مکمل تقویت قوای جنسی

نکات طلایی در مورد ویژگی‌های یک خمیردندان خوب !

هرگز خمیر دندان خود را به کودک ندهید!

امروزه در قرن بیست و یکم خمیردندان به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی انسانها تبدیل شده است. در واقع تصور زندگی بدون توجه به بهداشت دهان و دندان امری غیرممکن است

کارشناسان سلامتی بر اهمیت توجه به سلامت دهان و دندان تاکید می‌ورزند. مطالعات نشان می‌دهند زنان بارداری که دندانهای خراب دارند و به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی‌دهند بیشتر از زنان بارداری که دندانهای سالمی دارند در معرض سقط جنین قرار می‌گیرند.

خمیر دندانشما می توانید جهت خرید خمیردندان از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

فلوراید ماده‌ای مهم در سلامت دهان و دندان

انجمن دندانپزشکان آمریکا اعلام کرده‌اند که فلوراید ماده‌ای مهم در حفظ سلامت دهان و دندان است و از بروز پوسیدگی در دندانها جلوگیری به عمل می‌آورد. به همین دلیل برای شستشوی دندان باید حداقل دو روز یک بار از محصولی استفاده کنید که حاوی فلوراید باشد.

قبل از خرید این محصول باید مواد تشکیل دهنده آن را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که فلوراید در ترکیبات آن به کار رفته است. به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از فلوراید در کودکان زیر شش سال مضر است. بنابراین اگر کودک زیر شش سال دارید هرگز خمیردندان خود را برای شستشوی دندانش به او ندهید!

خمیردندان شیرین= پوسیدگی دندان

بسیاری از شرکتهای تولید کننده این محصول برای جذب بیشتر مشتریان از مواد شیرین کننده در ترکیب آن استفاده می‌کنند. در همین‌جا به شما اعلام می‌کنم که استفاده از محصولاتی که طعم شیرینی دارند بسیار خطرناک است.

ترکیبات به کار رفته در این محصول خطر پوسیدگی دندان را افزایش می‌دهند و همین امر سلامت دهان و دندان شما را به خطر می‌اندازد. بنابراین اگر به سلامت دندانهای خود اهمیت می‌دهید، دور این محصولات را خط قرمز بکشید و هرگز به سراغ آنها نروید!

دندانهای خود را بشناسید

بسیاری از افراد بدون توجه به نوع دندان خود اقدام به خرید خمیردندان می‌کنند. قبل از هر چیز به شما متذکر می‌شوم هرگز اجازه ندهید دندانهای شما خراب شوند و سپس به دندانپزشکی مراجعه کنید.

بهتر است حداقل یک بار در سال نزد دندانپزشک بروید و سلامت دهان و دندان خود را بررسی کنید. همچنین دندانپزشک به شما می‌گوید که دندانهای شما در چه وضعیتی هستند.

به طور مثال اگر دندانهای حساسی دارید باید از خمیردندان مناسب دندان حساس استفاده کنید. این موضوع اهمیت زیادی دارد و به حفظ سلامت دندانهای شما کمک زیادی می‌کند.

 

خمیر دندان ضد پوسیدگی سیب سیگنالsignl sib

خمیردندان سفید کننده قاتل دندان

در تبلیغات بسیاری از خمیردندانها می‌بینیم که این محصولات دارای قابلیت جرم‌گیری و سفیدکنندگی دندان هستند. اما بهتر است بدانید مواد به کار رفته در آنها برای ایجاد سفیدی در دندان بسیار مضر هستند و به مینای دندان آسیب وارد می‌کنند.

شما می‌توانید با جرم‌گیری سالیانه دندانهای خود و رعایت بهداشت دندان مانند نخ دندان از زرد شدن دندانها جلوگیری به عمل بیاورید و دندانهای سالم و سفیدی داشته باشید. همچنین اخیرا استفاده از خمیردندان ذغالی بسیار مرسوم شده است. بهتر است بدانید استفاده مداوم از این محصول نیز بسیار مضر است به دندان آسیب وارد می‌کند.

معرفی خمیردندان مناسب کودکان سه ساله

با توجه به این موضوع که کودکان نمی‌توانند از محصولات حاوی فلوراید استفاده کنند، باید محصولات مناسب دندانهای کودکان را بشناسید و از آنها استفاده کنید.

خمیر دندان کودک میسویکmisswake kids boys

نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد، این است که جوهره وجودی کودکان در سنین پایین شکل می‌گیرد. بنابراین آموزش درست استفاده از این محصول و رعایت بهداشت دهان و دندان در این سنین اهمیت بسیار زیادی دارد.

بهتر است هر شب همراه با کودک خود مسواک بزنید تا کودک با دیدن شما به انجام اینکار ترغیب شود. همچنین می‌توانید از مسواکهایی که به شکل شخصیتهای کارتونی هستند، استفاده کنید تا کودکان تمایل بیشتری به انجام اینکار داشته باشند.

سراغ خمیردندان طبیعی نروید!

خمیردندان طبیعی محصولی است که از مواد طبیعی در ساخت آن استفاده شده است. با توجه به این موضوع که وجود فلوراید برای حفظ سلامت دندانها ضروری است و در این محصولات از فلوراید استفاده نمی‌شود استفاده از این محصولات مجاز نیست.

اخیرا در این محصولات از فلوراید طبیعی استفاده می‌شود. اما مطالعات نشان داده‌اند که وجود آنها برای حفظ سلامت دندان کافی نیست و نمی‌توانند از پوسیدگی دندان جلوگیری به عمل آورند.

