مکمل تقویت قوای جنسی

آب و صابون بهترین محلول ضد عفونی کننده دست!

آب و صابون بهترین محلول ضد عفونی کننده دست!

امروزه با توجه به شیوع بیماری، شستشوی دستها با آب و صابون اهمیت بسیار زیادی دارد. شستشوی دستها به حفظ سلامت عمومی بدن کمک می‌کنند و از انتقال میکروبها و آلودگی‌ها به درون بدن جلوگیری به عمل می‌آورند. در کنار شستشوی دستها با آب و صابون، انواع محلول‌های ضدعفونی کننده نیز وجود دارند که نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت بدن دارند.

اما ممکن است در این زمینه سوالات متعددی برای مصرف کنندگان پیش بیاید. در این مقاله قصد داریم به سوالات رایج در مورد محلول ضدعفونی کننده بپردازیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی به این محصولات خواهید داشت و با نگاهی باز از آنها استفاده خواهید کرد.

آیا آب و صابون مانند یک محلول ضد عفونی کننده عمل می‌کنند؟

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای شستشوی دستها از زمان گذشته تا به امروز استفاده از آب و صابون بوده است. با توجه به اینکه در این قرن، آب پاکیزه و محصولات شستشو مانند صابون در دسترس هستند، به راحتی می‌توان از این مواد برای پاک کردن دستها از آلودگی استفاده کرد. مطالعات جدید نشان داده‌اند که صابون یک شوینده قوی و یک ضدعفونی کننده موثر به شمار می‌رود و نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت انسان دارد.

روش صحیح شستشو دست با آب و صابون

به طور کلی، صابون به صورت جامد و مایع در دسترس است. اما با توجه به اینکه اگر صابون به صورت جامد باشد، امکان دارد این صابون در دست همه باشد، خطر انتقال آلودگی بالا می‌رود. به همین دلیل بهترین روش استفاده از صابون مایع است. برای شستشو دست به صورت زیر عمل کنید:

  • به اندازه کافی مایع شستشو دست بردارید
  • دست را به اندازه 20 ثانیه بشویید و تمامی بخشهای دست از جمله ناخنها را بشویید
  • سپس دستها را به طور کامل آبکشی کنید، به گونه‌ای که هیچ گونه کفی بر روی سطح دست باقی نماند
  • در پایان دستها را با استفاده از یک دستمال یکبار مصرف تمیز کنید و دستمال را دور بیاندازید

محلول ضد عفونی کننده دست

محلول ضد عفونی کننده دست محصولی است که حاوی الکل 70 درصد است و امکان از بین بردن انواع باکتری و ویروس را از روی سطح دست دارید. این محصول به شکل اسپری نیز موجود است. به این نکته توجه داشته باشید، اگر امکان دسترسی به آب و صابون وجود دارد، استفاده از آب و صابون به استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست ارجحیت دارد.

برای استفاده از محلول ضد عفونی کننده دست به صورت زیر عمل کنید:

  • مقداری از این محلول را بر کف دست بریزید و به خوبی تمامی دست را مالش دهید تا تمامی قسمتهای آن تمیز شود

یکی از معایب استفاده از این محصولات خشکی پوست است. بنابراین در مدتی که از این محلول استفاده می‌کنید، از لوسیونهای چرب و مرطوب کننده استفاده کنید.

معرفی انواع محلول ضد عفونی کننده دست

معرفی انواع محلول ضد عفونی کننده دست

با توجه به شیوع بیماری کرونا، بسیاری از افراد از محلول ضدعفونی کننده دست استفاده می‌کنند. برخی از محبوب‌ترین این محصولات به شرح زیرند:

محصولات ضد عفونی کننده را از کجا سفارش دهیم؟

برخی از محصولات ضد عفونی کننده به شرح زیر هستند:

شما می توانید برای خرید این محصولات به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی این مرکز بهره مند گردید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.