مکمل تقویت قوای جنسی

چرا به سردرد جنسی مبتلا می شویم؟

چرا به سردرد جنسی مبتلا می شویم؟

سردرد جنسی نوعی سردرد است که در اثر فعالیت جنسی رخ می دهد. معمولا، مردان پس از ارضا شدن و زنان پس از ارگاسم دچار سردرد می شوند. این سردرد خسته کننده است و در ناحیه سر و گردن احساس می شود. معمولا افرادی که در طول رابطه جنسی هیجانات زیادی را تجربه می کنند، دچار این سردرد می شوند. منابع خارجی بر این امر تاکید می ورزند که این سردردها نگران کننده نیستند و به ندرت پیش می آید که آنها ناشی از مشکلات عروقی خونی و مغزی باشند.

علائم سردرد جنسی

به طور کلی، دو نوع از این سر درد وجود دارد که به شرح زیرند:

 • سردرد که در ناحیه سر و گردن احساس می شود و با افزایش هیجان جنسی تشدید می شود.
 • سدرد ناگهانی، شدید و ضربان دار که درست قبل یا در لحظه ارگاسم رخ می دهد.

در برخی افراد هر دو نوع سردرد به صورت ترکیبی رخ می دهد. این سردردها معمولا چند دقیقه طول می کشند. اما برخی از افراد گزارش داده اند که این سردردها دو تا سه روز به طول می انجامند.

آیا سردرد جنسی تکرار می شود؟

بسیاری از افراد که این نوع سردرد را تجربه می کنند به این موضوع اشاره می کنند که پس از مدتی آن را در طول ماه تجربه می کنند. بیش از نیمی افراد بیش از 6 ماه به طور مکرر دچار این سردرد می شوند که در واقع نوعی حمله است. در این شرایط، این افراد حتی در زمانی که رابطه جنسی ندارند دچار این سردرد می شوند که می تواند کسل کننده باشد.

علل سردرد جنسی

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که علت سردرد جنسی چیست! در پاسخ به این سوال باید بگوییم هر نوع فعالیت جنسی که منجر به ارگاسم یا ارضا شدن بشود می تواند محرک این سردرد باشد. در نتیجه کسانی که خود ارضایی می کنند، ممکن است این سردرد را تجربه کنند. سردرد جنسی معمولا سریع و ناگهانی ایجاد می شود که با هیچ بیماری زمینه ای مرتبط نیست. موارد دیگری که سبب بروز این سردرد می شوند به شرح زیرند:

 • پهن شدن دیواره شریان داخل سر (آنوریسم داخل جمجمه)
 • ارتباط غیر طبیعی بین شریان ها و وریدهای مغزی (ناهنجاری شریانی وریدی)
 • خونریزی در دیواره شریان منتهی به مغز (کالبد شکافی)
 • سکته
 • بیماری عروق کرونر
 • استفاده از برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری
 • التهاب ناشی از برخی عفونت ها

در موارد بسیار نادر این سردرد ها می توانند همراه با علائمی نظیر هوشیاری، استفراغ، سفت شدن گردن و سایر علائم عصبی باشند که بیش از 24 ساعت طول می کشد. در این شرایط باید سریعا به بخش فوریت های بیمارستان مراجعه شود.

علل سردرد جنسی

عوامل خطر

سردرد جنسی می تواند تمامی افرا را تحت تأثیر قرار دهد. اما برخی از عوامل خطر ابتلا به این سردرد را افزایش می دهند. این موارد به شرح زیرند:

 • جنسیت: مردان بیشتر از زنان مستعد این سردرد هستند.
 • میگرن: کسانی که میگرن دارند بیشتر به این سردرد مبتلا می شوند.

جلوگیری از سردرد جنسی

گاهی اوقات با قطع فعالیت جنسی قبل از ارگاسم می توان از سردردهای جنسی جلوگیری کرد. با این وجود، پزشکان توصیه می کنند تقویت بدن و استفاده از مکمل های جنسی مناسب می تواند جلوگیری از این سردردها کمک کند.

تشخیص سردرد جنسی

پزشک برای تشخیص این سردرد روش های زیر را توصیه می کند:

 • ام آر آی ( این روش تصاویر مقطعی از ساختارهای درون مغز می دهد و دلیل سردرد را به طور کامل مشخص می کند)
 • سی تی اسکن ( این روش زمانی پیشنهاد می دهد که از زمان سردرد بیش از 48 تا 72 ساعت نگذشته باشد)
 • آنژیوگرافی ( با این روش عروق خونی منتهی به داخل مغز و گردن بررسی می شوند)

درمان سردرد جنسی

این نوع سردردها اگر ناشی از مشکلات خاص در عروق مغز نباشند، معمولا با یک استراحت کوتاه درمان می شوند و در بیشتر موارد نیاز به مسکن نیست. داروهایی که در بسیاری از موارد به افراد پیشنهاد می شوند با شرح زیرند:

 • داروهای مسدود کننده های بتا مانند پروپرانولول، متوپرولول که برای درمان فشار خون بالا و بیماری عروق کرونر و میگرن استفاده می شوند می توانند برای بهبود سردرد جنسی نیز مورد استفاده قرار گیرند. اما این داروها برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند.
 • ایندومتاسین یک داروی است که می تواند یک ساعت قبل از رابطه جنسی برای جلوگیری از سردرد مصرف شود.

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار پاسخ دهیم.

آیا نداشتن رابطه باعث سردرد میشود

نداشتن رابطه جنسی باعث بروز استرس می شود و در زمان استرس هورمون کورتیزول در بدن ترشح می شود و این امر خطر سردرد را افزایش می دهد.

آیا ارضا شدن باعث سردرد می شود

بله! همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم رابطه جنسی باعث سردرد می شود.

مکمل های تقویت قوای جنسی 

محصولات جنسی

سرکار خانم نغمه امیری کارشناس و درمانگر اختلالات جنسی و مشاور مجرب در حوزه مسائل زناشویی هستند که در زمینه استفاده از مکمل های تقویت قوای جنسی و باروری خانم ها و آقایان بسیار باسابقه می باشند.شما میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه همه موضوعات جنسی با پشتیبانی سایت داروخانه آنلاین تماس بگیرید.