مکمل تقویت قوای جنسی

مزایا و عوارض تزریق فیلرها کدامند؟

مزایا و عوارض تزریق فیلرها کدامند؟

فیلر ها یکی از موادی هستند که در صنایع زیبایی بسیار زیاد مورد توجه واقع شده اند. امروزه بانوان و آقایان به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند. اغلب افراد تمایل دارند خود را شبیه به بازیگران هالیوودی بکنند. از همین روی صنعت زیبایی در این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از روشهای پرطرفدار زیبایی استفاده از فیلر ها است. فیلر ها مواد ژل مانندی هستند که به زیر پوست تزریق می شوند.این محصولات برای بهبود مشکلات پوستی و امور زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. از این روش برای درمان حلقه های عمیق زیر چشم، بالا کشیدن گونه ها، حجم دهی به لب ها، هموارسازی خطوط روی لب، رفع خط لبخند و جوانسازی پوست استفاده می شود.

این محصولات از ترکیب مواد مختلفی به دست می آیند که بعضی از آنها طبیعی و بعضی دیگر مصنوعی هستند. یکی از شایعترین موادی که در تولید این مواد ژل مانند بکار می رود اسید هیالورونیک است. فیلر ها محبوبیت زیادی دارند و در بسیاری از امور زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. 

فیلر چیست؟

همانطور که در بالا بدان شاره کردیم، فیلر ها مواد ژل مانندی هستند که قسمت عمده آنها از اسید هیالورونیک تشکیل شده است. این اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد.

لوسیون سفت کننده و ضد افتادگی پوست پریم

شما می توانید جهت خرید لوسیون سفت کننده و ضد افتادگی پوست پریم از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

اسید هیالورنیک موجود در فیلر ها چه تاثیری دارد؟

اسید هیالورونیک ماده ای است که بطور طبیعی در پوست وجود دارد و نقش مهمی را در آبرسانی و حجم دهی به پوست ایفا می کند. تزریق این مواد به صورت سبب زیبایی و رفع مشکلات پوستی می شود. به همین دلیل روشی محبوب در میان بسیاری از افراد به شمار می رود. سایر فیلر های دیگر عبارتند از:

  • فیلرهای حاوی کلسیم هیدروکسی آپاتیت!
  • فیلر هایاسید پلی ال لاکتیک!
  • فیلرهای پلی متیل مت آکریلات!
  • فیلر های حاوی چربی اتولوگ(چربی که از سایر قسمت های بدن شما برداشته می شود)

کلسیم هیدروکسی آپاتیت در فیلرها!

کلسیم هیدروکسی آپاتیت یک ماده معدنی است که بطور طبیعی در ترکیب استخوان های انسان یافت می شود و سالهاست که در صنعت داندانپزشکی و جراحی های ترمیمی مورد استفاده قرار می گیرد. از این ترکیب در فیلر ها نیز استفاده می شود، به همین دلیل این محصولات بسیار پرطرفدار هستند.

پلی ال الاکتیک اسید در فیلرها!

پلی – ال- لاکتیک اسید یک نوع فیلر سنتتیک است که به کلاژن سازی پوست کمک می کند.این فیلر با انواع دیگر آن کمی تفاوت دارد. زیرا نتایج این محصولا به تدریج بر روی صورت مشخص می شوند و حجم دهی آن در  صورت در طی چندماه رخ می دهد. اما به طور کلی  این محصولات، موادی ایمن و موثر هستند که در امور زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلر چیست؟

فیلر ها به کدام قسمتهای بدن تزریق می شوند؟

فیلر ها معمولا برای رفع چروکهای صورت، دور دهان، چشمها، ابروها، لیفت گونه ها و برجسته سازی لبها و رفع چینهای بینی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از این محصولات برای رفع چروکهای چانه، جوانسازی دستها و رفع جای زخم  استفاده می شود. برخی از پزشکان از آنها برای زاویه سازی صورت و رفع نقوص بینی استفاده می کنند.

