سلامتمکمل دارویی

استفاده از مکمل های پروستات برای بهبود سلامت این عضو بدن

مکمل های پروستات
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

تاریخ آخرین آپدیت 29 شهریور 1401

غده پروستات یک غده کوچک و گردو مانند است و در زیر مثانه آقایان قرار دارد. این غده کمک می کند تا در هنگام رابطه جنسی مایع منی که حاوی اسپرم است تولید شود. این غده با افزایش سن بزرگ تر می شود که به آن هیپرپلازی خوش خیم پروستات گفته می شود. در مقاله امروز به معرفی تعدادی از مکمل های مورد نیاز برای بهبود سلامت پروستات اشاره خواهیم کرد.

قرص پروستاتشما می توانید جهت خرید قرص پروستات از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مکمل های پروستات چیست؟

مکمل های پروستات نقش حمایت کننده از پروستات را دارند و می توانند سلامت پروستات را بهبود بخشند. مکمل های پروستات می توانند از ایجاد بیماری های پروستات جلوگیری کنند، به درمان بیماری های فعلی پروستات کمک کنند و بر روی سلامت کلی، جنسی و باروری اثرات مفیدی داشته باشند. در ادامه با مهم ترین این مکمل ها آشنا خواهید شد:

بورون

این مکمل نقش مهمی در بهبود سلامت پروستات دارد. بورون با متعادل کردن هورمون های مردانه به وسیله افزایش سطح تستوسترون، از پروستات محافظت می کند. مطالعه انجام شده در سال 2003 نشان داد افزایش سطح تستوسترون می تواند باعث بهبود سلامت پروستات شود. بورون در ترمیم پوست، تقویت استخوان ها، مبارزه با دیابت و بهبود سلامت کلی بدن نیز موثر است.
بورون را می توانید هر زمانی از روز مصرف کنید اما مصرف آن با غذا جذب بالاتری دارد.

ریشه گزنه

یکی از مکمل های پروستات ریشه گزنه است و می توان آن را برای درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات مصرف نمود. ریشه گزنه می تواند حجم پروستات و علائم بیماری را کاهش دهد. این گیاه در درمان بیماری های ادراری مانند بی اختیاری که مرتبط با مشکلات پروستات است نیز مفید می باشد.
ریشه گزنه در شکل های متفاوتی مانند چای، کپسول، تنتور و پودر موجود است. می توان آن را در طول روز یا همراه غذا مصرف نمود.

شبدر قرمز

شبدر قرمز خواص ضد تومور دارد و می تواند در پیشگیری و درمان سرطان موثر باشد. این گیاه در مبارزه با عفونت های پروستاتیت نیز بسیار مفید است. مطالعه ای در سال 2008 نشان داد مصرف این گیاه می تواند به کاهش حجم پروستات کمک کند اما سطح هورمون جنسی را تغییر ندهد.
شبدر قرمز به اشکال متفاوتی در بازار موجود است. این گیاه به صورت چای، قرص، کپسول، تنتور و عصاره قابل مصرف می باشد. این گیاه را می توانید هر ساعتی از روز مصرف کنید.

لیکوپن

لیکوپن نیز از مکمل های پروستات بسیار رایج است. مصرف لیکوپن نقش مهمی در بهبود سلامت پروستات دارد. این ماده برای جلوگیری و درمان سرطان پروستات استفاده می شود. لیکوپن گیرنده های آندروژن را در سلول های سرطان پروستات مهار می کند و به این ترتیب به درمان آنها می پردازد. همچنین لیکوپن می تواند پیشرفت چرخه سلولی را تنظیم کند و تکثیر سلول های سرطان پروستات را کاهش دهد. لیکوپن در کنترل و متوقف کردن بزرگ شدن پروستات به علت BPH نیز موثر است.
از آنجا که لیکوپن محلول در چربی است بهتر است برای جذب بالا با غذا مصرف شود.

سندروم آنتی فسفو لیپید خطر سکته و زایمان زود رس را بالا می برد!

نخل اره ای

این ماده می تواند باعث درمان و یا معکوس کردن روند BPH یا بزرگ شدن پروستات شود. نخل اره ای می تواند تاثیر خود را بدون از دست دادن میل جنسی بر روی فرد بگذارد. نخل اره ای در کاهش و مهار فرآیند تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون موثر است و به این ترتیب میزان تستوسترونی را که به DHT تبدیل می شود کاهش دهد.
نخل اره ای را می توان با غذا یا بدون آن در هر ساعتی میل نمود.

مکمل های پروستات

عصاره چای سبز

یکی از مکمل های پروستات چای سبز است. مصرف چای سبز نقش مهمی در بهبود سلامت پروستات دارد. این گیاه در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات بسیار موثر است. چای سبز حاوی موادی مانند پلی فنول است که خواص آنتی اکسیدانی دارد. یکی از پلی فنول های مورد نیاز پروستات کاتچین است که در چای سبز یافت می شود و نقش مهمی در مسدود کردن مسیرهای که در رشد سلول های سرطان پروستات اثر دارند، ایفا می کند.
چای سبز می تواند در هر ساعتی از روز مصرف شود.

پودر سیر

پودر سیر حاوی آلیسین است و خواص ضد باکتری دارد. این ماده می تواند به پیشگیری و درمان پروستاتیت و BPH یاری رساند. پورد سیر به شکل قرص، کپسول و پودر یافت می شود و می توان آن را با غذا یا بدون غذا مصرف کرد.

ویتامین C

این ویتامین تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است و می تواند با مقابله با عفونت های احتمالی که باعث بروز پروستاتیت می شوند به سلامت پروستات یاری رساند. این ویتامین در جلوگیری از بروز BPH نیز بسیار موثر است.
این ویتامین به شکل قرص یا کپسول قابل مصرف است و همراه آب می تواند در هر ساعتی از روز مصرف شود.

زینک

یکی از مواد معدنی و مکمل های ضروری پروستات، روی است. سطح پایین این ماده می تواند باعث بزرگ شدن پروستات شود و مصرف آن در کاهش سطح پروستات موثر است. زینک می تواند به پیشگیری و درمان پروستاتیت کمک نماید.
زینک را باید یک تا دو ساعت پیش از مصرف وعده غذایی مصرف کرد اما اگر معده حساسی دارید می توانید آن را همراه وعده غذایی مصرف کنید.

ویتامین B6

این ویتامین را “کاتالیت جهانی” می نامند زیرا می تواند عملکرد تمام مواد مغذی را بهبود بخشد. ویتامین B6 می تواند سطح پرولاکتین را (کند کننده تبدیل تستوسترون به DHT) در بدن کاهش دهد و به همین دلیل در بهبود سلامت پروستات موثر است. این ویتامین در کاهش علائم BPH و پروستاتیت نیز مفید است، باعث آسانتر شدن دفع ادرار می شود و از تورم پروستات جلوگیری می کند.
بهتر است این ویتامین در کنار سایر ویتامین های گروه B مصرف شود. این ویتامین محلول در آب است و در هر زمانی از روز قابل مصرف است.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

محصولات جنسی
لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید
[کل: 4 میانگین: 2.8]
مجله سلامت
اشتراک
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات