مکمل تقویت قوای جنسی

اگر درد مفاصل آغاز شده است، بیشتر حرکت کنید!

اولین کاری که پس از شروع درد مفاصل انجام می دهید چیست؟

درد مفاصل از بیماری های شایعی است که افراد در فصول پاییز و زمستان از آن بیشتر رنج می برند. این درد باعث می‌‌شود تا زندگی عادی فرد تحت تاثیر قرار گیرد و فرد بر درمان این درد مزمن متمرکز شود. بگذارید از این واقعیت شروع کنیم هنگامی که درد در عضلات  آغاز می شود دیگر نمی توان به راحتی حرکت کرد. حتی انجام ساده ترین کارها  به چالشی بزرگ تبدیل می شود. این درد سبب می شود همه چیز در نظر بیمار تیره و تار شود! هنگامی که لگن شما درد می گیرد و یا زانوی شما سفت می شود و یا پشت شما شروع به لرزش می کند، یعنی درد به اوج رسیده است!

اولین کاری که پس از شروع درد مفاصل انجام می دهید چیست؟

بله! مقداری مسکن ایبوپروفن مصرف می کنید و سپس استراحت می کنید. می خواهید درد را متوقف کنید و همچنین نمی خواهید به مفاصل شما آسیبی وارد شود، درست است؟ به همین دلیل مسکن می خورید و دیگر حرکت نمی کنید! اما بدانید خوردن مسکن اولین اشتباهی است که در هنگام درد در عضلات و مفاصل انجام می دهید. دومین اشتباه چیست؟

بله درست حدس زدید! اگر حرکت کردن را متوقف کنید آسیب زیادی به مفاصل شما وارد می شود. روزنامه نیویورک تایمز به تازگی گزارش داده است که: «یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بیماران هنگام شروع درد در عضلات و مفاصل انجام می دهند این است که حرکت آن قسمتی را که درد می کند محدود می کنند و همین امر مفاصل را ضعیف می کند، در نتیجه شرایط بدتر می شود»

نکات پایانی !

اگر می خواهید درد مفاصل را از بین ببرید، باید حرکت کنید. اکنون ممکن است بگویید گفتن این حرف برای شما راحت است که از درد مفاصل رنج نمی برید. وقتی درد وحشتناک مفاصل شروع می شود تکان دادن آن قسمت از بدن بسیار دشوار است. کاملا حق باشماست. اما خبرهایی وجود دارند که شما باید با آغوش باز بپذیرید.

افراد زیادی بودند که این درد را تجربه کردند، ولی با ادامه ورزش و حرکت درد را از بین برده اند. در هنگام درد به هیچ عنوان نباید پیاده روی، وزنه برداری، یوگا و هر ورزش دیگر را متوقف کنید.

مطمن باشید تمامی اینها به شما کمک می کنند تا درد کاهش یابد. در واقع وقتی مفاصل شما درد می گیرند در حال ارسال پیامی به شما هستند: حرکت را متوقف نکنید! بیشتر حرکت کنید!

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.