مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل های سدیم دار به بهبود عملکرد تنیس بازان کمک می کنند!

مکمل های سدیم دار به بهبود عملکرد تنیس بازان کمک میکنند!

ورزش تنیس یک بازی هیجانی است و مسابقات آن سالانه افراد زیادی را به سمت سکوهای ورزشگاهها می کشاند. تنیس اولین بار در کشور انگلستان بازی می شد و این بازی عموما در میان اشراف زادگان رواج داشت.

سپس کم کم به عنوان ورزشی عمومی پذیرفته شد. تنیس هم اکنون در  لیست ورزشهای المپیک قرار دارد. این بازی بعد از جنگ جهانی دوم وارد ایران شد. تنیس یک بازی منحصر به فرد است که به آمادگی جسمانی بالایی  نیاز دارد. آمادگی جسمانی در کنار داشتن رژیم غذایی سالم و استفاده از مکمل های مناسب بدست می آید. بهبود عمکلرد تنیس بازان سبب می شود نتایج بهتری را در مسابقات بدست بیاورند.

از همین روی بسیاری از ورزشکاران به استفاده از مکملهای ورزشی  می آورند.  همانطور که می دانید انواع متفاوتی از مکمل های ورزشی در بازار موجود هستند که به بهبود عملکرد تنیس بازان و به طور کلی ورزشکاران کمک می کنند.

مکمل های سدیم دار برای بهبود عملکرد تنیس بازان!

با این وجود، کارشناسان زیادی استفاده از مکمل های سدیم دار را برای بهبود عملکرد تنیس بازان پیشنهاد می دهند. تحقیقات اخیر نشان می دهند که استفاده از مکملهای سدیمی به بهبود عملکرد تنیس بازان کمک چشمگیری می کند.

افزایش قدرت جسمانی مسئله بسیار مهم و پر چالش ورزشکاران است. با توجه به قوانین سازمان بین المللی دوپینگ ورزشکاران نباید از مواد محرکی که این سازمان به عنوان مواد ممنوعه اعلام کرده است استفاده کنند. به همین دلیل ورزشکاران ( و در اینجا تنیس بازارن) باید در مورد مکملهایی که استفاده می کنند بسیار محتاط باشند.

بهبود عملکرد تنیس بازان سبب می شود ورزشکاران بهتر بتوانند ویژگیهای ورزشی خود را در بازی نشان دهند. به همین دلیل باید به دنبال مکملهایی با این منظور باشند که در لیست مواد ممنوعه سازمان بین المللی دوپینگ نیز قرار نداشته باشد!

نکته بسیار مهم این است، با توجه به اینکه تنیس ورزشی تمرکزی به حساب می رود، بهتر است ورزشکاران به دنبال مکملهایی برای بهبود تمرکز ذهنی خود نیز باشند. تقویت قوای جسمانی و قوای فکری در کنار هم به بهبود عمکلرد تنیس بازان در ورزش تنیس کمک زیادی می کند.

انواع مکملهای دیگر برای بهبود عملکرد تنیس بازان!

نتایج تحقیقات برای استفاده از  مکمل های سدیم دار به منظور بهبود عمکلرد تنیس بازان!

برای بررسی این موضوع، تحقیقی در برزیل بر روی تنیس بازان مرد 17 تا 18 ساله انجام شد و گروهی از آنها استفاده از مکملهای سدیم دار را شروع کردند. در کنار  گروه اصلی در این پژوهش، گروه کنترلی نیز وجود داشت که این مکمل را دریافت نمی کردند. قبل از شروع پژوهش، میزان سدیم موجود در خون گروه اصلی و گروه کنترل اندازه گیری شد.

نتایج حاکی از آن بودند که تمامی پارامترهای متابولیک ورزشکارانی که از مکملهای سدیم دار استفاده کرده بودند قبل و بعد از مسابقه افزایش یافته بود. در نتیجه این پژوهشگران بدین نتیجه رسیدند که مصرف این مکمل ها به بهبود عملکرد تنیس بازان کمک زیادی می کند و این مکملها، مکملهایی بسیار موثر هستند.

البته ذکر این موضوع در اینجا بسیار مهم است که مکملها هرگز نباید جایگیزین غذا شوند. رژیم غذایی سالم اولین و بهترین راهکاری است که به بهبود عملکرد تنیس بازان کمک می کند.

رژیم غذایی باید سرشار از مواد انرژی زا و ویتامین دار باشد تا بتواند در وهله اول پاسخگوی نیازهای بدن باشد. شما هنگامی می توانید برای بهبود عمکلرد خود اقداماتی را انجام دهید که بدن از کمبود ویتامین و یا ماده معدنی خاصی رنج نبرد.

در اینجاست که به ورزشکاران توصیه می شود استفاده از مکملهای ورزشی را آغاز کنند. در کنار مکملهای سدیم دار برای بهبود عملکرد تنیس بازان، انواع مکملهای ورزشی دیگر وجود دارد.

