوی بدن در حدود 12 هفته پس از عمل از بدن خارج می شوند. این روش برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم و پهلو توسط FDA تایید شده است و پزشک می تواند برای سایر قسمت های بدن نیز استفاده کند.
روش لیزر درمانی بدون درد است و فقط ممکن است کمی گرما ایجاد کند. برای آب کردن چربی در هر منطقه به 25 دقیقه زمان نیاز است و نتایج آن 6 تا 12 هفته بعد قابل مشاهده می باشد. اگر فرد پس از درمان وزن قابل توجهی اضافه نکند این روش نیز ماندگار است.

نور قرمز

این روش از جمله روش های جدید پیکرتراشی غیرتهاجمی است و توسط FDA به تایید رسیده است. در این روش از یک لامپ تخصصی برای ارسال نوری با طول موج های خاص استفاده می شود. سلول های چربی با تابش این نور، روزنه های کوچکی ایجاد می کنند و به این طریق برخی از محتویات خود را خارج کرده و کوچک می شوند.
برای درمان با این روش به 30 دقیقه در هر جلسه نیاز خواهید داشت و پس از 3 یا چند جلسه نتایج شگفت انگیزی را مشاهده خواهید کرد. این روش به افراد باردار یا مبتلا به بیماری های کبدی توصیه نمی شود.

پیکرتراشی غیرتهاجمی

رادیو فرکوئنسی

در این روش از تکنولوژی اولتراساند برای پیکرتراشی استفاده می شود و مورد تایید FDA است. برای چربی های ناحیه شکم و پهلو می توان از این روش استفاده کرد. در این روش از دستگاهی که ارتعاش مکانیکی تولید می کند برای از بین بردن چربی استفاده می شود.
این روش حدود 1 ساعت زمان در هر جلسه نیاز دارد و معمولا مناسب چربی های شکمی است.

تزریق کیبلا

این روش در سال 2015 توسط FDA برای رفع غبغب مورد تایید قرار گرفت. کیبلا از ترکیب دئوکسی کولیک اسید که در بدن نیز به طور طبیعی تولید می شود استفاده می کند تا به چربی سوزی کمک کند. پس از تزریق این ماده، بدن به مرور به سوخت و ساز سلول های مرده می پردازد.
این روش حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد. ممکن است کمی ورم و کبودی به همراه داشته باشد اما دوره نقاهت آن کوتاه است. ممکن است به چند جلسه درمان نیاز باشد.

پیکرتراشی غیرتهاجمی چه مزایایی دارد؟

پیکرتراشی غیرتهاجمی روش کم تهاجمی و بدون جراحی برای از بین بردن چربی های سرسخت است و مزایای زیر را دارد:

 • زمان انجام آن کوتاه است و نتایج آن سریع تر دیده می شود.
 • نیاز به بیهوشی و برش ندارد و جای اسکار و زخم روی بدن باقی نمی ماند.
 • عوارض جانبی کمی دارد و گاهی بدون عارضه است. در بیشتر مواقع عوارض جانبی آن موقت هستند.
 • نتایج این روش تا زمانیکه وزن ایده آل خود را حفظ کنید باقی می ماند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.