مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل حاوی کراتین را به پودری اشتهابرانگیز تبدیل کنید!

مکمل حاوی کراتین را به پودری اشتهابرانگیز تبدیل کنید!

مکمل حاوی کراتین یا کراتین مونوهیدرات مکملی است که تمامی ورزشکاران نام آن را شنیده اند.این مکمل  یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین مکملهای ورزشی در رشته بدنسازی است. مصرف کراتین سبب افزایش سطح هورمون تستسترون در بدن می شود.

کراتین ترکیبی است که به طور طبیعی در سلولهای ماهیچه وجود دارد. غذاهایی با پروتین بالا مانند گوشت قرمز (گوسفندان، خوک) و ماهی حاوی کراتین هستند.

کراتین چه فوایدی بر سلامتی دارد؟

بخش اعظم کراتین در ماهیچه هاست و 5% آن در مغز، کبد و کلیه ذخیره می شود. این ترکیب در بدن به کراتین فسفات تبدیل می شود و در تولید ماده ای به نام آدنوزین تری فسفات نقش چشم گیری دارد. در واقع، آدنوزین تری فسفات انرژی مورد نیاز عضلات را تامین می کند.

به همین دلیل مکمل بدنسازی کراتین اغلب برای افزایش عملکرد عضلات در طول ورزشهای مقاومتی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات نشان می دهند که کراتین برای اغلب افراد مفید است.

مکمل بدنسازی کراتین به عضلات انرژی می بخشد و باعث تغییراتی در کارآیی سلولی می شود، این مکمل برای رشد کوتاه مدت و بلندمدت عضلات موثر است، به همین دلیل مصرف کراتین برای افراد مسن و بی تحرک نیز توصیه می شود. اما ممکن است برخی از افراد در روزهای اولیه استفاده از کراتین حساسیت و یا عوارض جانبی داشته باشند. 

مکمل حاوی کراتین چگونه به شما کمک می کند قوی تر شوید؟

تحقیقات نشان می دهند که استفاده از مکمل بدنسازی کراتین در طول تمرینات مقاومتی می تواند حجم عضلات ضعیف را افزایش دهد و مقاومت بدن را در افراد مسن بالا ببرد. این مکمل می تواند دخایر انرژی و سنتز پروتین را در بدن افزایش دهد. همچنین  کراتین تورم و استرس اکسیداتیو را کاهش میدهد.

تحقیقات دیگر نشان می دهند که مکمل حاوی کراتین می توانند به ورزشکاران جوان کمک کند تا مقاومت بدن را به بالاترین حد ممکن برسانند.این مقدار حداکثر نیرویی است که یک عضله قادر است درطول یک انقباض اعمال کند.

مطالعه ای در سال 2018 بر روی گروهی از جوانان که در هشت هفته تمرینات مقاوتی از مکمل کراتین استفاده کرده بودند، صورت پذیرفت.نتایج حاکی از آن بودند که مقاومت عضلات این افراد در طی دو هفته افزایش پیدا کرده بود.

جامعه بین المللی تغذیه ورزشی اعلام می دارد که مکمل بدنسازی کراتین موثرترین و ارگانیک ترین مکمل غذایی است که می تواند به افزایش مقاومت بدن کمک کند. تحقیقات نشان می دهند که استفاده از کراتین مونوهیدارت در طول تمرینات مقاومتی می تواند حجم عضلات ضعیف را افزایش دهد و مقاومت بدن را در افراد مسن بالا ببرد.

مکمل حاوی کراتین می تواند دخایر انرژی و سنتز پروتین را در بدن افزایش دهد. همچنین مصرف کراتین تورم و استرس اکسیداتیو را کاهش میدهد.

تحقیقات دیگر نشان می دهند که مکمل بدنسازی کراتین  می تواند به ورزشکاران جوان کمک کند تا مقاومت بدن را به بالاترین حد ممکن برساند.این مقدار حداکثر نیرویی است که یک عضله قادر است درطول یک انقباض اعمال کند.

نتایج مطالعات!

مطالعه ای در سال 2018 بر روی گروهی از جوانان که در هشت هفته تمرینات مقاوتی از مکمل بدنسازی کراتین استفاده کرده بودند، صورت پذیرفت. نتایج حاکی از آن بودند که مقاومت عضلات این افراد در طی دو هفته افزایش پیدا کرده بود. جامعه بین المللی تغذیه ورزشی اعلام می دارد که کراتین موثرترین و ارگانیک ترین مکمل غذایی است که می تواند به افزایش مقاومت بدن کمک کند. همچنین مکمل حاوی کراتین هیچ نوع اثر مخربی بر بدن ندارد. کراتین به چند طریق باعث افزایش رشد عضلات می‌شود:

  • باعث افزایش میزان وزنه زدن می‌شود.
  • باعث تحریک سلول‌ها می‌شود.
  • سبب افزایش هورمون‌های عضله‌ساز می‌شود
  • سبب افزایش آب‌رسانی به سلول می‌شود.
  • سبب کاهش تخریب پروتئین می‌شود.
  • سبب کاهش سطح میستاتین می‌شود.

