مکمل تقویت قوای جنسی

آیا شما اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت را انجام می دهید؟

آیا شما به اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت مرتکب می شوید؟

یکی از مواردی که سبب می شود ورزشکاران از تمرینات ورزشی خو نتیجه نگیرند اشتباهاتی است که در این زمینه مرتکب می شوند. به همین دلیل توجه به روش اصولی انجام تمرینات ورزشی و استفاده درست از لوازم ورزشی موضوعی است که همگی ورزشکاران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. در این گزارش تلاش می کنیم تا به اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت در باشگاه ها بپردازیم.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

عدم توجه به زمان شروع ورزش

شاید بتوان گفت عدم توجه به زمان شروع ورزش از مهمترین مواردی است که کیفیت انجام تمرینات ورزشی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. به خصوص اگر بخواهید از وسایل ورزشی مانند دوچرخه ثابت استفاده کنید، حداقل باید 5 دقیقه زودتر در کلاس حضور داشته باشید تا اگر مشکل در دوچرخه وجود داشت زمان کافی داشته باشید تا به مسئول باشگاه اطلاع دهید. کارشناسان ورزشی بر این امر تاکید می ورزند که ورزشکارانی که می خواهند از تمرینات ورزشی خود نتیجه بگیرند باید 15 دقیقه قبل از شروع ورزش در باشگاه حضور داشته باشند.

استفاده نادرست از دسته های دوچرخه ثابت

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت چسبیدن محکم به دسته های دوچرخه است. شما باید بدانید که این دسته ها تنها برای حفظ تعادل شما تعبیه شده اند و هرگز نباید وزن کل بالا تنه خود را بر روی این دسته بیاندازید. در نتیجه این امر فشار زیادی به شانه ها و قسمت کمر شما وارد می شود و همین امر زمینه ساز بروز مشکلات زیادی از جمله درد در ناحیه شانه می شود.

عدم تنظیم دسته دوچرخه

یکی دیگر از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت عدم توجه به تنظیم دسته های دوچرخه است. دسته های دو چرخه ثابت باید پایین تر از سطح بدن قرار گیرند تا بالا تنه قوی شود و بتواند تعادل خود را حفظ کند. البته به این موضوع توجه داشته باشید که این دسته ها نباید زیاد پایین باشند. ایده آل ترین حالت برای تنظیم دسته دوچرخه ثابت قرار گیری دسته ها و صندلی در یک راستا است.

عدم تنظیم صندلی دوچرخه ثابت

عدم تنظیم صندلی دوچرخه ثابت

یکی از مواردی که از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت به شمار می رود عدم تنظیم صندلی دوچرخه ثابت است. به طور مثال برخی افراد صندلی دوچرخه را بیش از حد پایین قرار می دهند. در نتیجه از نمی توانند از پدال دوچرخه استفاده کنند و یا برخی از افراد صندلی را بیش از حد بالا قرار می دهند و همین امر رسیدن پا به پدال را با مشل رو به رو می کند و سبب به وجود آمدن مشکلاتی در ران و کشاله ران می شود. گاهی این درد به حدی شدید می شود که ران پا کبود می گردد. برای تنظیم ارتفاع صندلی دوچرخه ثابت به صورت زیر عمل کنید:

 • کنار دوچرخه بایستید
 • کف دست تان را موازی با زمین و بالای استخوان لگن قرار دهید
 • صندلی باید هم ردیف با دست باشد

به همین دلیل حضور حداقل 5 دقیقه قبل از شروع ورزش در باشگاه به شما کمک می کند ورزش خوبی را تجربه کنید.

بلند شدن از روی زین در حین تمرین

یکی دیگر از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت بلند شدن از روی زین است و این امر نشان می دهد که باسن شما به خوبی بر روی زین قرار نگرفته است و بیش از اندازه به سمت جلو رفته است. یکی از دلایل این امر این است که صندلی بیش از به دسته های دوچرخه نزدیک شده است و می تواند منجر به آسیب به زانو شود. زیرا در طول ورزش زانو با ترمز های دوچرخه برخورد می کند.

عدم انجام درست حرکت tap back

شاید بتوان یکی از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت را عدم توجه به قوانین اجرای درست حرکت tap back دانست. در این حرکت شما باسن را به صورت معلق به عقب می برید و بالای صندلی نگه می دارید. این امر به فعال کردن عضلات سرین شما کمک می کند. اما اگر در این حرکت بازوهایتان را خم کنید و بالا تنه تان را به سمت جلو بیاورید، به شانه ها فشاری مضاعف وارد می شود و مزیت این تمرین به طور کامل از دست می رود.

تکان خوردن در هنگام رکاب زدن

یکی دیگر از مواردی که از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت به شمار می رود و اغلب اوقات افراد به آن بی توجه هستند این است که در هنگام رکاب زدن از سمتی به سمت دیگر می روند. این کار تعادل شما را بر هم می زند و سبب می شود بیش از اندازه به دسته های صندلی فشار بیاورید.

فشار به پدال به سمت پایین و عدم کشش به بالا از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت

فشار به پدال به سمت پایین و عدم کشش به بالا

اگر شما پدال ها را به پایین فشار می دهید، اما به سمت بالا نمی کشید، باید بدانید که به یکی از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت دچار هستید. این کار عضلات بدن را به شدت خسته می کند و نمی توانید به مدت زیادی از دوچرخه ثابت استفاده کنید.

اشتباهات رایج دیگر در استفاده از دوچرخه ثابت

تا بدینجا به برخی از اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت پرداختیم. اما هنوز اشتباهات دیگری وجود دارند که باید به آنها توجه داشته باشید. این اشتباهات به شرح زیر هستند:

 • عدم توجه به حرکات و مقاومت بیش از اندازه
 • عدم توجه به حفظ تعادل بدن
 • زیاده روی در استفاده از وزنه های دست
 • عدم توجه به تنفس
 • عدم رکاب زدن در طول تمرینات بالا تنه
 • استفاده از شلوارهای گشاد
 • استفاده از سینه بند ورزشی شل
 • جداسازی کفش ها از رکاب در حالی که روی زین نشسته اید
 • عدم توجه به انجام درست حرکات کششی قبل از شروع استفاده از دوچرخه ثابت

سوالات پرتکرار در استفاده از دوچرخه ثابت

تا بدنیجا تلاش کردیم تا به شما را با روش صحیح از دوچرخه ثابت آشنا کنیم و اشتباهات رایج در استفاده از دوچرخه ثابت را به شما گوشزد کنیم. در این قسمت تلاش می کنیم به برخی از سوالات پرتکرار شما پاسخ دهیم.

آیا استفاده روزانه از دوچرخه ثابت اشتباه است؟

این امر به ویژگی های جسمانی شما بستگی دارد. به طور کلی استفاده روزانه از دوچرخه ثابت مشکلی به همراه ندارد.

زمان معمول استفاده از دوچرخه ثابت چقدر است؟

زمان معمولا برای استفاده از دوچرخه ثابت 3 تا 5 بار در هفته به مدت 30 تا 60 دقیقه است. این زمان می تواند با توجه به شرایط فیزیکی و اهداف ورزشی متغییر باشد.

آیا با استفاده از دوچرخه ثابت می توان چربی های شکم را آب کرد؟

استفاده از دوچرخه ثابت بخشی از تمرینات لازم برای آب کردن چربی های شکم است.

برای تهیه انواع  مکملهای بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.