Menu
Your Cart

قرص مفاصل و استخوان

توضیحات دسته‌بندی

قرص مفاصل و استخوان

مفاصل و استخوان!

قسمت عمده ای از بدن انسان را مفاصل تشکیل می دهند. محل قرارگیری استخوانها در کنار هم را مفصل می گویند. در واقع مفاصل توانایی حرکت را در بدن انسان به وجود می آورند. این توانایی سبب می شود اسکلت بدن شکل بگیرد و بتواند بر محیط پیرامون خود اثر بگذارد. استخوانها در محل اتصال به مفصل قدری بزرگتر می شوند. با این کار حجم تماس افزایش پیدا می کند و سبب حرکت بهتر و پایداری بیشتر می شود. مفصل یکی از مهمترین بخش های سیستم حرکتی بدن است و در صورت بروز مشکل حرکت انسان را با اختلالات زیادی رو به رو می کند. به طور کلی سه نوع مفصل در بدن انسان وجود دارد:
  • مفصل متحرک یا دی آرتروز
  • مفصل نیمه متحرک یا آمفی آرتروز
  • مفصل بدون حرکت یا سین آرتروز
اگر در هر یک از این نواحی مشکلی پیش بیاید، پزشک قرص مفاصل و استخوان را تجویز می کند که باید مطابق با دستورالعمل مصرف شوند.

بیماری های مفاصل و استخوان

شایع ترین بیماری های مفصلی و استخوانی به شرح زیر هستند:
  • استئورآتریت: در این بیماری غضروف مفصلی دچار آسیب می شود و همین امر سبب می شود استخوانها بر روی یکدیگر قرار گیرند و بلغزند. انواع قرص مفصل و استخوان برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری وجود دارند که با شروع این بیماری باید مصرف آنها به سرعت آغاز شود.
  • استئوپروریس ( پوکی استخوان): این بیماری معمولا با افزایش سن آغاز می شود و یکی از نتایج کمبود کلسیم در بدن است. این بیماری شکنندگی استخوان را بالا می برد و همین امر مشکلات زیادی را برای بیمار به وجود می آورد. انواع قرص مفاصل و استخوان وجود دارند که برای کنترل بیماری پوکی استخوان بسیار مفید هستند. یکی از روشهای جلوگیری از ابتلا به این بیماری مصرف کلسیم به اندازه کافی در تمامی سنین است.
  • رماتیسم مفصلی: نوعی بیماری است که سبب بروز درد، سفتی و تورم در مفاصل می شود. این بیماری درد زیادی را بر بیمار متحمل می کند. انواع قرص مفاصل و استخوان برای پیشگیری از پیشرفت بیماری و درمان آن وجود دارد اما بهتر است قبل از شدت گرفتن بیماری درمان آغاز گردد.
  • نقرس: هنگامی که میزان اسید اوریک خون بالا می رود، این اسید به صورت کریستالهای تیز در بدن رسوب می کند و درد زیادی را در مفاصل ایجاد می کند. مصرف بی رویه گوشت قرمز یکی از دلایل بروز این بیماری است.
همانطور که تا بدین جا مشخص شده است، رژیم غذایی جایگاه ویژه ای در جلوگیری از بروز انواع بیماری های مفصلی و استخوانی دارد. پیروی از رژیم غذایی سالم سبب می شود استخوانها و مفاصل وضعیت مناسبی داشته باشند و به بیماری های مختلف دچار نشوند.

قرص تقویت مفاصل و استخوان

بدن انسان برای حرکت ساخته شده است نه بی تحرکی و نشستن! این امر در ساختار بدن به خوبی مشهود است. اسکلت بدن و مفاصل بدن به گونه ای طراحی شده اند تا تحرک را در انسان به خاطره دلچسبی تبدیل می کنند. به همین دلیل تقویت مفاصل و استخوانها باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا در صورت بروز بیماری انسان دیگر قادر به حرکت نیست و زندگی فرد به طور کلی مختل می شود. انواع قرص مف