مکمل تقویت قوای جنسی

حالت تهوع در بارداری نشان دهنده سلامت جنین است!

حالت تهوع در بارداری نشان دهنده سلامت جنین است!

حالت تهوع در بارداری که تهوع صبحگاهی نیز نامیده می شود، می تواند نشانه خوبی برای بانوان باردار باشد. مطالعات نشان داده اند که زنان بارداری که حالت تهوع و استفراغ را در سه ماهه اول بارداری تجربه می کنند، در مقایسه با زنانی که این حالت را تجربه نمی کنند، کمتر در معرض سقط جنین قرار می گیرند. در واقع، باید بدانید که حالت تهوع در دوران بارداری نشان می دهد که میزان هورمون های مورد نیاز برای یک بارداری سالم در حال افزایش است و این می تواند نشان دهنده یک بارداری سالم باشد.

anti nausea and vomitingشما می توانید جهت خرید قرص ضد تهوع از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

علت تهوع در دوران بارداری

تحقیقات نشان می دهند که حالت تهوع و استفراغ در بارداری ممکن است به دلیل اثرات گنادوتروپین جفتی انسانی باشد. زنان باردار اندکی پس از اتصال تخمک بارور شده به پوشش رحم، تولید HCG را آغاز می کنند. زنان مبتلا به بیماری تهوع صبحگاهی سطح HCG بیشتری نسبت به سایر زنان باردار دارند. علاوه بر این، زنانی که چند قلو باردار هستند، بیشتر تهوع صبحگاهی را تجربه می کنند و دلیل آن سطح بالای HCG است.

به همین ترتیب، هورمون استروژن ( هورمون دیگری که در دوران بارداری افزایش می یابد) با افزایش شدت تهوع و استفراغ در دوران بارداری همراه است. با این حال باید بدانید که علت تهوع دوران بارداری تماما با ترشح هورمون های بارداری مرتبط نیست. این تهوع می تواند نشانه های از وجود بافت زنده در بدن زنان باشد. اما به یاد داشته باشید که اگر تهوع و یا استفراغ ندارید، نباید نگران باشید. بسیاری از بارداری های سالم هرگز تهوع صبحگاهی را تجربه نمی کنند.

علت تهوع در دوران بارداری

حالت تهوع در بارداری از کی شروع می شود؟

یکی از سوالات پرتکرار زنان باردار در مورد زمان شروع حالت تهوع است! باید بدانید که زمان شروع حالت تهوع در زنانی که باردار می شوند با یکدیگر متفاوت است. به طور معمول حالت تهوع دو هفته پس از گذشت تاریخ اولین قاعدگی شروع می شود. برخی از زنان نیز حالت تهوع را از هفته 6 بارداری متوجه می شوند.

حالت تهوع بارداری در شب و جنسیت جنین

در گذشته که تکنولوژی سونوگرافی برای تشخیص جنسیت جنین وجود نداشت، زنان تلاش می کردند تا با استفاده از روشهای دیگر جنیست جنین خود را تشخیص دهند. در بسیاری از مواقع این تشخیص ها درست بود، اما امروزه توصیه می شود برای تعیین جنسیت تنها به پزشک مراجعه کنید.

یکی از مواردی که در گذشته برای تعیین جنسیت جنین به آن توجه می شد، زمان حالت تهوع در شب بود. به طور کلی، باید بدانید به نظر نمی رسد ارتباط زیادی میان جنسیت کودک و زمان حالت تهوع وجود داشته باشد. با این وجود، برخی از تحقیقات نشان می دهند زنانی که تهوع را در طول شب تجربه می کنند بیشتر احتمال دارد که فرزندان دختر داشته باشند.

تهوع صبحگاهی در بارداری و جنسیت

در همین راستا باید بدانید که تهوع شدید می تواند نشان دهنده جنسیت جنین باشد. معمولا زنانی که تهوع بسیار شدیدی را تجربه می کنند، دارای جنین دختر هستند. دلیل این امر ترشح هورمون های زیاد در بدن مادرانی است که دارای جنین دختر هستند. اما در بدن زنانی که جنین پسر دارند، هورمون های کمتری ترشح می شود، به همین دلیل حالت تهوع کمتری را تجربه می کنند.

درمان حالت تهوع بارداری

با توجه به این موضوع که تهوع بارداری می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد، معمولا راهکارهایی برای کنترل این حالت به زنان توصیه می شود که به شرح زیرند:

 • مصرف چند عدد بیسکوییت خشک در صبح
 • افزایش وعده های غذایی با حجم کم
 • عدم مصرف مایعات فراوان در حین غذا خوردن
 • عدم گرسنگی
 • عدم استفاده از غذاهای پر ادولیه
 • عدم استفاده از قهوه
 • تهویه مناسب اتاق
 • استفاده از غذاهای حاوی کربوهیدرات
 • استفاده از چای و زنجبیل

قرص ضد تهوع بارداری

در کنار پیروی از رژیم غذایی سالم و راهکارهایی که در بالا به آنها اشاره شد، شما می توانید با مصرف قرص های مناسب تهوع بارداری را کنترل کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که مصرف این قرص ها بدون مشورت با پزشک ممنوع است. این قرص ها به شرح زیرند:

 • قرص پرومتازین ( این قرص به صورت خوراکی و تزریقی موجود است و معمولا هر 4 ساعت یکبار باید استفاده شود)
 • قرص متوکلوپرامید ( این قرص به صورت خوراکی و تزریقی موجود است و معمولا هر 8 ساعت یکبار باید استفاده شود)

مکمل های دوران باردای

بهتر است بدانید که شما در این دوران می توانید از مکملهای بارداری استفاده نمایید. این مکمل ها حاوی موادی هستند که ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را به شما می رسانند و از بروز تهوع تا حد زیادی پیشگیری می کنند.

مکمل بارداریشما می توانید جهت خرید مکمل بارداری از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

برای خرید مکمل های بارداری به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید انواع مکمل بارداری مانند مکمل دوران شیردهی بانوان و مکمل پیش از بارداری بانوان می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 • کپسول فرتیل سی ام فرهیون هلث | بهبود میل جنسی و قدرت باروری بانوان و برطرف کننده خشکی واژن
 • قرص پرگنالایف گلدن لایف | تامین نیاز زنان باردار به انواع مواد مغذی، افزایش سطوح انرژی در بدن و حفظ سلامت مادر و جنین

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.