مکمل تقویت قوای جنسی

مصرف قرص آریمیدکس در بدنسازی

arimidex 2

قرص آریمیدکس در سال 1995 به عنوان درمان سرطان سینه در زنان یائسه تایید شد. آرمیدکس با کاهش تولید استروژن، هورمون زنانه که رشد آن باعث تحریک تومورهای سرطانی در زنان می شود، با سرطان سینه مبارزه می کند.

بسیاری از بدنسازان به دلیل این که آریمیدکس یک داروی مسدود کننده استروژن است، از این دارو استقبال می کنند. زیرا برای درمان تورم بافت سینه (ژنیکوماستی) در کسانی که از استروئید های آنابولیک استفاده می کنند موثر است.

استروئیدهای آنابولیک به افزایش توده عضلانی کمک می کنند. تحقیقات نشان داده است که بدن ما استروئیدهای آنابولیک را به استروژن تبدیل می کند. افزایش سطح استروژن به نوبه خود منجر به ژنیکوماستی می شود. در این شرایط مصرف آریمیدکس مثمرثمر است.

آریمیدکس چیست؟

آریمیدکس که با نام شیمیایی آناستروزول شناخته می شود، یک مهارکننده آروماتاز است. آنزیم آروماتاز مسئول تولید استروژن در بدن است. این دارو با مهار آن، سطح استروژن را در بدن کاهش می دهد.

بسیاری از بدنسازان از استروئیدهای آنابولیک برای عضله سازی، کاهش چربی و بهبود عملکرد ورزشی استفاده می کنند. چیزی که اکثر مصرف کنندگان استروئید آنابولیک ممکن است ندانند این است که استروئیدها سطح استروژن را در بدن افزایش می دهند و بدن شما را در معرض عوارض جانبی جدی قرار می دهند.

مکمل پروتئینشما می توانید جهت خرید پودر پروتئین به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چرا بدنسازان از قرص آریمیدکس استفاده می کنند؟

بدنسازان از این دارو به عنوان یک درمان پس از دوره های استروئیدی استفاده می کنند زیرا از تولید استروژن جلوگیری می کند.

استروژن عملکردهای حیاتی زیادی در بدن دارد، چه در مردان و چه در زنان. اما سطوح بالای آن در سیستم مردان منجر به ژنیکوماستی یا رشد سینه می شود. این چیزی است که آریمیدکس به جلوگیری از آن کمک می کند.

آریمیدکس این کار را با کاهش تولید استروژن در بدن انجام می دهد. این به نوبه خود باعث کاهش دریافت هورمون زنانه به بافت سینه می شود.

فواید آریمیدکس

مزایای آریمیدکس برای مردان

این دارو با مهار آنزیم آروماتاز و کاهش تولید استروژن به پیشگیری از ژنیکوماستی کمک می کند. به خاطر داشته باشید که مزایای آریمیدکس به پیشگیری از ژنیکوماستی محدود نمی شود. این دارو همچنین ممکن است از ناباروری، اختلال نعوظ و افسردگی در مردان جلوگیری کند. همه اینها عوارض جانبی استروئید های آنابولیک است.

طبق یک تخمین، ژنیکوماستی یکی از شایع ترین اختلالات سینه در مردان است. ژنیکوماستی یا به دلیل تغییرات نامنظم هورمونی در مردان ایجاد می شود یا به دلیل استفاده از استروئیدهای آنابولیکی.

صرف نظر از علت، این دارو به جلوگیری از این وضعیت کمک می کند. این کار را با کاهش سرعت تولید استروژن که بافت‌های سینه برای رشد به آن نیاز دارند، انجام می‌دهد. با انجام این کار، این دارو به درمان مشکل ژنیکوماستی کمک می کند که برای سال ها بدنسازان را آزار می دهد.

آریمیدکس و درمان ناباروری

مطالعات بررسی شده نشان داده است که سطوح بالای استروژن ممکن است باعث ناباروری در مردان شود. هنگامی که سطح استروژن شما بالا باشد، ممکن است باعث کاهش سطح اسپرم شود. کاهش تعداد اسپرم ممکن است منجر به ناباروری شود. بنابراین کنترل استروژن ضروری است.

این قرص، که در ابتدا برای درمان سرطان سینه توسعه یافته بود، در بازگرداندن باروری مردان به مسیر خود نویدبخش بوده است. این کار را با مهار آروماتاز و با کاهش سرعت تبدیل تستوسترون به استروژن انجام می دهد. این به آریمیدکس کمک می کند تا تولید اسپرم در مردان را بهبود بخشد.

