مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل بدنسازی برای عضله سازی به رشد عضلات کمک می کنند!

مکمل بدنسازی برای عضله سازی به رشد عضلات کمک می کنند!

عضله سازی یکی از اهداف بدنسازان و ورزشکاران است. مکمل بدنسازی برای عضله سازی به آنها کمک می کند تا زودتر به نتیجه دلخواه برسند. این مکملها بدین شرح هستند:

در کنار مکمل بدنسازی برای عضله سازی، تداوم تمرینهای مقاومتی و ورزشهای مناسب سبب می شوند تا فیبرهای موجود در عضلات آسیب ببنند. در نتیجه  بدن برای ترمیم این فیبرها بر عضلات تمرکز می کند و همین امر سبب افزایش سایز عضلات می شود. این روند در بدنسازی هیپروتروفی عضلانی نامیده می شود. در این زمان استفاده از مکمل بدنسازی بر عضله سازی روند افزایش حجم عضلات را تسریع می بخشد.

baner 2baner

نقش هورمون ها در عضله سازی!

تحقیقات نشان می دهند که فعالسازی سلولهای ماهواره ای بر رشد و سرعت عضله سازی تاثیر می گذارد. هورمن هایی مانند تستسترون (هورمون رشد انسان) و انسولین  نقش مهمی در رشد و ترمیم عضلات بازی می کنند.

این هورمونها:

 • سنتز پروتین عضلات را افزایش می دهند!
 • تجزیه پروتین در عضلات را مهار می کنند!
 • سلولهای ماهواره ای عضلات را فعال می کنند!
 • هورمونهای آنابولیک را تحریک می کنند!
 • رشد توده عضلات را افزایش می دهند!

این هورمون ها در مکمل بدنسازی برای عضله سازی موجود هستند و به عضلات کمک می کنند تا عضله سازی کند و ورزشکاران را در نیل به هدف کمک می کنند.

 

پودر گین بولیک 6000 الیمپ gain bolic olimp

رشد عضلانی در مردان و زنان و مصرف مکمل بدنسازی برای عضله سازی!

تحقیقات نشان می دهند که هم مردان و هم زنان از طریق تمرینهای قدرتی می توانند عضله سازی کنند.اما باید بدانید که روند عضله سازی در زنان کمتر از مردان است.

به طور کلی زنان و مردان تفاوتهای فیزیولوژیکی زیادی دارند و همین امر در ساختار بدن آنها تاثیر می گذارد. عضلات مردان قوی تر از عضلات زنان است اما بافت عضلانی آنها تفاوتی با یکدیگر ندارد. همانطور که می دانید بدن مردان بیشتر از زنان تستسترون تولید می کند و همین امر سبب می شود که توده عضلانی آنها قوی تر از توده عضلانی زنان باشد.

در کنار تولید تستسترون، تفاوت فیزیولوژیک زنان و مردان سبب می شود که توانایی مردات در منقبض سازی عضلاتشان بیشتر از زنان باشد. به همین دلیل است که رشد عضلانی در زنان و مردانی که یکسان ورزش می کنند و از مکمل بدنسازی برای عضله سازی استفاده می کنند بیشتر است.

فاکتورهای دیگری نیز در رشد عضلات مهم هستند. سطح هورمون، سن و سایز بدن نقش مهمی را در این زمینه بازی می کند. به همین دلیل در زنانی که می خواهند عضله سازی کنند مصرف مکمل بدنسازی برای عضله سازی اهمیت دوچندانی دارد.

عضله سازی با تمرین!

سرعت رشد عضلانی در افراد مختلف متفاوت است. اما اگر  این تمرینات پایدار، بلند مدت و چالش برانگیز باشند سرعت رشد عضلات به طرز چشم گیری افزایش می یابد. به طور کلی انجام تمرینات پایدار همراه با مکمل بدنسازی برای عضله سازی به ورزشکاران کمک می کند بدون آسیب به بدن به هدف خود دست پیدا کنند.

انجام تمرینهای مقاومتی همراه با مصرف مکمل بدنسازی برای عضله سازی!

