مکمل تقویت قوای جنسی

لاکتوفم هم خانواده پروبیوتیک ها

لاکتوفم

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که در صورت مصرف یا استفاده از بدن برای سلامتی مفید هستند. آنها را می توان در ماست و سایر غذاهای تخمیر شده، مکمل های غذایی و محصولات زیبایی یافت. اگرچه مردم اغلب باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها را به عنوان “میکروب” مضر تصور می کنند، اما بسیاری از آنها در واقع مفید هستند.

برخی از باکتری ها به هضم غذا، تخریب سلول های بیماری زا یا تولید ویتامین ها کمک می کنند. بسیاری از میکروارگانیسم های موجود در محصولات پروبیوتیک مشابه میکروارگانیسم هایی هستند که به طور طبیعی در بدن ما زندگی می کنند.

لاکتوفم چیست؟

لاکتوفم یک فرمول سین بیوتیک (پروبیوتیک + پری بیوتیک) است که برای خانم ها و دختران مناسب است و حاوی مقادیر بالایی از 7 سویه باکتریایی ایمن و مفید به همراه فروکتولیگوساکارید به عنوان پری بیوتیک است. طبق بررسی های علمی، لاکتوباسیل ها پس از ورود و تکثیر در دستگاه گوارش، این توانایی را دارند که از طریق پرینه به محیط واژن مهاجرت کرده و در نتیجه به دستگاه تناسلی رسیده و در آنجا مستعمره شوند. سویه ها و پری بیوتیک های مورد استفاده شامل موارد زیر است:

 • لاکتوباسیلوس فرمنتوم
 • لاکتوباسیلوس پلانتاروم
 • لاکتوباسیلوس
 • اسیدوفیلوس

ویتامین و مواد معدنیشما می توانید جهت خرید قرص ویتامین و مواد معدنی به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

موارد مصرف لاکتوفم

مصرف لاکتوفم در هر شرایطی می تواند مفید باشد، اما اثرات مفید این محصول در شرایط زیر مشهودتر است:

 • در زمان مواجهه با عفونت های دستگاه تناسلی، برای افزایش اثرات داروها (آنتی بیوتیک ها و ضد قارچ ها) و کمک به درمان.
 • در پایان دوره درمانی برای برقراری مجدد تعادل فلور طبیعی و جلوگیری از عود عفونت های دستگاه تناسلی.
 • کمک به پیشگیری و درمان عفونت های دستگاه ادراری (UTI) در خانم ها و دختران.
 • کاهش علائم یائسگی مانند خشکی واژن و کمک به افزایش ترشحات واژن و پیشگیری از UTI.
 • در دوران بارداری، برای پیشگیری از دیابت بارداری و کاهش خطر ابتلا به آلرژی در نوزادان.

چه نوع باکتری هایی در پروبیوتیک ها وجود دارند؟

پروبیوتیک ها ممکن است حاوی انواع مختلفی از میکروارگانیسم ها باشند. شایع ترین باکتری ها به گروه هایی به نام لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم تعلق دارند. سایر باکتری ها نیز ممکن است به عنوان پروبیوتیک مورد استفاده قرار گیرند و از مخمرهایی مانند ساکارومایسس بولاردی نیز استفاده می شود.

انواع مختلف پروبیوتیک ها ممکن است اثرات متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال، اگر نوع خاصی از لاکتوباسیلوس به پیشگیری از بیماری کمک می کند، لزوماً به این معنی نیست که نوع دیگری از لاکتوباسیلوس یا هر یک از پروبیوتیک های بیفیدوباکتریوم همین کار را انجام می دهد.

آیا پری بیوتیک ها همان پروبیوتیک ها هستند؟

نه، پری بیوتیک ها مانند پروبیوتیک ها نیستند. پری بیوتیک ها اجزای غذایی غیرقابل هضم هستند که به طور انتخابی رشد یا فعالیت میکروارگانیسم های مطلوب را تحریک می کنند.

سین بیوتیک ها چیست؟

سین بیوتیک ها محصولاتی هستند که پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها را ترکیب می کنند.

