مکمل تقویت قوای جنسی

حلزون تراپی چیست و چه فایده ای برای پوست دارد؟

حلزون تراپی

شاید برای شما هم بارها پیش آمده که با عبارت حلزون تراپی برخورد کرده باشید. یکی از روش های عجیب و کمی دور از ذهن برای بهبود سلامت پوست حلزون تراپی یا حلزون درمانی است. این روش می تواند برای بسیار مشمئز کننده و برای بسیاری جذاب باشد. در مقاله امروز به چگونگی انجام حلزون تراپی و مزایای آن برای پوست می پردازیم.

مراقبت از پوستشما می توانید جهت خرید محصولات مراقبت از پوست از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

حلزون تراپی چیست؟

حلزون تراپی روشی است که از سالیان دور در بسیاری از کشورهای آسیایی برای داشتن پوستی زیبا انجام می شده است. حلزون تراپی به این صورت انجام می شود که حلزون را بر روی پوست قرار می دهند و این حلزون با حرکت بر روی پوست مخاطی را ترشح می کند. از آنجا که مخاط حلزون شامل انواع آنتی اکسیدان ها، پروتئین ها و سایر مواد ضروری برای پوست است، می تواند نقش مهمی در بهبود پوست ایفا کند.

تاریخچه استفاده از خواص مخاط حلزون

استفاده از مخاط حلزون برای درمان پوست به دوران یونان باستان باز می گردد. در آن دوره پزشک معروف بقراط به بیماران خود توصیه می کرد برای رفع التهاب از شیر ترش و حلزون له شده استفاده کنند. بعدتر کشاورزان شیلیایی که با حلزون سر و کار داشتند متوجه شدند تماس دست آنها با مخاط حلزون باعث نرم شدن پوستشان شده است و این چنین آوازه مخاط حلزون همه جا راه یافت و رفته رفته حلزون و مخاط آن راه خود را در صنعت زیبایی باز نموند.

حلزون تراپی چگونه انجام می شود؟

حلزون تراپی ابتدا با پاکسازی پوست آغاز می شود و سپس با تونر و ماساژ پوست با محصولات حاوی مخاط حلزون این کار ادامه می یابد. در حلزون تراپی سنتی از حلزون های واقعی استفاده می شود؛ حلزون ها را روی پوست صورت قرار می دهند و اجازه می دهند روی پوست حرکت کنند و مخاط خود را روی پوست بریزند.

مخاط حلزون چه ویژگی هایی دارد؟

استفاده از مخاط حلزون به دلیل خواص بی نظیر آن است که در ادامه به آنها می پردازیم:

  • حاوی مواد مغذی است: مخاط حلزون سرشار از موادی همچون گلیکوپروتئین، پپتیدهای ضد میکروب، هیالورونیک اسید و مس می باشد که برای پوست بسیار مفید هستند.
  • خواص ضد پیری دارد: موسین یا مخاط حلزون می تواند باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین پوست، کاهش آسیب رادیکال های آزاد، حفظ میزان آب پوست و ترمیم بافت های آسیب دیده پوست گردد.
  • به تسکین پوست ملتهب یاری می رساند: در موسین حلزون آلانتوئین وجود دارد که می تواند پوست تحریک شده را تسکین دهد و به بهبود آسیب پوست یاری رساند.
  • حاوی مقدار بالای آب است: مخاط حلزون حاوی 91 تا 98 درصد آب است و نقش مهمی در آبرسانی پوست دارد.
  • موثر در درمان انواع مشکلات پوستی است: مشکلاتی نظیر چین و چروک، روزاسه، خشکی پوست، ترک پوست، علائم سوختگی، لکه های پیری، برآمدگی های پس از اصلاح با تیغ و زگیل را می توان با استفاده از مخاط حلزون برطرف کرد.

حلزون تراپی

در حلزون تراپی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

حلزون تراپی عوارض خاصی برای فرد ندارد اما باید توسط فرد متخصص اینکار صورت گیرد. توصیه می شود اینکار در خانه و توسط افراد بی تجربه انجام نشود. اگر شخص می خواهد در خانه اینکار را انجام دهد باید به نکات زیر توجه کند:

  • ابتدا حلزون را بر روی قسمتی از پوست خود قرار دهید اگر دچار حساسیت پوستی نشدید می توانید حلزون درمانی را کامل انجام دهید.
  • نوع حلزون مورد استفاده را بشناسید. معمولا حلزون های داخل باغ یا باغچه غیر سمی هستند و خطری ندارند.
  • برخی حلزون ها ممکن است دچار تب حلزون باشند که قابل انتقال به انسان است. به همین دلیل باید از عدم بیمار بودن حلزون اطمینان داشته باشید.
  • گاهی حلزون ها هنگام حرکت روی پوست ممکن است پوست را گاز بگیرند اما این گاز بسیار خفیف است و جای نگرانی ندارد.
  • فاصله بین حلزون تراپی بهتر است از 6 ماه کمتر نباشد زیرا ممکن است صدماتی به پوست وارد شود.
  • کیفیت مخاط حلزون می تواند با توجه به شرایط محیطی و نوع استخراج لجن حلزون متغیر باشد. به همین دلیل توجه به این نکته بسیار مهم است.

آیا می توان از محصولات مراقبتی پوست برای بهره بردن از خواص حلزون استفاده کرد؟

بله، بسیاری از محصولات مراقبتی پوست که در ادامه می آیند می توانند حاوی مخاط ارزشمند حلزون باشند و خواص آن را به پوست برسانند:

  • کرم های مرطوب کننده: کرم های حاوی موسین حلزون می توانند نقش مهمی در برطرف کردن خشکی پوست داشته باشند.
  • ماسک های صورت: ماسک های حاوی موسین استفاده راحتی دارند و بافت آنها نیز لزج و موسینی نیست. به همین دلیل می توانند انتخاب مناسبی برای تقویت پوست باشند.
  • سرم های قوی: استفاده از سرم های حاوی مخاط حلزون می تواند یکی از روش های موثر برای بهره بردن از خواص موسین باشد.

حلزون تراپی

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.