انواع مکملهای دیگر برای بهبود عملکرد تنیس بازان!

مکملهای کافئین دار مکملهایی هستند که استفاده از آنها به تمامی ورزشکاران از جمله تنیس بازان توصیه می شود. مکمل کافئین علاوه بر افزایش قدرت جسمانی به افزایش تمرکز ورزشکاران نیز کمک می کند. کافئین موجود در این مکملها تمرکز را بالا می برد و برای بهبود عمکلرد تنیس بازان بسیار مفید است.

مکمل های ویتامین دار!

مکملهای ویتامین دار نیز مکملهایی هستند که نیاز بدن به ویتامین را تامین می کنند. همانطور که در مقالات مختلف بدان اشاره شده است این مواد نقش بسیار مهمی در سلامتی و تقویت قوای جسمانی دارند. ویتامین ها از بروز مشکلات زیادی در بدن جلوگیری به عمل می آورند و به بهبود عملکرد تنیس بازان کمک زیادی می کنند.

خستگی مدام، افزایش استرس، ضعف عضلانی و جسمانی از مواردی هستند که در اثر کمبود ویتامین در بدن رخ می دهند. ضعف عضلانی مسئله بسیاری مهمی برای ورزشکاران (و در این مورد تنیس بازان) است. بهبود عملکرد تنیس بازان به قدرت عضلانی آنها مرتبط است. هر چقدر قدرت عضلانی آنها بیشتر باشد بهتر می توانند در بازی تنیس عمل کنند. در نتیجه تنیس بازان باید استفاده از مکملهای ویتامین دار را (با صلاحدید پزشک) به رژیم غذایی خود بیافزایند.

مکمل های پروتئین دار!

مکملهای پروتئین دار نیز مکملهای بسیار مفیدی هستند. همانطور که می دانید پروتئین ماده ای است که حیات بدن به آن بستگی دارد. این ریز مغذی نقش بسیار مهمی در عضله سازی و ارتقا کارکرد عضلات دارد.

با توجه به تحرک زیادی که تنیس بازان در طول بازی دارند باید به بدن خود اهمیت زیادی بدهند. بهبود عملکرد تنیس بازان سبب می شود آنها از ورزش لذت بیشتری ببرند و به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنند.

استفاده از مکمل ها را زیر نظر مربی شروع کنید!

در پایان به تمامی ورزشکاران از جمله تنیس بازان توصیه می شود مصرف مکملهای ورزشی را زیر نظر پزشک و مربی خود آغاز کنند و از مصرف خودسرانه هر مکملی بپرهیزند. زیرا پزشک با انجام آزمایشات لازم و بررسی سلامتی عمومی بدن می تواند نتیجه گیری کند که ورزشکار به کدام مکمل نیاز دارد و به کدام مکمل نیاز ندارد.

اگر این مکملها خودسرانه مصرف شوند گاهی مواد مغذی بیش از حد نیاز وارد بدن می شوند. و همین امر سبب بروز مشکلات زیادی از جمله مسمومیت می شود و عمکلرد ورزشکار را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل بهتر است قبل از مصرف هر مکملی بدانید آیا مکمل برای شما مفید است یا خیر و اینکه چه مقدار از هر مکمل باید مصرف شود.

نکات پایانی 

ورزش تنیس یک بازی هیجانی و نیازمند آمادگی جسمانی بالاست که رژیم غذایی سالم و مکمل‌های مناسب می‌توانند به بهبود عملکرد تنیس بازان کمک کنند. استفاده از مکمل‌های سدیم‌دار می‌تواند تاثیر مثبتی بر عملکرد تنیس بازان داشته باشد، اما باید توجه داشت که مصرف این مکمل‌ها باید با دقت و تحت نظارت پزشک انجام شود. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که مکمل‌های سدیم‌دار می‌توانند پارامترهای متابولیک را بهبود ببخشند و در نتیجه به افزایش کارایی ورزشکاران کمک کنند. با این حال، رژیم غذایی سالم و متعادل اولین و بهترین راه برای بهبود عملکرد است و مکمل‌ها نباید جایگزین غذا شوند.

علاوه بر مکمل‌های سدیم‌دار، مکمل‌های کافئین‌دار و ویتامین‌دار نیز می‌توانند به افزایش تمرکز و قدرت جسمانی تنیس بازان کمک کنند. کافئین می‌تواند تمرکز ورزشکاران را افزایش دهد و ویتامین‌ها نیز نقش مهمی در سلامت عمومی و تقویت قوای جسمانی دارند. همچنین، مکمل‌های پروتئین‌دار برای عضله‌سازی و ارتقای عملکرد عضلات بسیار مفید هستند. استفاده از هر گونه مکمل باید تحت نظارت پزشک و مربی باشد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود و اطمینان حاصل شود که مصرف مکمل‌ها به بهبود عملکرد و سلامت کلی ورزشکاران کمک می‌کند.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.