مکمل تقویت قوای جنسی

مصرف کلسیم در بارداری خطر زایمان زودرس را کاهش میدهد!

مصرف کلسیم در بارداری خطر زایمان زودرس را کاهش میدهد!

بارداری دوران بسیار ویژه و حساسی برای بانوان است.در این دوران تامین ویتامینها و مواد مغذی مورد نیاز مادر و جنین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کلسیم ماده معدنی مورد نیاز بدن بانوان در این دوران است و مصرف کلسیم در دوران بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد. بهترین راه تامین مواد مورد نیاز بدن مادر استفاده از رژیم غذایی سالم است.

رژیم غذایی سالم اثرات حیرت آوری بر سلامت مادر و جنین دارد. مصرف کلسیم در بارداری و تامین آن از طریق مواد غذایی سالم و ارگانیک سلامت جنین را در بزرگسالی تضمین می کند و از ابتلا مادر به بیماریهای خطرناک جلوگیری به عمل می آورد.

مصرف کلسیم را جدی بگیرید!

مصرف کلسیم در بارداری باید به اندازه کافی باشد. اگر کلسیم به اندازه کافی وارد بدن نشود، بدن برای جبران آن از کلسیم موجود در استخوانها استفاده می کند. این امر برای مادر بسیار خطرناک است زیرا وی را در معرض ابتلا به بیماری پوکی استخوان قرار می دهد.

بنابراین بانوان باید به مصرف کلسیم در بارداری اهمیت زیادی بدهند. اما اگر کلسیم از طریق رژیم غذایی تامین نشوند، استفاده از مکملها روش بسیار خوبی برای پرکردن خلاهای غذایی است. این موضوع را به یاد داشته باشید که مکملها تنها باید همراه با یک رژیم غذایی سالم مورد استفاده قرار گیرند و نباید جایگزین غذا شوند!!!.

مکملها را جایگزین غذا نکنید!

در واقع اگر مکملها جایگزینی برای غذا بشوند آسیبهای جدی به بدن فرد وارد می شود و مهم ترین آنها آسیب به کبد است. مصرف بی رویه انواع مکملها سبب بروز التهاب در کبد می شود و اگر این امر ادامه پیدا کند خطر ابتلا به بیماری های خطرناک کبدی از جمله سیروز کبدی بالا می رود. برای مصرف کلسیم در بارداری بهتر است ابتدا رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و در صورت نیاز و با صلاحدید پزشک از مکمل های کلسیم دار استفاده کنید.

مصرف کلسیم در بارداری چه اثراتی بر بدن دارد؟

مصرف کلسیم در بارداری یعنی تامین سلامتی مادر و جنین! این موضوع بسیار مهم است! اهمیت این موضوع  به حدی بالاست که پزشکان همیشه به تمامی مادران باردار توصیه می کنند که محصولات لبنی را باید به رژیم غذایی خود بیافزایند.

مصرف کلسیم در  بارداری به شکل گیری استخوانها و دندانهای جنین کمک می کند. همچنین این ماده معدنی اثر مفیدی در شکل گیری عضلات و جلوگیری از بیماری های عضلانی دارد. تشکیل سیستم عصبی جنین به وجود کلسیم وابسته است. اگر کلسیم به اندازه کافی در این دوران وارد بدن نشود خطر ابتلا به بیماری های عصبی افزایش پیدا می کند.

مصرف کلسیم در بارداری به تعادل هورمونها کمک می کند. همچنین این ماده حیرت آور سبب شکل گیری درست سیستم قلبی می شود و از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری به عمل می آورد.

نکته بسیار مهم دیگر این است که مصرف کلسیم در بارداری از سقط جنین و یا زایمان زودرس جلوگیری به عمل می آورد. زیرا اگر در این دوران کلسیم به اندازه کافی مصرف نشود و سطوح کلسیم خون مادر پایین بیاید میزان سرب افزایش پیدا می کند. سرب ماده خطرناکی است و به سلامت جنین آسیبهای زیادی وارد می کند. یکی از مهم ترین عوارض آن آسیب به سیستم مغزی جنین است.

