مکمل تقویت قوای جنسی

نشستن را رها کنید و کمی حرکت کنید!

نشستن را رها کنید و کمی حرکت کنید!

نشستن برای رفع خستگی بسیار مفید است. اما هر چقدر بیشتر بنشینید بدن شما بیشتر آسیب می بیند. وقتی نشسته اید بدن منتظر است تا شما دوباره بلند شوید و قدم بزنید. اکنون سوال این است  آیا بدن تمایل به نشستن دارد یا تحرک؟ مطمئنا نشستن برای مدتی کوتاه می تواند به بدن کمک کند تا از استرس و فشارخارج شود. همچنین با اینکار انرژی خود را باز می یابد. متاسفانه این روزها سبک زندگی ما به گونه ای است که بیشتر از آنکه حرکت کنیم نشسته ایم!!!

آیا بدن ما برای نشستن و عدم تحرک ساخته شده است؟

در واقع می توان گفت عکس این حالت درست است. بدن انسان ساخته شده است تا حرکت کند و شواهد آن در ساختمان بدن بازنمایی شده است. در بدن بیشتر از 360 مفصل وجود دارد و نزدیک به 70 درصد از بدن ما را ماهیچه ها تشکیل می دهند. این ماهیچه ها تحرک و راه رفتن را برای ما آسان می کنند.

ساختار منحصر به فرد بدن به ما این توانایی را می دهد که صاف و برخلاف جاذبه زمین  بایستیم! گردش خون در بدن به حرکت بدن وابسته است. سلولهای عصبی نیز از این حرکت بهره مند می شوند و پوست بدن نیز نیاز به تحرک دارد. هر بخش از بدن آماده و منتظر است تا شما حرکت کنید و تحرک داشته باشید!

آیا بدن ما برای نشستن و عدم تحرک ساخته شده است؟

اگر  تحرک نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ به این سوال را با آسیب به استخوانها شروع می کنیم. ستون فقرات یک ساختار بلند است که از استخوان تشکیل شده است. دیسک ها در میان این استخوانها قرار گرفته اند و مفاصل، رباط ها و ماهیچه ها به این ساختار متصل هستند.

معمولا وقتی می نشینیم پشت و شانه ها خمیده می شود. این مدل فشار ناهمواری را به ستون فقرات وارد می کند. این مدل نشستن سبب فرسودگی و پارگی دیسک ستون فقرات می شود  و فشار زیادی را بر رباط و مفاصل وارد می کند.

همچنین، این مدل حفره قفسه سینه را منقبض می کند و سبب می شود وقتی نفس می کشید هوای کمتری وارد ریه ها شود. در نتیجه اکسیژن کمتری وارد خون می شود و بدن آسیب می بیند. نشستن مداوم بافتهای نرم بدن را تحت فشار قرار می دهد و آنها را متقبض می کند.

آیا تا به حال در پای خود احساس خواب رفتگی کرده اید؟

سلوها ی عصبی و رگهای خونی در بافتهای منقبض شده مسدود می شوند؛ در نتیجه ارسال پیام عصبی محدود می‌شود. همین امر سبب می شود خواب رفتگی و بی حسی در بدن به وجود آید. همچنین جریان خون کاهش می یابد و بدن متورم می‌شود. نشتسن طولانی مدت لیپاز لیپوپروتین را ( آنزیم ویژه در دیواره مویرگهای خونی برای شکست چربی ها ) غیر فعال می کند!

بنابراین در حالت نشستن بدن شما چربی ها رابه خوبی نمی شکند! با توجه به تاثیری که تمامی این موارد بر مغز انسان دارند، اغلب اوقات برای فکر کردن می نشینیم! اما در واقع وقتی می نشینید دیگر نمی توانید به خوبی فکر کنید زیرا اکسیژن کمتری وارد ریه ها و خون می شود. در نتیجه گردش خون کمتر می شود.

مغز برای هوشیار ماندن به اکسیژن و خون نیاز دارد! وقتی فعالیت مغزی کاهش می یابد دیگر نمی توانید تمرکز کنید و به خوبی تصمیم بگیرید. تحقیقات نشان می دهند که نشستن طولانی مدت خطر ابتلا به برخی از سرطانها و مشکلات قلبی را افزایش می‌دهد همچنین عدم تحرک منجر به بروز بیماری های دیابتی و مشکلات کلیوی و کبدی می شود!

در واقع محققان در کل دنیا بدین نتیجه رسیده اند که سالانه 9% از تمامی مرگها به دلیل عدم تحرک است. خوشبختانه راه حل این عادت بسیار ساده است! اگر چاره ای جز نشستن ندارید سعی کنید صاف بنشینید و اگر نیازی نیست که بنشینید بیشتر حرکت کنید. همچنین می توانید ریمایندری را تنظیم کنید تا هر نیم ساعت از سرجای خود بلند شوید! توجه داشته باشید بدن برای تحرک ساخته شده است نه نشستن!

محصولات جنسی

سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.