مکمل تقویت قوای جنسی

آیا افزایش وزن با پروتئین ممکن است؟

protein weight gain 1

پروتئین یک ماده مغذی است که بدن برای ساز و کار خود به آن احتیاج دارد. میزان مصرف روزانه پروتئین در مردان 56 گرم و در زنان 46 گرم می باشد. این میزان با توجه به میزان فعالیت فرد می تواند متفاوت باشد. برای ورزشکاران میزان مصرف پروتئین می تواند نسبت به افراد عادی بیشتر باشد زیرا پروتئین برای عضله سازی و حفظ سلامت بدن بسیار مهم است و می تواند در این زمینه ها به بدن یاری رساند. با توجه به اهمیت پروتئین در عضله سازی از مکمل های پروتئین در ورزش بسیار استفاده می شود. در ادامه این مقاله به تاثیر پروتئین و مکمل های پروتئین بر افزایش وزن و عضله سازی خواهیم پرداخت.

مکمل پروتئینشما می توانید جهت خرید مکمل پروتئین وی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

آیا مکمل پروتئین می تواند باعث افزایش وزن شود؟

جواب این سوال به زمان خوردن مکمل پروتئین بستگی دارد. بر اساس یک مطالعه مشخص شد مکمل های پروتئین می توانند به افزایش توده بدون چربی در بدن یاری رسانند و در واقع باعث افزایش وزن شوند در صورتیکه در زمان درستی مصرف شوند. اگر فردی با شکم پر در میان وعده های خود از پودر پروتئین استفاده کند این مسئله باعث افزایش وزن او می شود. در غیر این صورت افزایش وزن با پروتئین ممکن نیست زیرا مکمل پروتئین می تواند باعث لاغری شود.

انواع مکمل های پروتئین و نقش آنها در افزایش وزن

عضله سازی و افزایش حجم به کمک مکمل های پروتئین انجام می شود. مکمل های پروتئین بیشتر شامل پروتئین وی، کازئین و سویا هستند:

  • پروتئین وی: از شیر بدست می آید و حاوی کلیه اسیدهای آمینه برای بدن است و جذب بالایی در بدن دارد.
  • پروتئین کازئین: از شیر بدست می آید و حاوی همه اسیدهای آمینه است اما جذب آن در بدن کند است.
  • پروتئین سویا: پروتئین گیاهی است و شامل همه اسیدهای آمینه می شود. این پروتئین حاوی ایزوفلاون نیز می باشد که برای بدن بسیار مفید است.

چگونه از مکمل های پروتئین برای افزایش وزن استفاده کنیم؟

برای افزایش وزن با کمک مکمل های پروتئینی پیشنهاد می شود از پروتئین وی استفاده شود. هر چند از این پروتئین معمولا برای افزایش دادن متابولیسم بدن و کاهش اشتها، در کنار افزایش توده عضلانی در بدن استفاده می شود اما روش هایی وجود دارد تا از این مکمل برای افزایش وزن استفاده کنید.

چگونه افزایش وزن با پروتئین ممکن می شود؟

برای افزایش وزن با استفاده از پروتئین Whey می توان آن را به نوشیدنی ها و غذاها اضافه کرد. برای اینکه با مصرف این مکمل اضافه وزن داشته باشید باید مقدار کالری دریافتی در روز را افزایش دهید. در واقع باید کالری دریافتی شما بیشتر از کالری سوزانده باشد تا افزایش وزن صورت گیرد.
روزانه می توان از 25 تا 50 گرم پروتئین وی استفاده کرد اما برای افزایش وزن با پروتئین، می توان این مکمل را دو بار در روز و هر بار 20 تا 30 گرم استفاده نمود. می توانید از روش های زیر برای افزایش وزن با پروتئین وی استفاده نمایید:

افزایش وزن با پروتئین

تهیه انواع اسموتی با پروتئین وی

اسموتی ها به نوشیدنی هایی گفته می شود که در آنها از میوه، سبزیجات منجمد، شکلات، بادام زمینی، عسل و… استفاده می گردد. شما میتوانید پودر پروتئین خود را در این نوشیدنی ها بریزید تا با بالا بردن کالری در بدن، به افزایش وزن خود کمک کنید.

ترکیب شیر و پروتئین وی

می توانید برای افزایش وزن با پروتئین، این پودر مکمل را در شیر به جای آب حل کنید. این کار نیز باعث می شود کالری بالاتری دریافت کنید و افزایش وزن داشته باشد. شیر حاوی چربی و مواد مغذی است و می تواند کالری مناسبی به بدن برساند. اگر اضافه وزن بیشتری هدف شماست می توانید از شیر پر چرب استفاده کنید.

ترکیب غذا و پروتئین وی

پروتئین وی قابل افزودن به انواع سوپ، بلغور جو دوسر، پوره سیب زمینی و بسیاری مواد غذایی دیگر است. با اینکار نیز می توانید کالری دریافتی خود را بالا ببرید و اضافه وزن داشته باشید.

آیا برای افزایش وزن با پروتئین نباید ورزش کنیم؟

ورزش راز سلامتی بدن است اما به افرادی که با مشکل لاغری مواجه هستند و برای افزایش وزن تلاش می کنند توصیه می شود ورزش نکنند تا مصرف پروتئین با روش های پیشنهادی باعث اضافه وزن گردد. ورزش باعث کالری سوزی می شود و به همین دلیل با متوقف کردن آن می توان کالری بیشتری را برای اضافه وزن حفظ کرد.

پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشنشما می توانید جهت خرید پودر وی پروتئین فانتوم نوتریشن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

سخن پایانی

استفاده از پروتئین و خصوصا مکمل وی برای کاهش وزن توصیه می شود اما با به کار بستن روش هایی که به آنها اشاره شد می توان افزایش وزن با پروتئین را عملی کرد. باید دقت داشته باشید میزان استفاده از پودر پروتئین باید با نیاز شما تناسب داشته باشد و در حدی باشد که به بدن آسیب نرساند. بنابراین به هیچ عنوان میزان استفاده از این پودر را بالا نبرید و حتما برای افزایش وزن با پروتئین از مربی ورزشی و پزشک خود راهکار بگیرید تا دچار عوارض جانبی نشوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.