مکمل تقویت قوای جنسی

کرم تریپل سولفا برای چه مواردی استفاده می شود؟

کرم تریپل سولفا برای چه مواردی استفاده می شود؟

کرم تریپل سولفا یکی از محصولاتی است که برای درمان عفونت های قارچی در دستگاه تناسلی زنان پیشنهاد می شود. به طور کلی، سولفانومیدها از جمله دارای های ضد عفونی کننده باکتریو استاتیک هستند برای مهار سازی رشد باکتری ها مفید است. این کر از طریق مخاط دستگاه واژن جذب می شود و به سرعت بر باکتری ها اثر می گذارد و روند رشد آنها را محدود می سازد. منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند این کرم نباید بدون مشورت با پزشک مصرف شود.

نحوه مصرف این کرم چگونه است؟

 برای استفاده از کرم تریپل سولفا باید از اپلیکاتور استفاده کنید. مقدار کرمی را که پزشک گفته است در اپلیکاتور قرار می دهید و به درون واژن خود وارد می کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که اپلیکاتورها یک بار مصرف هستند و پس از استفاده دیگر نمی توانید از آنها استفاده کنید. معمولا دو بار در روز صبح و عصر باید از این کرم استفاده شود. در صورت صلاحدید پزشک از کرم تریپل سولفا در طول دوره قاعدگی خود استفاده نمایید.

تا چه مدت باید از این کرم استفاده کنیم؟

این دارو زمانی می تواند اثر بخش باشد که در یک دوره درمانی کامل مورد استفاده قرار گیرد. اگر پس از چند روز متوجه شدید که عفونت واژن شما بهبود یافته است، باید استفاده از آن را ادامه دهید. زیرا در صورت قطع مصرف خطر عود مجدد عفونت وجود دارد.

در زمان استفاده از کرم تریپل سولفا به چه نکاتی توجه کنیم؟

در زمان استفاده از کرم تریپل سولفا به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر می خواهید از کرم تریپل سولفا بهترین نتیجه را بدست بیاورید، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

  • در مدتی که از این کرم استفاده می کنید از پوشیدن لباس های تنگ و لباس هایی که از الیاف مصنوعی در آنها استفاده شده است خودداری کنید.
  • لباس های زیر شما باید از جنس نخ و پنبه باشد.
  • در صورت تماس این کرم با چشم و یا بینی سریعا آن را شستشو دهید.
  • در صورت بروز هر گونه حساسیت مصرف آن را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.
  • در زمان استفاده از این کرم دوش واژینال نداشته باشد. زیرا اینکار اثرات کرم را کاهش می دهد و حتی باعث بدتر شدن شرایط می شود.

آیا در دوران باردرای می توان از این کرم استفاده کرد؟

این کرم در در رده C در در داروهای سازمان غذا و دارو قرار دارد و هنوز مشخص نیست که آیا به جنین آسیب می رساند یا خیر. به همین دلیل، در صورتی که باردار هستید باید با پزشک مشورت کنید و اگر پزشک مجوز داد می توانید از آن استفاده کنید.  این کرم بر روی شیر مادر اثر می گذارد و می تواند برای کودکی که شیر می خورد مضر باشد. به همین دلیل، توصیه می شود در دوران شیردهی از این کرم استفاده نکنید.

آیا در زمان استفاده از این کرم می توان رابطه جنسی داشت؟

با توجه به این موضوع که کرم تریپل سولفا برای جلوگیری از عفونت قارچی استفاده می شود و امکان انتقال این عفونت وجود دارد، توصیه می شود در زمان برقراری رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید و تا زمانی که دوره درمان شما به پایان نرسیده است رابطه جنسی بدون محافظت برقرار نکنید.

عوارض تریپل سولفا

در صورت استفاده از این کرم ممکن است واکنش های زیر رخ دهند:

  • واکنش آلرژیک (تنگی نفس، بسته شدن گلو، تورم لب ها، صورت یا زبان، یا کهیر)

در صورت بروز این مشکلات باید سریعا به پزشک مشورت کنید.

تفاوت پماد کلوتریمازول و تریپل سولفا

یکی از سوالات پرتکراری که همواره پرسیده می شود در مورد تفاوت کرم تریپل سولفا و کرم کلوتریمازول است. بهتر است بدانید هر دو این کرم ها برای درمان عفونت های قارچی واژن تجویز می شوند. کسانی که از این دو کرم استفاده کرده اند به این موضوع اشاره می کنند مدت اثر بخشی پماد کلوتریمازول بیشتر از کرم تریپل سولفا است. با وجود این، پزشک با توجه به وضعیت هر فرد کرم مناسب را تجویز می کند.

برای خرید قرص عفونت زنان به کجا مراجعه کنیم؟

اگر شما از انواع عفونت زنانگی رنج می برید و به دنبال انواع قرص عفونت زنان هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید و انواع مکمل های مورد نیاز را تهیه کنید.

محصولات جنسی

سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.