مکمل تقویت قوای جنسی

سل هنوز در صدر بیماری های عفونی قرار دارد!

سل هنوز در صدر بیماری های عفونی قرار دارد!

سل یک بیماری عفونی و واگیردار است که از سالهای بسیار دور تا کنون وجود داشته است و افراد زیادی را به کام مرگ کشانده است. علائم کلاسیک ابتلا به این بیماری  عبارتند از سرفه مزمن همراه با خلط آغشته به خون، تب، تعریق شبانه، و کاهش وزن و عفونت اندام‌های دیگر بدن.

بیماری سل  معمولا با عکس از قفسه سینه  و یا آزمایش خون تشخیص داده می شود. درمان این بیماری معمولا بسیار دشوار است. برای درمان  باید آنتی‌بیوتیک‌های متعددی در یک مدت زمان طولانی استفاده شوند. نلسون ماندلا، مظفرالدین شاه قاجار، ملک الشعرای بهار، آلبرکامو و فرانتس کافکا از جمله افراد سرشناسی هستند که به بیماری سل مبتلا شده اند.

در گذشته تصور این بود که نفرین و یا غصه سبب می شود فردی به این بیماری مبتلا شود. این بیماری توانایی درگیر کردن تمامی ارگانهای بدن را دارد اما ریه ها بیشتر از ارگانهای دیگر به سل مبتلا می شوند.

هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد ابتلا به بیماری سل!

سازمان بهداشت جهانی در پست اینستاگرامی خود هشدار داد بیماری سل در صدر عفونتهای کشنده در کل دنیا قرار دارد. این سازمان اعلام کرد در سال 2017 ، 1.6 میلیون نفر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری سل جان خود را از دست دادند.

در سال 2018، 1.5 میلیون نفر مبتلا به این بیماری شدند.علاوه بر این 251000 نفر از این افراد مبتلا به ویروس ایدز نیز بودند. این سازمان اذعان کرد در سال 2018 برنامه های تدبیری برای عدم ابتلا این بیماری و درمان آن موفق عمل کرده اند و تعداد مبتلایان به این بیماری را کاهش داده اند. اما باید بدانید بیماری سل هنوز جز مهم ترین بیماری عفونی کشنده در دنیا است.و به برنامه های مدیریتی بیشتری در این زمینه نیاز است!

بررسی تحقیقات گوناگون در رابطه با واکسن سل!

تزریق این واکسن در کودکی  و خطر ابتلا به سرطان ریه در بزرگسالی 

واکسن سل واکسنی است که بسیاری از خانواده ها برای جلوگیری از ابتلای فرزندانشان به این بیماری آن را تزریق می کنند! مطالعه ای که در 25 سپتامبر در مجله جاما نت ورک آنلاین به چاپ رسید اعلام می دارد «تزریق واکسن سل در اوایل کودکی می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد»

بررسی تحقیقات گوناگون در رابطه با واکسن سل!

محققان در یک متا تحلیل به بررسی مطالعات صورت گرفته از سال 1935 تا سال 1998 پرداختند. در این مطالعات به طور کلی 3000 کودک آمریکایی –هندی و بومی آلاسکا حضور داشتند و سلامتی آنها از کودکی تا بزرگسالی بررسی شد.

تعداد زیادی از این کودکان در بزرگسالی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان ریه جان خود را از دست داده بودند. جنسیت فاکتور مهمی در این مطالعات به شمار نمی رفت (مردان و زنان تقریبا به یک میزان به این بیماری مبتلا شدند).

در این پژوهش کودکانی که به عفونت سل دچار نشده بودند اما در برابر این بیماری واکسینه شده بودند به طور متوسط هشت سال داشتند. در این بررسی ها 1540 نفر واکسینه شده بودند و 1423 نفر واکسنی دریافت نکرده بودند.

در طول مدت شصت سال 325 نفر از کسانی که این واکسن را دریافت کرده بودند به بیماری های مهلک سرطان خون، ریه، غدد لنفاوی وپستان مبتلا شده بودند. کودکانی که در کودکی واکسینه شده بودند 2.5 بار بیشتر از کودکانی که واکسینه نشده بودند در خطر ابتلا به سرطان ریه قرار داشند.

به طور کلی محققان روند بالای ابتلا به بیماری سرطان را در بین زنان مشاهده کردند. زنان بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا می شدند. زنان در معرض ابتلا به سرطان های دیگری مانند انواع سرطان های رحم نیز قرار دارند. به همین دلیل به تمامی بانوان توصیه می شود سالانه سلامت خود را بررسی کنند.

و در صورت بروز هر گونه مشکلی سریعا به پزشک مراجعه کنند! اهمیت به سلامت خود به عنوان یک بانو یعنی اهمیت به سلامت تمامی افراد خانواده!

سخن پایانی!

همانطور که بارها بدان اشاره کردیم بهتر است از استفاده خودسرانه از هر مکمل و یا واکسنی به شدت بپرهیزید. استفاده خودسرانه از محصولات سلامتی اصولا مشکلات زیادی برای سلامتی به وجود می آورد.

پزشک بهترین کسی است که در این باره می تواند به شما مشاوره دهد. پزشک با چک آپ کامل و انجام آزمایشات مختلف می تواند کمبودها و نیازهای بدن شما را تشخیص دهد سپس بهترین واکسن و مکمل را برای شما تجویز کند.

دوز مصرفی و تعداد تزریق مسئله بسیار مهمی است. اگر بیش از حدی که برای شما تجویز شده است مکمل را مصرف کنید و یا واکسن را تزریق کنید مشکلات زیادی برای سلامتی به وجود می آید.

در خیلی از موارد خطر ابتلا به بیماری های قلبی و در موارد حاد خطر سکته قلبی وجود دارد. بنابراین بهتر است به این موارد توجه زیادی داشته باشید و از مصرف خودسرانه محصولات سلامتی به شدت بپرهیزید.

مکمل های دارویی را از کجا سفارش دهیم؟

برای تهیه انواع مکمل های دارویی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی مکمل هایی که در این سایت وجود دارند با مجوزهای بهداشتی به فروش می رسند. همچنین، شما می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.