هفته ها و ماههای متعددی طول می کشد تا تغییرات رخ داده در عضلات قابل مشاهده باشند . مطابق با راهکارهای فیزیکی ارایه شده در آمریکا 2015-2020، بزرگسالان باید تمرینهای مقاومتی را حداقل دوبار در هفته انجام دهند.

تمرینات مقاومتی به تمریناتی گفته می شود که در طول انجام آنها بدن در شرایطی قرار می گیرد که عضلاتش را منقبض می کند. در این تمرینات از یک وسیله خارجی مانند وزنه برای انقباض هر چه بیشتر عضلات استفاده می شود و همین امر روند عضله سازی و افزایش حجم عضلات را افزیش  می دهد.

در تمرینات مقاومتی که به منظور عضله سازی صورت می گیرد معمولا از دمبلها، کتل بل، هالتر و کش مقاومتی استفاده می شود. ذکر این نکته حایز اهمیت است که در طول این تمرینات باید آب کافی بنوشید زیرا تعریق زیاد سبب می شود آب زیادی از بدن شما از دست رود و همین امر بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

پودر پروتئین وی 100 گلد کر لاین ترک نوتریشنtrec gold whey

تمرینهای مقاومتی

تمرینهای مقاومتی می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • لیفتینگ برای وزن آزاد (برای رشد عضلات)
 • استفاده از دستگاههای وزن ثابت (برای رشد عضلات)
 • انجام فعالیتهای مقاومتی (برای رشد عضلات)
 • تمرینهای پرسی و اسکوات (برای رشد عضلات)

تحقیقات نشان می دهند که یک ست با  12 بار تکرار در ورزشهای سنگین به اندازه سه ست با 12 بار تکرار در ورزشهای سبک موثر است. تمرینهای مقاومتی میتوانند برای سیستم قلبی، تنفسی و سلامت عمومی فرد مفید باشند. مطالعات صورت گرفته در این زمینه پیشنهاد می دهند که همه افراد باید در هفته به طور متوسط  150 دقیقه فعالیت داشته باشند.

همچنین این افراد می توانند در طول هفته 75 دقیقه فعالیت سنگین و یا آیروبیک انجام دهند. درحالیکه برخی افراد بر این باورند که فعالیت آیروبیک به عضله سازی کمک نمی کند، اما تحقیقات اخیر نشان می دهند ورزش آیروبیک برای عضله سازی بسیار مفید است.

اگر ورزشکار حرفه ای هستید و می خواهید به طور اصولی عضله سازی کنید استفاده از مکمل بدنسازی برای عضله سازی به شما کمک میکند زودتر به هدف خود برسید.

تمرین قدرتی و استفاده از مکمل بدنسازی برای عضله سازی در میانسالان!

افراد مسن برای انجام تمرینهای مقاومتی باید از راهبردهای خاصی پیروی کنند. آنها  باید تمرینها را تا اندازه ای انجام دهند که بدنشان آسیب نبیند.

این تمرینها برای سلامتی و تقویت عضلات آنها مفید است. همچنین این تمرینات از تحلیل عضلات، که یکی از بیماری های شایع دوران میانسالی است، جلوگیری به عمل می آورند.

بیماری تحلیل عضلانی بیماری است که معمولا در سنین بالا رخ می دهد. در این بیماری عضلات قدرت خود را از دست می دهند و فرد را با مشکلات زیادی رو به رو می کنند. در موارد شدید فرد مبتلا قدرت و توانایی خود را برای راه رفتن از دست می دهد.

ورزشهای هوازی و مقاومتی و استفاده از مکمل بدنسازی برای عضله سازی به این افراد کمک می کند تا عضلات خود را از اسیب حفظ کنند.

ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است با توجه به اینکه بدن در سنین بالا تحلیل می رود و بسیاری از افراد به بیماری های کبدی و یا کلیوی دچار می شوند، بهتر است میانسالان قبل از مصرف مکمل بدنسازی برای عضله سازی با پزشک خود مشورت کنند.

استراحت و استفاده از مکمل بدنسازی برای عضله سازی در دوران ریکاوری!

استراحت نقش مهمی در عضله سازی بازی می کند. کارشناسان بدنسازی می گویند تمرینهای قدرتی نباید دو روز متوالی و بدون استراحت انجام شوند. در طول استراحت و ریکاوری باید از مکمل بدنسازی برای عضله سازی استفاده کنید. این مکملها به بدن شما کمک می کنند ریکاوری یابد و بر افزایش حجم عضلات اثر می گذارد.