همچنین اگر جز آن دسته از افراد هستید که با تغییر رژیم غذایی صورتتان بلافاصله لاغر می شود، این روش بسیار موثر است. زیرا با استفاده از این محصولات می توانید فرو رفتگی های صورت را کاملا پر کنید. این روش به شما کمک می کند بدون اضافه وزن و یا استفاده از محصولات چاق کننده صورت که اثرات منفی بر سلامتی دارند، صورت پر داشته باشید.

لیفتینگ

چقدر طول می کشد تا تاثیرات فیلر ها نمایان شود؟

بر خلاف بوتاکس که یک تا دو هفته طول می کشد تا اثراتش بر روی صورت نمایان شود، تاثیرات بصری فیلرها به سرعت بعد از تزریق قابل مشاهده هستند. همین امر یکی از دلایلی است که دنبال کنندگان زیبایی را به طرف استفاده از این محصولات می کشاند.

اثرات فیلر ها چقدر باقی می ماند؟

ماندگاری این ماده به نوع محصول و جایی که تزریق می شود بستگی دارد.اما به طور کلی ماندگاری فیلر ها شش ماه تا دوسال است. ماندگاری این مواد ژل مانند ، با توجه به کیفیت مواد شیمیایی به کار رفته در آنها، حداقل 6 ماه ویا بیشتر است.سپس بتدریج توسط بدن جذب می شوند.

عوامل دیگری مانند میزان حرکت ناحیه تزریقی و متابولیسم منحصر به فرد بدنبر ماندگاری این مواد تاثیر میگذارند . به طور مثال لبها زیاد حرکت می کنند در نتیجه ماندگاری این محصولات در این قسمت کوتاه مدت است. همچنین بعضی بدنها این مواد را با سرعت بیشتری نسبت به دیگران جذب می کنند.

اثرات جانبی استفاده از محصولات چیست؟

فیلر روشی محبوب برای افزایش زیبایی چهره است.اما این امر بدین معنانیست که هیچ اثر بدی بر روی بدن ندارد. این مواد مانند هر مواد دیگر می توانند دارای بعضی از اثرات جانبی باشند. استفاده از این محصولات ممکن است باعث بروز مشکلات جدی مانند:

  • عفونت،
  • انسداد رگها،
  • مرگ بافتها، سکته و یا کوری

شوند. بنابراین پزشکان توصیه می کنند از فیلر های استاندارد برای تزریق استفاده کنید. برای تزریق این محصولات هرگز به سالنهای زیبایی مراجعه نکنید. این مواد باید زیر نظر پزشک متخصص تزریق شوند. بهتر است قبل از انجام اینکار از پزشک مشورت بگیرید و در صورت نیاز این روش زیبایی استفاده کنید.

از محصولات ارزان قیمت با برندهای ناشناس استفاده نکنید. زیر اگر این محصولات استاندارد نباشند بر روی ساختار چهره اثرات منفی می گذارند و این اثرات گاهی قابل جبران نیست.

زیبایی مسئله بسیار مهمی است، اما بهتر است قبل از اقدام به استفاده از روشهای زیبایی روش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبایی خود لذت ببرید.

زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می شود فرد موفق تر عمل کند. به همین دلیل اگر می خواهید در زندگی اجتماعی خود فردی موفق باشید (با رعایت تمامی مطالبی که تا بدین جا به آنها اشاره شد) به زیبایی خود اهمیت بدهید.

برای خرید بهترین محصولات مراقبت از پوست به کجا مراجعه کنم؟

شما می توانید بهترین محصولات مراقبت از پوست مانند برنزه کننده، تونر، شامپو بدن، شوینده صورت، ضد آفتاب، لوسیون، ماسک صورت، مرطوب کننده، پن، کرم دست، آرایش ناخن، مایع لنز را  از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید و در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

نویسنده: دکتر مریم فیض مکتوبی، پزشک

حوزه فعالیت: پوست و زیبایی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.