بهترین زمان مصرف مکمل امگا 3 چه زمانی است؟

بهترین زمان مصرف مکمل امگا 3 چه زمانی است؟

در چندین سال گذشته بسیاری از افراد برای ارتقا سلامتی خود به سمت مکملهای حاوی امگا 3 روی آورده اند، به ویژه کسانی که به بیماریهای قلبی مبتلا هستند تلاش می کنند با مصرف این مکملها سلامتی خود را بالا ببرند. این روغن حاوی اسید دوکوزا هگزانوئیک (DHA) و اسید ایکوزاپنتانوئیک (EPA) است که نقش موثری در سلامتی دارد.

بهترین زمان مصرف امگا 3

بهترین زمان مصرف قرص امگا 3 همراه با یک وعده غذایی است تا میزان جذب آن در بدن به حداکثر برسد. به طور ویژه، اگر قرص امگا را با غذاهای چرب مصرف کنید میزان اثربخشی آن را در بدن افزایش می دهید.

فواید امگا 3 بر سلامتی

یافته ها نشان می دهد اسیدهای چرب امگا 3 می توانند به موارد زیر کمک کنند:

  • کاهش تری گلیسیرید
  • کاهش فشار خون بالا
  • جلوگیری از رشد پلاک در عروق
  • کاهش ریتم غیر طبیعی قلب
  • کاهش حملات قلبی و سکته قلبی

میزان مصرف قرص امگا 3

انچمن قلب آمریکا توصیه می کند همه افراد باید حداقل دو بار در هفته در ماهی بخروند. ماهی های سالمون، شاه ماهی، ساردین و قزل آلا بهترین گزینه برای تامین این ماده مهم برای سلامتی هستند. اگر به رژیم غذایی حاوی ماهی دسترسی ندارید، می توانید از مکمل یا قرص امگا 3 استفاده کنید. به ویژه اگر سطح تری گلیسیرید خون شما بالاست و یا مشکلات قلبی دارید، این مکمل می تواند مفید باشد. میزان مصرف این مکمل باید توسط پزشک مشخص گردد، ولی به طور کلی روزانه یک عدد کپسول یا قرص تجویز می گردد.

قیمت و خرید قرص امگاشما می توانید جهت خرید قرص امگا 3 از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

 

امگا 3 و سیستم ایمنی بدن

در روزهای اوج گیری بیماری کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن به مسئله بسیار مهمی در میان مردم تبدیل شده است. باید بدانید که مکمل حاوی این ماده نیز می تواند به عنوان مکملی اثر بخش در تقویت سیستم ایمنی بدن در نظر گرفته شود. این اسید چرب التهابات بدن را کاهش می دهد و با تاثیر بر عملکرد سلولهای ایمنی بدن، مانند سلولهای سفید خون، سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید.

 امگا3 یکی از اجزای مهم غشای سلولهای بدن است و می تواند بر خصوصیت آنها مانند سیالیت غشا و یا نحوه حرکت مایعات در سلولهای بدن اثر بگذارد و آنها را تنظیم نمایید. تحقیقات امروزی نشان می دهند که  این امر می تواند سلولهای ایمنی بدن را تقویت کند و این موضوع به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

امگا 3 و پیشگیری از آلزایمر

مطالعات متعددی به بررسی میزان اثربخشی این اسید چرب بر قدرت حافظه پرداخته اند و همه مطالعات بر این امر تاکید می ورزند کسانی که به طور مستمر از این اسید چرب استفاده می کنند در آزمون حافظه نمره بالاتری را کسب می کنند و کمتر به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند.

اثر بیسموت ساب سالیسیلات بر بهبود گوارش بدن

امگا 3 و اشتها

این اسید چرب متابولیسم بدن را افزایش می دهد و به کاهش وزن افراد کمک می کند. در قدم اول باید بدانید که این اسید می تواند اشتها را به میزان زیادی پایین بیاورد. همین امر سبب می شود که افراد میلی به مصرف غذا نداشته باشند. به همین دلیل مصرف این مکمل می تواند برای کسانی که به دنبال لاغری هستند مفید باشد. برای خرید محصولات قرص لاغری و کاهش وزن می توانید از داروخانه آنلاین اقدام به خرید محصولات نمایید.

بهترین زمان مصرف امگا 3

مطالعه ای در همین راستا نشان می داد افراد سالمی که از رژیم لاغری پیروی می کنند و روزانه 3/1 گرم روغن ماهی مصرف می کنند حداقل تا دو ساعت پس از غذا احساس گرسنگی نمی کنند. جالب توجه است که بدایند یک مطالعه در مورد اثرات این روغن نشان داد که روغن ماهی امگا 3 میزان هورمون سیری را در افراد چاق افزایش می دهد، اما میزان همان هورمون را در افراد غیر چاق کاهش می دهد.

امگا 3 را شب بخورم یا صبح؟

با توجه به این موضوع که اثرات مصرف امگا 3 در استفاده طولانی مدت مشخص می گردد، می توانید آن را در هر زمانی از روز مصرف کنید. کارشناسان بر این عقیده هستند تقسیم مصرف مکمل امگا 3 به دو دوز کوچکتر در صبح و شب می تواند رفلاکس اسید را کاهش دهد.

امگا 3 چه مارکی خوبه

یکی از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند مصرف این مکمل را شروع کنند این است که چه مارکی برای تهیه این مکمل معتبر است! در ادامه تلاش می کنیم یکی از بهترین مکمل ها را به شما معرفی کنیم.

قرص تقویت سیستم ایمنی بدنشما می توانید جهت خرید قرص تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

کپسول ژلاتینی امگا 3 1000 میلی او پی دی فارما

این کپسول مکملی مناسب برای تامین نیاز بدن به این اسید چرب است که می تواند بیماریهای قلبی و عروقی را به میزان زیادی کاهش دهد و التهابات بدن را از بین ببرد. کاهش التهابات بدن سبب می شود که بدن در برابر ابتلا به بیماریهای مزمن مقاوم شود و این موضوع برای کسانی که به دنبال حفظ سلامتی خود هستند اهمیت زیادی دارد. از دیگر ویژگی های این مکمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موثر در تقویت حافظه
  • کاهش کلسترول
  • تنظیم فشار خون

مکمل های امگا را از کجا بخریم؟

اگر می خواهید برای خرید قرص امگا اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. محصولات زیر در این داروخانه به فروش می رسند و در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل داده می شوند:

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.