آریمیدکس

تاثیر آریمیدکس در اختلال نعوظ مردان

برای بدنسازانی که وزنه می زنند ارتباطی بین اختلال نعوظ و وزنه زدن آن ها وجود ندارد. در واقع استفاده آن ها از استروئیدهای آنابولیک و داروهای مشابه است که ممکن است به توانایی آنها برای دستیابی و حفظ نعوظ به اندازه کافی در رابطه جنسی آسیب برساند.

یک مطالعه نشان داده است که این دارو ممکن است اختلال عملکرد جنسی را در مردان بهبود بخشد. این مطالعه که بر روی مردانی که با مشکلات جنسی مبتلا به هیپوگنادیسم و صرع مواجه بودند انجام شد، نشان داد که درمان 3 ماهه با آریمیدکس عملکرد جنسی را در 72 درصد از شرکت‌کنندگان بهبود بخشید.

اثرات جانبی آریمیدکس

  • سردرد
  • استفراغ
  • در موارد نادر واکنش آلرژیک

به یاد داشته باشید که بیشتر این عوارض جانبی معمولاً خفیف هستند، البته تا زمانی که به دوز توصیه شده پایبند باشید.

عوارض جانبی آریمیدکس

عوارض جانبی مرتبط با استفاده از قرص آریمیدکس مانند داروهای دیگر وجود دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که بر خلاف مواد شیمیایی تحقیقاتی، این دارو مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است. این بدان معنی است که می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که بسیار ایمن تر از سایر مهارکننده های آروماتاز موجود است.

بسیاری از عوارض جانبی مرتبط با استفاده از آریمیدکس خفیف هستند. این عوارض جانبی شامل سردرد، خستگی، درد مفاصل، گرگرفتگی، ضعف و حالت تهوع است. باز هم، بیشتر این عوارض جانبی ماهیت خفیفی خواهند داشت و اگر به دوز توصیه شده پایبند باشید، خود به خود از بین خواهند رفت.

با این حال، این دارو ممکن است برای شما واکنش آلرژیک ایجاد کند. در صورت بروز واکنش آلرژیک به آریمیدکس، علائمی که ممکن است تجربه کنید شامل درد سینه، درد قفسه سینه، ضربان قلب سریع، و تاری دید است. اگر این علائم را تجربه کردید یا شروع به بدتر شدن کردند، توصیه می کنیم بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

دوز و نحوه مصرف قرص آریمیدکس

پس از بررسی اینکه آریمیدکس چیست، چرا بدنسازان از این مهارکننده آروماتاز استفاده می کنند و مزایایی که می تواند برای مردان غیر ورزشی ارائه دهد، وقت آن است که توجه خود را به مهم ترین سوال معطوف کنیم.

روزانه چقدر باید آریمیدکس مصرف کنید؟

متخصصان نشان می دهند که باید 0.5 تا 1 میلی گرم از این دارو در روز را هدف قرار دهید. با توجه به اینکه این دارو بیشتر در قرص های 1 میلی گرمی موجود است. اگر احساس می کنید که دوز توصیه شده برای شما بیش از حد است، می توانید آرمیدکس یا آناستروزول را یک روز در میان مصرف کنید.

اگر می خواهید از آن برای جلوگیری از ژنیکوماستی استفاده کنید، مطمئن شوید که دوره خود را همزمان با دوره استروئید آنابولیک خود ادامه می دهید.

این بدان معنا نیست که شما باید هر دو چرخه را همزمان شروع کنید. در واقع، پیشنهاد می شود که دوره آناستروزول خود را زمانی شروع کنید که دو هفته از دوره استروئیدی گذشته است.

آریمیدکس

آریمیدکس چقدر استروژن را کاهش می دهد؟

طبق گفته محققین، مصرف قرص 1 میلی گرمی قرص آریمیدکس، استروژن را 70 درصد در 24 ساعت اول کاهش می دهد. پس از دو هفته مصرف روزانه، این دارو می تواند استروژن را تا 80 درصد کاهش دهد.

آناستروزول در ابتدا برای درمان سرطان سینه در زنان یائسه ساخته شد. با این حال، در طول سال‌ها، خواص مهارکننده آروماتاز آن توجه بدنسازان را به خود جلب کرده است که مشتاق داروی ایمن هستند که به طور طبیعی سطح استروژن آنها را کاهش دهد. شواهد متعدد نشان می دهد که دقیقاً همین کار را می کند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.