مکمل تقویت قوای جنسی

آیا گیاه گوارانا برای بیماری های مزمن مانند سرطان مفید است؟

آیا عصاره گوارانا برای بیماری های مزمن مانند سرطان مفید است؟

گیاه گوارانا یک گیاه برزیلی و بومی حوزه آمازون است. این گیاه دارای آثار زیادی بر سلامتی است. میوه گوارانا بالغ به اندازه یک توت است که شکل مشابه به چشم انسان دارد. در این گیاه پوسته قرمز دانه سیاهی را در بر گرفته و توسط یک آریل سفید پوشیده شده است. وقتی این گیاه فرآوری می شود، به صورت پودر در مکمل های دارویی و سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته از این گیاه برای خواص درمانی استفاده می شد.

منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند که این گیاه شامل طیف وسیعی از محرک ها مانند کافئین، تئوفیلین و تئوبرومین است. همچنین، آنتی اکسیدان های قوی مانند تانن، ساپونین و کاتچین در گیاه گوارانا وجود دارند. در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد فواید این گیاه در اختیار شما قرار می دهیم.

گیاه گوارانا سرشار از آنتی اکسیدان است!

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، گیاه گوارانا سرشار از ترکیباتی است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. این موارد شامل کافئین، تئوبرومین، تانن، ساپونین و کاتچین هستند. در واقع، این گیاه ماهیتی مشابه به چای سبز دارد.

آنتی اکسیدان ها می توانند رادیکال های آزاد در بدن را از بین ببرند. این موضوع می تواند برای حفظ سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به بیماری سرطان مفید باشد. همچنین، آنتی اکسیدان ها خطر مشکلات پوستی را به میزان زیادی کاهش می هند.

قرص آنتی اکسیدان

انواع قرص آنتی اکسیدان به شرح زیر هستند:

گوارانا خستگی را کاهش می دهد!

بسیاری از افراد از این گیاه به صورت چای می نوشند. زیرا بر این عقیده هستند که این چای انرژی آنها را بالا می برد و باعث کاهش خستگی و افزایش تمرکز می شود.  در واقع، این گیاه منبع عالی از کافئین است که به حفظ انرژی ذهنی کمک می کند. دانه های گیاه گیاه گوارانه 4 تا 6 برابر بیشتر از قهوه کافئین دارند.

کافئین با مسدود کردن اثرات آدنوزین ( ترکیبی که به آرامش مغز شما کمک می کند) عمل می کند. این ماده به گیرنده های آدنوزین متصل می شود و از فعال شدن آنها جلوگیری می کند. مطالعه ای نشان داد افرادی که از مکمل های حاوی گیاه گوارانا استفاده می کنند، کمتر احساس خستگی می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید گوارانا خستگی روانی ناشی از بیماری سرطان را به میزان زیادی بهبود می بخشد.

گوارانا به یادگیری بهتر کمک می کند!

تحقیقات نشان داده اند که گیاه گوارانا توانایی یادگیری و به خاطر سپردن را افزایش می دهد. مطالعه ای به بررسی اثرات گوارانا بر خلق و خو و یادگیری پرداخت. نتایج این مطالعه نشان می داد کسانی که از این گیاه استفاده کرده اند عملکرد بهتری دارند.

مطالعه دیگری به این موضوع اشاره کرد که گیاه گوارانا همراه با جینسینگ یکی از ترکیبات تقویت کننده مغز است. این گیاه حافظه و عملکرد مغز را بهبود می بخشد و سبب می شود افراد بهتر بر روی وظایف خود در طول روز تمرکز داشته باشند.

قرص تقویت حافظه 

انواع قرص تقویت حافظه به شرح زیر هستند:

گیاه گوارانا سرشار از آنتی اکسیدان است!

گیاه گوارانا باعث کاهش وزن می شود!

چاقی و اضافه وزن از جمله مشکلاتی است که می تواند بر سلامتی اثر بگذارد. مطالعات نشان داده اند اضافه وزن خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله دیابت نوع 2، سرطان و بیماری های قلبی را افزایش می دهد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای مناسب برای کاهش وزن هستند.  با توجه به این موضوع که گوارانا حاوی کافئین است، متابولیسم بدن را بهبود می بخشد و این امر نقش مهمی در چربی سوزی دارد.

قرص لاغری 

انواع قرص لاغری و کاهش اشتها که دارای مجوزهای لازم از سوی سازمان بهداشت هستند به شرح زیرند:

گوارانا برای درمان اسهال مزمن و یبوست مناسب است!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید گیاه گوارانا قرن هاست که به عنوان یک ماده قوی و طبیعی در درمان مشکلات گوارشی مانند اسهال مزمن و یبوست کاربرد دارد.  این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان های گیاهی به نام تانن است که می توانند اسهال را بهبود ببخشند. تانن ها قابض هستند و بافت را منقبض می کنند. در نتیجه اجازه نمی دهند که دیواره های دستگاه گوارش میزان ترشح آب در روده را محدود کنند.

همچنین، با توجه به این موضوع که گوارنان سرشار از کافئین است به عنوان یک ملین قوی عمل می کند. کافئین باعث تحریک پریستالیسیس می شود ( فرآیندی که انقباضات روده را فعال می کند). این امر باعث حرکت محتویات به سمت راست روده می شود و یبوست را برطرف می کند.

گوارانا برای سلامت قلب مفید است!

مطالعات نشان داده اند که گیاه گوارانا برای سلامت قلب مفید است. گوارانا خطر بیماری قلبی را به دو طریق کاهش می دهد.  اول اینمه به نظر می رسد آنتی اکسیدان های موجود در گوارانا به جریان خون کمک می و از لخته شدن خون جلوگیری می کنند. دوم اینکه این گیاه توانایی کاهش کلسترول های بدن را دارد و از تجمع پلاک در شریان های بدن جلوگیری می کند.

گوارانا مسکن است!

یکی از مواردی که سبب شده است استفاده از گیاه گوارانا مورد توجه قرار گیرد، خاصیت تسکین دهندگی درد است. از نظر تاریخی، این گیاه در قبایل آمازون به عنوان مسکن استفاده می شد. کافئین موجود در این گیاه در مدیریت درد نقش دارد و گیرنده های آدونوزین را مسدود می کند.

گیاه گوارنا دارای خواص ضد باکتریایی است!

گوارانا حاوی ترکیبات زیادی است که می توانند باکتری های مضر را مهار کنند یا از بین ببرند. این گیاه می تواند باکتری های اشرشیا کولی را که در روده انسان ها و حیوانات زندگی می کند از بین می برد. این گیاه می تواند باکتریهایی را که باعث اسهال می شوند از بین ببرد. همچنین، گوارانا از تجمع باکتری ها بر روی دندان که باعث پوسیدگی می شوند جلوگیری می کند.

عوارض گوارانا

گیاه گوارانا عوارضی را نیز دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بی خوابی
  • عصبی بودن و بی قراری
  • سوزش معده
  • تهوع
  • استفراغ
  • افزایش ضربان قلب و فشار خون
  • تنفس سریع
  • رعشه
  • هذیان

به همین دلیل از مصرف بیش از حد گیاه گوارانا باید جلوگیری شود.

خرید مکمل های دارویی

اگر می خواهید برای خرید انواع مکمل دارویی مانند قرص تقویت سیستم ایمنی بدن اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.