مکمل تقویت قوای جنسی

عصاره پنجه شیطان چه فوایدی بر سلامتی دارد؟

عصاره پنجه شیطان چه فوایدی بر سلامتی دارد؟

عصاره پنجه شیطان گیاه بومی آفریقای جنوبی است که نام شوم خود را از ظاهرش گرفته است. به طور سنتی، این گیاه برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها مانند تب، درد ، آرتروز و سوهاضمه مورد استفاده قرار می گیرد. منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند حاوی گلیکوزیدهای ایریدوئید است که التهابات را از بین می برد. این گیاه آنتی اکسیدان قوی است که رادیکال های آزا را کاهش می دهد. به همین دلیل استفاده از مکمل های حاوی این عصاره مورد توجه قرار گرفته است و می تواند به کاهش وزن کمک کند.

خواص پنجه شیطان

این گیاه فواید بسیار زیادی بر سلامتی دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

کاهش التهابات

عصاره پنجه شیطان التهابات بدن را به میزان زیادی کاهش می دهد و عفونت را از بین می برد. به طور مثال، پزشکان گیاهی وقتی انگشت بریده می شود و عفونت می کند از این گیاه استفاده می کنند. حتی این گیاه می تواند برای درمان آنفولانزا مفید باشد. عصاره پنجه شیطان سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و می تواند خطر ابتلا به بیماری مزمن را کاهش دهد. از این گیاه می توان برای درمان التهابات مزمن در بیماری های قلبی، دیابت و اختلالات مغزی استفاده کرد. همچنین، این گیاه برای درمان بیماری التهابی روده، آرتریت و نقرس مفید است.

بهبود آرتروز

آرتروز شایع ترین نوع آرتریت است که می تواند چالش های بسیار زیادی را به وجود بیاورد. گاهی التهاب در غضروف ها سبب می شود که آنها متورم و سفت شوند. مطالعات نوین نشان داده اند که عصاره پنجه شیطان می تواند برای کاهش درد ناشی از آرتروز موثر باشد. برای خرید قرص درد عضلات و بهبود آرتروز می توانید از مکمل های زیر استفاده کنید:

بهبود نقرس

نقرس یکی از انواع رایج آرتریت است که با تورم و قرمزی دردناک در مفاصل، معمولا در انگشتان پا، مچ پا و زانو خود را نشان می دهد. این بیماری ناشی از تجمع اسید اوریک در خون است که با تجزیه پورین ها ( ترکیباتی که در برخی از غذاها یافت می شود) ایجاد می شود. برای بهبود نقرس می توان از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی استفاده کرد. کارشناسان بر این عقیده هستند که این دارو برای کاهش التهابات و درد مفید است. مطالعات نوینی که بر روی موش ها انجام شده اند این گیاه می تواند سطح اسید اوریک خون را پایین بیاورد.

خواص پنجه شیطان

بهبود کمر درد

کمر درد یکی از بیماری های مزمنی است که چالش های بسیار زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد. این گیاه دارای اثرات ضد التهابی است که می تواند کمر درد را در روند بهبودی قرار دهد. در یک مطالعه از این گیاه برای درمان کمر درد استفاده شد و نتایج آن پس از 6 هفته نشان می دادند که این گیاه برای درمان درد بسیار موثر است.

کاهش وزن

عصاره گیاه پنجه شیطان می تواند هورمون گرلین اشتها را سرکوب می کند. گرلین توسط معده ترشح می شود و نشان می دهد که وقت غذا خوردن فرا رسیده است. اما این عصاره می تواند هورمون های گرسنگی را از بین ببرد و از گرسنگی جلوگیری شود. ( برای تهیه قرص لاغری و کاهش وزن، قرص چربی سوز و قرص کاهش اشتها می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید).

عوارض قرص پنجه شیطان

مطالعات نشان داده اند مصرف 1 تا 2610 میلی گرم در روز می تواند بی خطر باشد. عوارض جانبی خفیفی از این بیماری گزارش شده اند که شایع ترین آنها اسهال است. عوارض جانبی نادرتر این گیاه واکنش های آلرژیک، سرفه و سردرد است. برخی از افراد در معرض واکنش های شدیدتری قرار دارند که به شرح زیرند:

  • اختلالات قلبی: مطالعات نشان داده است که پنجه شیطان می تواند بر ضربان قلب و فشار خون تأثیر بگذارد.
  • دیابت: این گیاه ممکن است سطح قند خون را کاهش داده و تأثیر داروهای دیابت را تشدید کند.
  • سنگ کیسه صفرا: استفاده از این گیاه تشکیل صفرا را افزایش داده و مشکلاتی را برای کسانی که سنگ کیسه صفرا دارند به وجود می آورد.
  • زخم معده: تولید اسید در معده می تواند با استفاده از این گیاه افزایش یابد که ممکن است زخم معده را تشدید کند.

عصاره پنجه شیطان با داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی، داروهای رقیق کننده خون (وارفارین) و کاهنده اسید معده تداخل دارد.

خرید مکمل دارویی

برای خرید مکمل دارویی مانند قرص تقویت سیستم ایمنی بدن می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.