مکمل تقویت قوای جنسی

راهکارهای موثر برای رفع خستگی بدن !

راهکارهای موثر برای رفع خستگی بدن !

برای بسیاری از ما این موضوع اتفاق می افتد که در طی روز احساس خستگی کنیم و نیاز داشته باشیم تا با استفاده از روشهایی این خستگی را کاهش دهیم. به طور کلی مطالعات نشان می دهند که رژیم غذایی ضعیف و یا عدم استراحت کافی دو موضوعی هستند که سبب بروز خستگی دائم در بدن می شوند. به همین دلیل توجه به رژیم غذایی و تعداد ساعات خواب کافی در طول روز اهمیت زیادی دارد.

یکی از بهترین روشها برای رفع خستگی بدن نوشیدن کافئین است. مصرف قهوه در زمان انجام کارهای ذهنی و بدنی نقش موثری در رفع خستگی دارد و سطوح انرژی را در بدن افزایش می دهد. در کنار این مورد، روشهای دیگری نیز وجود دارند که به رفع خستگی بدن و افزایش سطوح انرژی کمک می کنند که در ادامه به آنها می پردازیم.

قرص انرژی زاشما می توانید جهت خرید قرص انرژی زا از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

خواب نیمروزی

مطالعات جدید نشان داده اند که خواب نیمروزی نقش موثری در رفع خستگی بدن و افزایش طول عمر دارد. این خواب سبب می شود که خستگی و تنشهایی که در اول صبح با آنها رو در رو بوده ایم از بین بروند و بدن برای ادامه کار و فعالیت نیروی مجددی داشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که این خواب نباید بیشتر از 30 دقیقه به طول انجامد. بهترین زمان خواب نیمروزی بعد از ناهار است. بهتر است پس از صرف ناهار به مدت 20 دقیقه در محیطی آرام دراز بکشید و به ذهن خود آرامش بدهید.

درست نشستن راهکاری ویژه برای رفع خستگی بدن

یکی دیگر از راهکارهایی که نقش موثری در رفع خستگی و خمودگی بدن دارد روش نشستن است. اگر کار شما به گونه ای است که باید بنشینید بهتر است به روش نشستن خود توجه داشته باشید. بدن را در حالت قائم قرار دهید و فاصله خود را با صفحه کامپیوتر و یا میز حفظ کنید. این کار سبب می شود تا خون بهتر در بدن جریان یابد و همین امر نقش موثری در جلوگیری از خستگی زود رس دارد.

خندیدن و افزایش انرژی مثبت

امروزه به همگی ما ثابت شده است که با افزایش انرژی مثبت می توانیم به بهبود عملکرد خود کمک کنیم. برخی از مطالعات نشان می دهند که مغز انسان بر نکات منفی بیشتر از نکات مثبت تمرکز دارد به همین دلیل باید تلاش کنیم شیوه تمرکز بر نکات مثبت را به مغز آموزش دهیم. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش انرژی مثبت در محیط کار لبخند زدن است. لبخند زدن باعث می شود که حس خوبی به وجود بیاید و همین امر سبب افزایش گردش خون در بدن می شود.

بوییدن مواد خوشبو، راهکاری برای رفع خستگی بدن

شاید از این امر شگفت زده شوید ولی یکی از بهترین راهکارها برای رفع خستگی بدن بوییدن گل، سیب و یا چوب دارچین ( و هر چیزی که بوی آن را دوست دارید) است. این کار سبب می شود که فعالیت مغز تحریک شود و بهتر بتواند کارها را مدیریت کند. در این صورت شما کمتر دچار خستگی می شود.

استفاده از نور خورشید برای رفع خستگی بدن

استفاده از نور خورشید

یکی دیگر از مواردی که سبب می شود احساس خستگی و خمودگی داشته باشیم عدم وجود نور کافی در محل کار است. در نتیجه بدن احساس می کند که شب است و باید به خواب برود. برای رفع خستگی و جلوگیری از این امر بهتر است هر روز صبح پرده ها را کنار بزنید و اجازه دهید که نور خورشید به درون خانه بتابد. اگر می توانید پنجره را باز بگذارید و اجازه دهید هوای تازه به درون محل کار بیاید تا حس و حال شما را عوض کند.

ترکیب عسل، چای و زنجبیل راهکاری موثر برای رفع خستگی بدن

بیشتر افراد در طی روز اقدام به نوشیدن مایعات مختلف می کنند تا تمرکز خود را در طول کار بالا ببرند و به رفع خستگی بدن کمک بکنند. یکی از بهترین نوشیدنی ها ترکیب چای، عسل و زنجبیل است. شما می توانید کمی زنجبیل ( این امر به مزاج شما بستگی دارد) و یک قاشق چایخوری عسل به چای خود اضافه کنید و به آرامی آن را بنوشید.

نوشیدن آب کافی برای رفع خستگی بدن

به طور کلی کارشناسان همواره بر این موضوع تاکید می ورزند که یکی از دلایل ابتلا به سردرد و نوسانات خلقی کمبود مایعات در بدن است. به همین دلیل بهتر است برای رفع خستگی بدن روزانه 8 لیوان آب بنوشید.

ماساژ درمانی

شاید بتوان گفت یکی از راهکارهای ویژه برای رفع خستگی بدن ماساژ است. اگر مدت هاست که کار کرده اید و روشهای دیگر برای رفع خستگی شما موثر نیستند باید از ماساژ درمانی کمک بگیرید. در طول ماساژ شما حداقل به مدت 60 دقیقه در حالت آرامش هستید؛ همچنین ماساژور با انجام حرکات درست ماساژ به رفع تنش و افزایش جریان خون در بدن کمک می کند و همین امر باعث می شود که شما به آرامش برسید. کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که بهتر است ماهیانه یک بار ماساژ بروید تا بتوانید به حفظ سلامت بدن خود کمک کنید.

مواد خوارکی مناسب

اگر می خواهید که بدن شما در طول کار دچار خستگی و فرسودگی نشود، باید از مواد غذایی مناسب از جمله بادام زمینی، پسته، بادام و گردو استفاده کنید. مصرف این مواد به افزایش سطوح انرژی در بدن کمک می کند و نقش موثری در جلوگیری از ابتلا به بیماریهای مختلف دارد.

تونیک گیاهی جین سین گل دارو  برای رفع خستگی بدن و بهبود حافظه

تونیک گیاهی جین سین گل دارو

تونیک گیاهی جین سین گل دارو به رفع خستگی بدن کمک می کند. دلیل وجود این امر وجود ماده محرک جینسینگ در این مکمل است بر روی سیستم اعصاب مرکزی اثر می گذارد و نقش موثری در تقویت قوای جسمی، ذهنی و جنسی دارد. همچنین این مکمل دارای اثر ضد اضطراب و ضد افسردگی نیز است.

مکمل های مفید برای رفع خستگی 

اگر به دنبال انواع قرص انرژی زا هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید:

همچنین، می توانید مصرف مکمل های زیر را برای رفع خستگی مد نظر داشته باشید:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.