پروبیوتیک ها چگونه  عمل می کنند؟

پروبیوتیک ها ممکن است اثرات مختلفی در بدن داشته باشند و پروبیوتیک های مختلف ممکن است به روش های مختلفی عمل کنند. با مصرف پروبیوتیک ها ممکن است:

 • به بدن خود کمک کنید تا جامعه ای از میکروارگانیسم ها را سالم نگه دارد
 • به جامعه میکروارگانیسم های بدن خود کمک کنید پس از ایجاد اختلال به وضعیت سالم بازگردند.
 • با تولید موادی که اثرات مطلوبی دارند بر پاسخ ایمنی بدن خود تأثیر بگذارید.

علم در مورد اثربخشی پروبیوتیک ها برای شرایط سلامتی چه چیزی نشان داده است؟

تحقیقات زیادی در مورد پروبیوتیک ها انجام شده است، پروبیوتیک ها برای اهداف مختلف سلامتی، از جمله پیشگیری از اسهال مرتبط با آنتی بیوتیک (از جمله اسهال ناشی از کلستریدیوم دیفیسیل)، پیشگیری از انتروکولیت نکروزان و سپسیس در نوزادان نارس، درمان قولنج نوزاد، درمان بیماری پریودنتال، و القاء حفظ بهبودی در کولیت اولسراتیو موثر عمل کرده است.

لاکتوفم

علائم نیاز به پروبیوتیک چیست؟

تحقیقات نشان می‌دهد که پروبیوتیک‌ها فواید زیادی برای سلامتی دارند و احتمالاً در تسکین بسیاری از بیماری‌های مزمن مؤثر هستند. در زیر برخی از علائم وجود دارد که نشان می دهد ممکن است بهتر باشد از این باکتری های مفید بهره مند شوید.

1. علائم سلامتی غیر اختصاصی را تجربه می کنید، مانند: مه مغزی، کاهش حافظه یا اختلال عملکرد شناختی درد شکم، تغییر مدفوع، یا گاز و نفخ بیش از حد خستگی مزمن و اختلالات خواب اختلالات خلقی، افسردگی یا اضطراب

2. یک علت پزشکی واضح برای علائم شما شناسایی نشده است. اغلب مکمل‌های پروبیوتیک می‌توانند به اختلالات عملکردی روده و سایر علائم سلامت مبهم که معمولاً از تشخیص مرسوم دور می‌شوند کمک کنند.

3. با بهبود رژیم غذایی، بهداشت خواب و رژیم ورزشی، سبک زندگی سالم تری را در پیش گرفته اید. با این حال، شما هنوز تسکین علائم سلامتی خود را تجربه نمی کنید.

فواید پروبیوتیک ها چیست؟

رابطه بین سلامت دستگاه گوارش و سلامت کلی ما بسیار مهم است و میکروبیوم روده متعادل یکی از عوامل کلیدی در داشتن سلامتی خوب روده است. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که عدم تعادل در فلور روده ما ممکن است به بسیاری از علائم سلامتی کمک کند، از جمله:

 • یبوست، اسهال یا سایر تغییرات مدفوع
 • درد شکم، گاز زیاد و نفخ رفلاکس
 • اسید و سوزش سر دل
 • خستگی، مه مغزی و مسائل شناختی
 • اضطراب و افسردگی و بیخوابی
 • شرایط پوستی مانند آکنه، اگزما، بثورات پوستی و پسوریازیس
 • عدم تعادل هورمونی
 • اختلالات تیروئید
 • درد مفاصل

اینها تنها تعدادی از علائم رایجی هستند که ممکن است نشان دهنده سلامت ضعیف روده و مشکل عمیق تر میکروارگانیسم های ساکن در دستگاه گوارش شما باشد. خوشبختانه، تحقیقات نشان می دهد که پروبیوتیک ها در بازگرداندن تعادل باکتری ها در روده بسیار مفید هستند. این بدان معنی است که آنها می توانند باکتری های سالم در دستگاه گوارش را دوباره پر کنند، در حالی که با پاتوژن های روده و سموم مبارزه می کنند.