 

انواع خمیر دندان

این محصول انواع متفاوتی دارد که در ادامه تلاش می کنیم به معرفی آنها بپردازیم.

خمیرداندان حاوی فلوراید

این محصول متداول ترین محصولی است که تقریبا در دسترس همگان وجود دارد و برای تمیز کردن دندان های خود از آن استفاده می کنند. زیرا فلوراید ماده ای مهم است که از دندان در برابر پوسیدگی محافظت می کند. حتی اگر دندان های شما در معرض پوسیدگی قرار گرفته باشد شما با استفاده از این محصول می توانید آنها را ترمیم کنید.

خمیردندان گیاهی

در این محصول از مواد گیاهی طبیعی برای شستشوی دهان استفاده می شود. این محصول حاوی مواد شیمیایی فعال نیست و با توجه به این موضوع که در آن از فلوراید استفاده نشده است، نمی تواند از دندان ها در برابر پوسیدگی محافظت نماید.

خمیردان ضد حساسیت

برخی از دندان ها هستند که در برابر سرما و گرما بسیار حساس هستند. در نتیجه، شما باید از محصولات مناسب این دندان ها استفاده کنید. محصولاتی که برای این دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند حاوی نیترات پتاسیم هستند و با دپلاریزه کردن اعصاب حسی دندان سیگنال های درد را به مغز نمی فرسند. از این مواد دیگری که در این محصولات استفاده می شود که به شرح زیرند:

  • استرانسیم کلراید
  • پتاسیم اکسالات
  • سدیم سیترات

این مواد می توانند مواد معدنی موجود در مینای دندان را تقویت کنند و نقش موثری در جلوگیری از تحلیل لثه ها دارند.

خمیر دندان سفید کننده

این محصولات مانند یک ساینده دندان عمل می کنند و جرم ها و زردی دندان را از بین می برند. در واقع، در آنها از هیدروژن پراکساید استفاده شده است. اما باید بدانید که مطالعات این مواد می توانند مینای دندان را از بین ببرند و در کمترین حالت موجب حساسیت دندان می شوند. به همین دلیل استفاده از این محصولات به ویژه در طولانی مدت به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

خمیر دندان ضد جرم

اگر مواد غذایی به درستی از روی دیواره دندان ها شسته نشوند سبب تشکیل پلاک های میکروبی می شوند و این پلاک ها می توانند به بافت دندان و لثه ها آسیب وارد کنند. محصولاتی که برای جلوگیری از این مشکل طراحی شده است از این امر جلوگیری می کنند، یعنی اجازه نمی دهند که پلاک ها بر روی بافت دندانی تشیکل شوند. این محصولات حاوی زینک، سیترات و زینک کلراید هستند.

خمیر دندان برای سیگاری ها

در این محصولات از مواد موثره ای استفاده شده است که می توانند لکه های ناشی از سیگار کشیدن را از بین ببرند. آنها در مقایسه با خمیر دندانهای معمولی حاوی فلوراید، ساینده های قوی تری دارند که در مبارزه با لکه های تیره ناشی از مصرف دخانیات موثر هستند.

خمیر دندان زغالی

زغال فعالی که در این محصول وجود دارد به از بین بردن لکه های سطحی دندان کمک می کند. این محصول برای سفید شدن دندان ها موثر است و می تواند لکه های تیره دندان را از بین ببرد. اما با توجه به این موضوع که قدرت سایندگی این محصولات بالاست و همین امر باعث ضعیف شدن مینای دندان می شود و حساسیت دندان را بالا می برد.

بررسی در مجله دندانپزشکی انگلیس در سال 2019 نشان داد که زغال از دندان نمی تواند در برابر پوسیدگی محافظت کند و شواهد علمی محدودی برای اثبات این ادعاها وجود دارد که پودر زغال برای دندان مفید است. در واقع، حتی افزودن پودر زغال به این محصول می تواند اوضاع را بدتر کند.

 

خمیر دندان خوشبو کننده دهان پاستا دل کاپیتانوcapitano boye dahan

خمیردندان خوشبو کننده دهان پاستادل کاپیتانو

خمیر دندان خوشبو کننده دهان پاستادل کاپیتانو محصولی مناسب برای رعایت بهداشت دندان هاست. در این محصول از مواد موثره ای استفاده شده است که پلاک های دندان را از بین می برند و نقش موثری در جلوگیری از تشکیل جرم بر روی دندان دارند. این محصول ضد باکتری است و از بروز مشکلات دندانی جلوگیری می کند. یکی از مشخصه های اصلی این محصول بوی بسیار خوش است و این موضوع برای افرادی که در اجتماع کار و فعالیت دارند مهم است. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محافظت از دندان ها
  • خوشبو کننده دهان
  • ضد باکتری و پوسیدگی
  • دارای عصاره نعناع

بهداشت دهان و دندان به حفظ سلامت عمومی بدن کمک می‌کند!

دهان اولین مجرای ورودی غذا به بدن است. اگر دندانها سالم نباشند و یا لثه‌ها عفونی باشند مشکلات زیادی در خوردن غذا به وجود می‌آید و همین امر سبب می‌شود مواد مغذی کافی به بدن نرسند و بدن در معرض انواع آسیبها قرار گیرد.

به عنوان شهروند قرن بیست و یکم هرگز از شما نمی‌خواهیم که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید بلکه این خود شما هستید که باید برای این موضوع تصمیم بگیرید و بر روی آن فکر کنید!

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.