مکمل حاوی کراتین چگونه به شما کمک می کند قوی تر شوید؟

عوارض جانبی مکمل کراتین مونوهیدرات!

این مکمل دارای برخی از عوارض جانبی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

کم آبی و عدم بهبود زخم!

اگر می خواهید از مکمل بدنسازی کراتین استفاده کنید بهتر است عوارض جانبی و یا مواردی را که ممکن است در اثر استفاده از آن رخ می دهد را در نظر داشته باشید.

برخی از افراد بر این باور هستند که مصرف کراتین منجر به کم آبی بدن می شود و بر بهبود زخم اثر می گذارد. البته تحقیقات به هیچ عنوان از این یافته ها حمایت نمی کنند.

تحقیقی در سال 2003 بر روی بازیکنان فوتبال نشان داد که مصرف مکمل بدنسازی کراتین هیچ گونه اثر سویی بر بدن ورزشکاران ندارد و سبب کم آبی نمی شود. بازنگری تحقیق در سال 2009 نیز همین موضوع را تایید کرد. با این وجود بهتر است افرادی که بدن آنها از کم آبی رنج می برد قبل از مصرف مکمل بدنسازی کراتین با پزشک مشورت کنند.

مصرف مکمل بدنسازی کراتین و مشکلات کلیوی!

همین امر در مورد افرادی که از مشکلات کلیوی رنج می برند نیز صادق است. تحقیقات تا به حال هیچ اثرات سویی را در مورد ارتباط مصرف مکمل بدنسازی کراتین گزارش نکرده اند. اما اگر از مشکلات کلیوی رنج می برید بهتر است در رابطه با مصرف این مکمل محتاط باشید و با پزشک مشورت کنید.

مصرف مکمل بدنسازی کراتین در بزرگسالانی که ورزش نمی کنند نباید به طور مستمر استفاده شود!

بزرگسالانی که ورزشکار نبوده اند و می خواهند از این مکمل استفاده کنند بهتر است در مورد مصرف کراتین محتاط باشند زیرا تحقیقات صورت گرفته در این زمینه بسیار محدود است. مصرف مکمل بدنسازی کراتین نباید به صورت مستمر باشد و بهتر است به صورت دوره ای مورد استفاده قرار گیرد.

نکته قابل توجه این است: با توجه به اینکه کراتین با برندهای مختلف به بازار عرضه می شود، استفاده از برندهای معتبر بسیار مهم است.

چگونه مکمل حاوی کراتین را به پودری لذید تبدیل کنیم؟

مکمل حاوی کراتین یکی از موادی است که تحقیقات جامع و وسیعی در مورد آن صورت گرفته است.مصرف این مکمل پودری همراه با انجام ورزشهای منظم عضلانی به شما کمک می کند تا ماهیچه های بزرگتر و قوی تری داشته باشید.

این مکمل مکملی بی طعم است. بی طعم یعنی هیچ اسانس یا طعمی به مکمل بدنسازی کراتین اضافه نشده است و هنگام مصرف حس دلپذیری به شما دست نمی دهد.

بنابراین ترکیب این پودر با آب یک تجربه بسیار عالی به شما نمی دهد. حتی اگر مکمل بدنسازی کراتین را به خوبی در آب حل کنید به مدت طولانی در آب معلق نخواهد ماند.

ترکیب مکمل بدنسازی کراتین با مکملهای دیگر!

یک روش برای خوش طعم کردن این مکمل پودری افزودن آن به مکمل های دیگر است. به روش افزودن مکمل های پودری به یکدیگر ترکیب مکملها می گویند.

برای پوشاندن طعم طبیعی مکمل بدنسازی کراتین، یک قاشق چایخوری (5 گرم) از آن را به پودر دلخواه خود اضافه کنید. دقت داشته باشید که این ترکیبات به خوبی با هم ترکیب شده باشند.

ترکیب مکمل حاوی کراتین با  کربوهیدراتها!

گزینه مناسب دیگر ترکیب یک قاشق چای خوری از پودر مکمل بدنسازی کراتین با آب میوه است. این کار به شما کمک می کند مکمل پودری شما طعم دار بشود و در آب معلق بماند. همچنین می توانید کربوهیدرات ها را به این مکمل پودری اضافه کنید. کربوهیدارتها نقش مهمی در جذب کراتین بازی می کنند.

روزانه یک قاشق غذاچای خوری از این مکمل مصرف کنید!

در کنار ورزش و تمرینات ویژه، برای تاثیرگذاری مکمل بدنسازی کراتین باید آن را روزانه مصرف کنید.به طور کلی پیشنهاد می شود روزانه 5 گرم از این پودر را استفاده کنید که معادل یک قاشق چای خوری است. اما زمان مصرف این مکمل در طول روز مهم نیست. برای تهیه بهترین محصولات دارویی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.