پروبیوتیک ها همچنین سطح التهاب را در دستگاه گوارش ما کاهش می دهند و می توانند یک پاسخ ایمنی سالم را بازیابی کنند . هنگامی که التهاب روده کنترل نشده باشد، می تواند منجر به مشکلات گوارشی مانند سندرم روده نشت کننده، عدم تحمل غذایی و بیماری التهابی روده (IBD) شود.

تغییر عملکرد سیستم ایمنی در سیستم گوارش می تواند به همه این اختلالات کمک کند، که اغلب با تعداد بی شماری از GI و علائم خارج روده ای همراه هستند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که پروبیوتیک ها در بهبود علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) بسیار موثر هستند، مانند:

 • گاز و نفخ
 • درد شکم
 • اسهال
 • یبوست مزمن

سویه های پروبیوتیک می توانند به اصلاح دیس بیوز و رشد بیش از حد باکتری های روده که مشخصه رشد بیش از حد باکتری روده کوچک (SIBO) است کمک کنند. این باکتری های سالم حتی به کاهش علائم دستگاه گوارش فوقانی مانند رفلاکس و سوء هاضمه کمک می کنند.

جدای از علائم گوارشی، علائم نیاز به پروبیوتیک چیست؟

مزایای سلامتی پروبیوتیک ها به سیستم گوارش محدود نمی شود، زیرا پروبیوتیک ها ممکن است علائم زیر را نیز کاهش دهند:

 • آکنه و درماتیت
 • عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی (مانند سرماخوردگی)
 • آلرژی فصلی
 • ژنژیویت و بیماری پریودنتال عفونت های واژن و عفونت های قارچی
 • مقاومت به انسولین، میل به قند و دیابت نوع 2
 • سطح کلسترول بالا

لاکتوفم

عملکرد مثبت پروبیوتیک

پروبیوتیک ها می توانند بر تولید انتقال دهنده های عصبی در روده ما تأثیر بگذارند، مانند سروتونین، که می تواند خلق و خوی ما را بهبود بخشد (و حرکات روده ما را تنظیم کند). ممکن است تا حدی به همین دلیل باشد که تحقیقات نشان می دهد پروبیوتیک ها در کاهش اختلالات خلقی مانند اضطراب و افسردگی موثر هستند.

بسیاری از علائم سلامتی غیر اختصاصی و شرایط مزمن وجود دارد که نشان می دهد استفاده از پروبیوتیک سودمند است. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، یکی از بهترین نشانه‌هایی که نشان می‌دهد به این باکتری‌های سالم نیاز دارید، علائم مزمنی هستند که تنها با تغییر سبک زندگی از بین نمی‌روند.

علاوه بر این، پروبیوتیک ها زمانی که به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی جامع، پس از اجرای عادات سبک زندگی سالم مورد استفاده قرار گیرند، احتمالاً بهترین عملکرد را دارند. موارد زیر به چند روش می پردازد که از طریق آنها می توانید این تغییرات را ایجاد کنید و از نگرانی های مزمن سلامت خود رهایی پیدا کنید.

پروبیوتیک ها به دلیل اثرات درمانی گسترده خود شناخته شده هستند. ما توصیه می کنیم از درمان با پروبیوتیک سه گانه استفاده کنید، که شامل مصرف سه دسته اصلی پروبیوتیک ها به طور همزمان است تا تعادل سالم را به میکروبیوتای روده بازگرداند. برای بهترین نتیجه از هر یک از موارد زیر استفاده کنید.

ترکیبی از سویه های پروبیوتیک بیفیدوباکتریوم و لاکتوباسیلوس و ساکارومایسس بولاردی پروبیوتیک های مبتنی بر خاک، به ویژه آنهایی که حاوی سویه های باسیلوس هستند استفاده همزمان از هر سه نوع پروبیوتیک به آنها اجازه می دهد تا برای بهترین اثرات سلامتی به طور هم افزایی عمل کنند. علاوه بر این، پروبیوتیک ها بی خطر هستند، حداقل عوارض جانبی ندارند و به راحتی در پروتکل بهداشتی شما اعمال می شوند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.