مکمل تقویت قوای جنسی

شیرین کننده دیابتی چه ویژگی هایی دارد؟

شیرین کننده دیابتی چه ویژگی هایی دارد؟

بیماری دیابت یکی از بیماریهای مزمنی به شمار می رود که می تواند سلامتی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و زمینه ساز ابتلا به بیماریهای دیگر شود. یکی از مواردی که سبب بدتر شدن وضعیت بیماری دیابت می شود استفاده از شکر و یا محصولات شیرین است. به همین دلیل امروزه محصولاتی به نام شیرین کننده دیابتی در دسترس هستند که افراد دیابتی بدون هیچ گونه نگرانی می توانند مورد استفاده قرار دهند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که شیرین کننده برای افراد دیابتی چیست و چه ویژگی هایی دارد! در ادامه به این موضوع می پردازیم.

قرص دیابتشما می توانید جهت خرید قرص دیابت از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

محصولات جایگزین شکر

کارشناسان سلامتی به کسانی که بیماری دیابت دارند هشدار می دهند که به جای استفاده از شکر از جایگرین های شکر یا شیرین کننده دیابتی استفاده نمایند که به شرح زیرند:

  • ساخارین
  • آسپارتام
  • استویا

شیرین کننده های مصنوعی به عنوان محصولات جایگزین قند، شیرین کننده های کم کالری و یا شیرین کننده های غیر مغذی شناخته شده اند. این شیرین کننده ها شیرین هستند اما کالری ندارند. در واقع، باید بدانید که شیرین کننده های مصنوعی چند برابر شیرین تر از قند هستند. به همین دلیل برای شیرین سازی غذاها فقط به مقدار کمی از این محصولات نیاز است. غذاهای تهیه شده با شیرین کننده های مصنوعی کالری کمتری نسبت به غذاهای درست شده با شکر دارند.

 

پودر شیرین کننده کم کالری سوییت اندلوpowder

ویژگی شیرین کننده دیابتی

اکنون بهتر است شما را با ویژگی های این شیرین کننده ها آشنا کنیم. این محصولات بر قند خون اثر نمی گذارند و این مهمترین ویژگی است که سبب شده است افراد دیابتی بتوانند از این محصولات بدون نگرانی استفاده کنند. این محصولات کالری و کربوهیدرات پایینی دارند. به همین دلیل خطر پوسیدگی دندان در اثر استفاده از این شیرین کننده ها بسیار پایین است.

ساخارین

ساخارین اغلب به عنوان جایگزین قند یا شیرین کننده دیابتی به افراد مبتلا به دیابت توصیه می شود. دلیل اصلی آن این است که ساخارین توسط بدن متابولیزه نمی شود و مانند قند تصفیه شده بر میزان قند خون تأثیر نمی گذارد.

آسپارتام

اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید و به دنبال شیرین کننده ای هستید تا سلامت خود را ارتقا دهید می توانید از آسپارتام استفاده کنید. آسپارتام یک شیرین کننده کم کالری است که حدود 200 برابر شیرین تر از قند است اما کالری بسیار کمی دارد. این شیرین کننده برای افراد دیابتی بی خطر است.

استویا

استویا یک شیرین کننده کم کالری است و دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد دیابت است. این شیرین کننده دیابتی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا تایید شده است. برخلاف شیرین کننده های مصنوعی و قند، استویا می تواند سطح گلوکز پلاسما را سرکوب کند و تحمل گلوکز را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این شیرین کننده از برگ گیاهان گیاه استویا ساخته شده است. ویژگی های استویا به شرح زیر هستند:

  • این شیرین کننده تولید انسولین را افزایش می دهد
  • این شیرین کننده اثر انسولین بر غشای سلول را افزایش می دهد
  • این شیرین کننده سطح قند خون را تثبیت می کند

پودر شیرین کننده کم کالری استویا دوبیسDoobis Stevia Zero Calorie Sweetener 50

تاگاتوز

تاگاتوز قند طبیعی دیگری است که محققان آن را به عنوان شیرین کننده دیابتی در نظر می گیرند. مطالعات اولیه نشان می دهد که تاگاتوز دارای ویژگی های زیر است:

  • این شیرین کننده یک داروی ضد دیابت و ضد چاقی است.
  • این شیرین کننده قند خون را کاهش میدهد و انسولین را در بدن فعال می کند.
  • این شیرین کننده در جذب کربوهیدرات ها تداخل ایجاد می کند و این امر به کاهش وزن کمک می کند.

آیا شیرین کننده دیابتی برای سلامتی مضر است؟

همانطور که متوجه شده اید این شیرین کننده ها بدون قند هستند و می توانند برای افراد دیابتی مفید باشند، اما مصرف بیش از اندازه این شیرین کننده می تواند خطراتی را برای سلامتی به همراه داشته باشد. مطالعات نشان داده اند که شیرین کننده های مصنوعی می توانند بر سطح گلوکز خون اثر بگذارند. مطالعه ای در سال 2014 نشان داد مصرف بیش از اندازه این شیرین کننده ها از جمله ساخارین می تواند ترکیب باکتری های روده را تغییر دهد و این موضوع می تواند زمینه ساز ابتلا به سندروم متابولیک شود. به همین دلیل کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند و می خواهند از این محصولات استفاده کنند باید مصرف آنها را مدیریت کنند.

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.