بنابراین با آنچه تاکنون گفته شد به اهمیت مصرف کلسیم در بارداری پی برده اید. بهترین شخص برای سنجش سطوح کلسیم و بررسی سلامت مادر در دوران بارداری پزشک است. بهتر است در این دوران مرتبا به پزشک مراجعه کنید و سلامتی خود را تحت کنترل داشته باشید.

برای مصرف کلسیم در بارداری از چه غذاهایی استفاده کنید؟

برای مصرف کلسیم در بارداری از چه غذاهایی استفاده کنید؟

همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم استفاده از رژیم غذایی سالم اهمیت بسیار زیادی دارد. رژیم غذایی مادر در این دوران باید حاوی تمامی مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن باشد. برای مصرف کلسیم در بارداری می توانید مواد زیر را به رژیم غذایی تان بیافزایید:

  • محصولات لبنی مانند شیر، ماست، کشک، پنیر
  • سبزیجات تیره مانند اسفناج
  • حبوبات
  • غلات

بسیاری از افراد از بیماری عدم تحمل لاکتوز رنج می برند و نمی توانند از محصولات لبنی استفاده کنند. در این گونه موارد می توانید از مواد غذایی دیگر و یا مکملهای کلسیم دار استفاده کنید.. در این مورد باید با پزشک خود مشورت کنید.

چه موقع باید از مکملها ی کلسیم دار استفاده کنید؟

اگر مواد مورد نیاز بدن مادر از طریق غذایی که روزانه مصرف می کند تامین نشود استفاده از مکملها ضروری است.این ضرورت وقتی بیشتر می شود که مادر شرایط زیر را داشته باشد:

  • حالت تهوع سخت و استفراغ
  • عدم تحمل لاکتوز
  • رژیم غذایی فاقد محصولات لبنی شرایط جسمانی مانند بیماری آی.بی.اس و بیماری سلیاک

اگر مادر دچار کمبود کلسیم شود در خطر ابتلا به فشار خون بالا در دوران بارداری قرار می گیرد. بنابراین برای مصرف کلسیم در بارداری (برای مادرانی که این شریط را دارند) استفاده از مکملها ی کلسیم دار بسیار حیاتی است. قبل از مصرف مکملها با پزشک خود مشورت کنید. بیش از حد از مکملها ی کلسیم دار استفاده نکنید. زیرا سبب بروز یبوست یا سنگ کلیه می شوند.

اگر از مکملها ی کلسیم دار و ویتامینهای مخصوص دوران بارداری استفاده می کنید که فروش آنها بدون نسخه پزشک آزاد است این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و توصیه های پزشک را جدی بگیرید.

انواع مکملهای کلسیم دار!

مکملهایی که در این دوران باید با مشورت پزشک مصرف کنید به شرح زیر هستند:

  • ویتامینهای دوران بارداری:این مکملها مقدار کمی کلسیم دارند و کلسیم مورد نیاز بدن را به طور کامل تامین نمی کنند. در کنار این مکملها برای مصرف کلسیم در بارداری، باید کلسیم را از طریق غذایی که می خورید نیز تامین کنید. مکملها با برندهای متفاوت مقادیر متفاوتی ویتامین و مواد معدنی دارند، قبل از استفاده از هر نوع برندی با پزشک خود مشورت کنید.
  • مکملها ی کلسیم سیترات:اگر در خوردن کلسیم مشکل دارید و یا در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا در دوران بارداری قرار دارید این مکملها بسیار مفید است.
  • مکملها ی کلسیم کربونات:این مکملها دارای ماده ای فعال مانند تومز است. اگر از تومز برای رفع سوزش سر معده استفاده می کنید این مطلب را با پزشک خود در میان بگذارید تا به شما بگوید چه مقدار از آن را مصرف کنید. این مکملها سرشار از کلسیم هستند.

در پایان به یاد داشته باشید دوران بارداری دوران بسیار حساسی است. برای مصرف کلسیم در بارداری با مشورت پزشک استفاده از مکملها را شروع کنید و از مصرف سرخود هر مکملی بپرهیزید!

برای تهیه قرص کلسیم به کجا مراجعه کنم؟

برای تهیه بهترین مکمل های دارویی مانند قرص کلسیم می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.