خواب کافی برای عضله سازی بسیار مهم است.اگر خواب کافی نباشد سنتز پروتین کاهش می یابد و در نتیجه بر رشد عضلات تاثیر منفی می گذارد. همچنین اگر می خواهید به عضله سازی کمک کنید باید استرس خود را کاهش دهید.استرس سبب آزادسازی هورمون هایی می شود که تاثیر منفی بر رشد عضلات دارند.

رژیم غذایی و استفاده از مکمل بدنسازی برای عضله سازی!

رژیم غذایی متعادل و سالم به بدن کمک می کند تا تناسب خود را حفظ کند. میزان پروتین مصرفی در عضله سازی بسیار مهم است. رژیم غذایی درست و مناسب به بدن کمک می کند تا سلامتی خود را حفظ کند. حفظ سلامتی نکته بسیار مهمی است که در طول تمرینات بدنسازی و ورزش برای عضله سازی باید مورد توجه باشد.

علاوه بر رژیم غذایی سالم، ورزشکاران باید از مکمل بدنسازی برای عضله سازی استفاده کنند. مکمل بدنسازی برای عضله سازی گزینه ای مناسب برای تامین مواد مورد نیاز عضلات در طول تمرین و ریکاوری است.

راهکارهای اخیر می گویند به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن باید 0.8 گرم پروتین  مصرف شود. منابع حاوی پروتین گوشت، ماهی، تخم مرغ ، شیر و پنیر، لوبیا و عدس و آجیل هستند!

نکاتی برای تازه کاران!

اگر تازه کار هستید و می خواهید عضله سازی کنید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • قبل از شروع فعالیتهای کاردیو به مدت 5 تا 10 دقیقه حرکات کششی انجام دهید.
 • کار خود را با تمرینهای سبک با تکرار بالا شروع کنید
 • از تمرینها مناسب استفاده کنید، تکنیکهای تنفسی را به کار ببرید و حرکات خود را کنترل کنید
 • خستگی عضلانی در ابتدای ورزش امری عادی است اما اگر این خستگی ادامه دار شود نشان دهنده این است که ورزشی که انجام می دهید سنگین است.

نکتات پایانی

عضله‌سازی یکی از اهداف اصلی بدنسازان و ورزشکاران است که با استفاده از مکمل‌های مختلف می‌تواند سریع‌تر به نتیجه دلخواه برسد. مکمل‌های بدنسازی موثر در عضله‌سازی شامل کراتین، پروتئین، مکمل‌های افزایش وزن، بتالانین و آمینو اسیدها هستند. همچنین، تداوم تمرینات مقاومتی و ورزش‌های مناسب نقش مهمی در آسیب دیدن فیبرهای عضلانی و ترمیم آنها توسط بدن، که به افزایش سایز عضلات منجر می‌شود، ایفا می‌کند. استفاده از این مکمل‌ها همراه با تمرینات مناسب، فرآیند هیپرتروفی عضلانی را تسریع می‌بخشد.

هورمون‌های تستوسترون و انسولین در عضله‌سازی نقش حیاتی دارند و به افزایش سنتز پروتئین، مهار تجزیه پروتئین، فعال‌سازی سلول‌های ماهواره‌ای و تحریک هورمون‌های آنابولیک کمک می‌کنند. در زنان و مردان، روند عضله‌سازی به دلیل تفاوت‌های فیزیولوژیکی متفاوت است، اما هر دو می‌توانند با تمرینات قدرتی و استفاده از مکمل‌های مناسب به عضله‌سازی برسند. تمرینات مقاومتی مانند لیفتینگ، استفاده از دستگاه‌های وزن ثابت و فعالیت‌های پرسی و اسکوات برای رشد عضلات بسیار موثر هستند. مصرف مکمل‌ها باید تحت نظر پزشک و مربی انجام شود تا از بروز مشکلات سلامتی جلوگیری شود. حفظ رژیم غذایی متعادل و استراحت کافی نیز از عوامل مهم در فرآیند عضله‌سازی است.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.